Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

Kasya 14:04, 28 sty 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42010
Toszka, a jak myslisz trzeba juz zdejmowac agro i maty z roslin ? bo troche nie chce mi sie ewentualnie biegac z tym wszystkim znowu gdyby cos...
Czy te oslony szkodzą przy takiej temp ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
anka_ 14:08, 28 sty 2016


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Kobieto bo mózg mi się grzeje.
To skąd ja mam wytrzasnąć kompost bez dżdżownic?
Obecnie w kompostowniku to tylko igiełki z domieszką liśćmi leżą i nie mam pojęcia czy są tam dżdżownice. Ja dopiero na jesieni zrobiłam kompostownik. Na rabatę w tamtym roku dawałam przekompostowany obornik.



Toszka napisał(a)
... na dobrej kwaśnej rabacie/stanowisku dżdżownic nie uświadczysz.
A ja się tak cieszyłam, że taką dobrą rabatę moim azalią szykuję, bo pojawiła się mnóstwo dżdżownic.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Toszka 14:14, 28 sty 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
To w takim kompoście jeszcze dżdżownic nie masz. Masz miejsce to zrób jeden kompostownik pod kwasoluby - igły, liście dębowe, bukowe, trociny, obornik, cięte tuje,iglaki etc.

Dżdżownice ci przyszły do obornika, ale ich obecność świadczy o za wysokim ph. Cierpliwie obnizysz
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
anka_ 14:41, 28 sty 2016


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Kasya napisał(a)
Toszka, a jak myslisz trzeba juz zdejmowac agro i maty z roslin ? bo troche nie chce mi sie ewentualnie biegac z tym wszystkim znowu gdyby cos...
Czy te oslony szkodzą przy takiej temp ?
U mnie zimny wychów, tylko te roślinki co same sobie radzą. Tylko na ciemierniki przy tych 20. st mrozach rzuciłam gałązki i przykryłam, bo paki miały na wierzchu. Wczoraj zdjęłam.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 14:43, 28 sty 2016


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Toszka napisał(a)
To w takim kompoście jeszcze dżdżownic nie masz. Masz miejsce to zrób jeden kompostownik pod kwasoluby - igły, liście dębowe, bukowe, trociny, obornik, cięte tuje,iglaki etc.

Dżdżownice ci przyszły do obornika, ale ich obecność świadczy o za wysokim ph. Cierpliwie obnizysz


Dzięki za wyjaśnienie.

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Toszka 15:08, 28 sty 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
mam złe doswiadczenie z tymi matami agro. Już nie raz o tym pisałam, a nawet zostałam pouczona w tej kwestii - pouczona, ale nie przekonana.
Otóż jak dla mnie te maty nasiąkają wodą od śniegu i deszczu, potem jak przychodzą przymrozki to zamarzają i przymarzają do roślin. A przy plusowych temperaturach trzymają wilgoć i rośliny gniją, pleśnieją, łapią grzyba. Nie ukrywam, ze nie lubię tych włóknin.
Nikogo do swoich racji przekonywać nie chcę. Swego czasu poeksperymentowałam i wolę gałązki. Jak są suche mrozy to nic nie pomaga w przypadku wrazliwych roslin.
Osłona przede wszystkim jest ważna przy słonecznej mroźnej pogodzie, bo takie warunki wysuszają rośliny.
Radzę maty zdjąć, wysuszyć i trzymać w pogotowiu jeśli przyjdą mrozy i słońce.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Kasya 15:12, 28 sty 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42010
Toszka napisał(a)
mam złe doswiadczenie z tymi matami agro. Już nie raz o tym pisałam, a nawet zostałam pouczona w tej kwestii - pouczona, ale nie przekonana.
Otóż jak dla mnie te maty nasiąkają wodą od śniegu i deszczu, potem jak przychodzą przymrozki to zamarzają i przymarzają do roślin. A przy plusowych temperaturach trzymają wilgoć i rośliny gniją, pleśnieją, łapią grzyba. Nie ukrywam, ze nie lubię tych włóknin.
Nikogo do swoich racji przekonywać nie chcę. Swego czasu poeksperymentowałam i wolę gałązki. Jak są suche mrozy to nic nie pomaga w przypadku wrazliwych roslin.
Osłona przede wszystkim jest ważna przy słonecznej mroźnej pogodzie, bo takie warunki wysuszają rośliny.
Radzę maty zdjąć, wysuszyć i trzymać w pogotowiu jeśli przyjdą mrozy i słońce.


Wydaje mi sie ze jak taki worek agro jest naciagniety na drzewko to po nim splywa i nie za bardzo nasiaka, moze zalezy jak pozakladane czy bardziej poziomo czy pionowo...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Toszka 16:58, 28 sty 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kasiu, i tak największe ryzyko jest w zbyt wczesnej wegetacji.
Musisz odnaleźć w sobie ogrodniczą intuicję, a ta przychodzi z doświadczeniem i znajomością ogrodu. Jeśli nie jest to wygwizdów, a ciepły zakątek ogrodu to ja bym zdjęła przy jednoczesnym obserwowaniu pogody.
O tej porze roku najważniejsza jest odczuwalna temperatura, a ta zimą jest duzo niższa
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
mirkaka 16:58, 30 sty 2016


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9615
Zdjęcia sikorek w locie bardzo fajne Super ptaki są u Ciebie, i tak jak u mnie słonecznik wyjadają a pozostałe ziarno ląduje na ziemi. Na wiosnę będzie tam kiełkowało Mam tak co roku Owies, len , moje koty lubią ten młody owies podgryzać.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
roma2 17:56, 02 lut 2016


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Aniu, masz u siebie klona ussuryjskiego (koreańskiego)? Przyznam się bez bicia i kopania w zadek, że nie chce mi się od nowa przeszukiwać wątków z klonami. A chyba ciekawy jest

Ten klon!
____________________
Komendówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies