Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

anka_ 12:08, 26 lut 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Bożenko jesteś kochana.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Bogdzia 12:23, 26 lut 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
anka_ napisał(a)
Bożenko jesteś kochana.


____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Agania 19:47, 26 lut 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Tymi różami mnie zaciekawiłaś na rabacie projektowej są różowe, czy wszystkie są różowe?

Na nowej rabacie, nie siedzi mi ta naprzemienność, spróbuj, inaczej poustawiać

Odpisałam porównawczo u mnie o twoich obiektach pożądania...wpadnij w wolnej chwili
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
anka_ 20:40, 26 lut 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Agatko dziękuję ci bardzo, widziałam już te obiekty pożądania. Teraz dopiero mam dylemat.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
roma2 20:48, 26 lut 2015


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Aniu, kiepski ze mnie doradca z przyczyn oczywistych. Rośliny na planowaną rabatę bardzo mi się podobają, ja bym je jednak trochę "poczochrała" w sensie nasadzeń. Nie bardzo umiem wyrazić co mam na myśli, chodzi o to by nie były tak równiniutko i w równych odstępach posadzone. Aj, marudzę. Znajdziesz mądrzejszych
____________________
Komendówka
ewsyg 13:46, 27 lut 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Widziałam dzisiaj u nas bociany
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
anka_ 23:34, 27 lut 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Ewo bardzo się cieszę, takie wieści potrzebne. Mam już dosyć takiej pogody- szaro, buro i ponuro.

Romciu nawet nie wiesz jak 'nabroiłaś' tym wpisem. Plan poszedł do kosza, ale wyjaśnię jak dojdę do pionu.

Pojutrze już marzec, coraz bliżej wiosny i słoneczka.
Pozdrawiam weekendowo.

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
roma2 19:49, 03 mar 2015


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Coś czułam przez skórę, że powinnam siedzieć cicho, a nie brać się za doradzanie...
Jak tam z tym pionem?
____________________
Komendówka
anka_ 21:10, 03 mar 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Romciu trochę mnie choróbsko zwaliło z nóg, ale już doszłam do pionu i już wyjaśniam.
Przede wszystkim absolutnie nie powinnaś siedzieć cicho, naprawdę każde spojrzenie 'z zewnątrz' jest niezwykle ważne. A czasami jedno słowo może zmienić tak wiele.
W tym wypadku chodzi o to poczochranie. Kurczę, nie dawało mi to spokoju. I wiesz co, uświadomiłam sobie że gdzieś w tym całym tłumie zgubiłam siebie. Jak trafiłam na forum to troszkę byłam zaskoczona, że tu prawie wszystkie ogrody pod linijkę (kulki, stożki, dekalog....). Nie żeby mi się nie podobało, te ogrody są wspaniałe. A ogród Danusi czy jej realizacja- Ogród z lustrem- to majstersztyk sztuki ogrodniczej. Ale.... no właśnie, ale to nie dla mnie. To wspaniale zagospodarowane tereny przy rezydencji a nie ogród przy domu na wsi. Ja nigdy nie lubiłam sekatora, zawsze mnie zachwycał naturalny, majestatyczny pokrój iglaków- nawet jak nie były idealne. Liściaki jak się rozrosły troszkę na boczki i się przenikały- cóż, dla mnie to była zaleta.
Twój wpis Romciu uświadomił mi, że troszkę próbuję się nagiąć do panującej mody. Gdzieś tu na forum Danusia napisała, "że nie w każdym ogrodzie muszą być kulki i stożki, to nie o to chodzi". Właśnie, nie o to chodzi. Każdy ogród jest inny, inni są ludzie. Tylko czasami gdy nie bardzo ma się pojęcie o złożeniu wszystkiego do kupy, człek próbuje wpasować się w jakiś szablon, iść na skróty. Ja tak niestety zrobiłam. I bardzo się cieszę Romo z twojego wpisu, bo w porę zdałam sobie z tego sprawę.

No cóż, wychodzi na to że mój ogród będzie poza wszelkimi regułami projektowania. Ale będzie mój i mam nadzieję, że będzie dawał radość- bo przede wszystkim o to w tym chodzi.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
roma2 21:40, 03 mar 2015


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Najważniejsze, że jesteś zdrowa. A jeśli chodzi o ogród, to mamy tak samo. Stąd moja uwaga o poczochraniu. Znam Twój wątek i fragmenty ogrodu. Dlatego tak mi się nasunęło, ze to jakby nie TY. Ja miałam w głowie jak będzie wyglądał mój ogród. I przeszłam podobną drogę od odrzucenia tego co wymysliłam (niedoskonałego zapewne) i miotania się by to uporządkować dekalogowo-ogrodowiskowo. Miało to tę dobrą stronę, że dużo się o roślinach dowiedziałam, ale powoli wracam do pierwszych myśli o ogrodzie z MOICH marzeń. Niestety ze złożeniem tego do kupy mam problem tak jak i ty. Damy radę.
____________________
Komendówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies