Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

anka_ 15:54, 04 lut 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
ewsyg napisał(a)
No chyba dobrze dedukujesz Ja się na tym nie znam. Sama siedzę i się męczę co gdzie i z czym. Nad oczkiem to ja jednak chyba same zimozielone posadzę. Tzn tą wyższe piętro. Róża zachwyciła mnie swoimi owocami. Chyba się na nie skuszę. Coco jest w sprzedaży.

No właśnie, ten odwieczny problem "co gdzie i z czym". Ja niestety mam zero wyobraźni przestrzennej, ścisły umysł, a papier, wiadomo, wszystko przyjmie. Dopiero jak coś już rośnie to wiem czy o to mi chodziło. Najczęściej niestety w ruch znowu idzie szpadel. Co do Coco to miejscówka już czeka.

Kasya napisał(a)
śliczny ten dzięciołek, taki puchaty w czerwonych portkach

Kasiu mam nadzieję, że kiedyś uda mi się upolować zielonego.

zawitka napisał(a)
Aniu --- naprawdę ---- to chyba same się wysiewają i dlatego trwają ????
Halinko rozumiem, że chodzi o kostrzewę o której była mowa w wątku Kasi? Oczywiście chodziło mi o rozsiewanie. Raz zrobiłam ten błąd i pozwoliłam jej zakwitnąć. Niebiesko było wszędzie jeszcze przez kolejne trzy lata, mimo skasowania kępy macierzystej.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
zawitka 18:55, 05 lut 2015


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
Ja tę trawkę mam kilka lat i co prawda nie dopuszczałam do kwitnienia ale może powinnam trochę to byłyby młode siewki ;d
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
anka_ 19:12, 05 lut 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Halinko ale z tego co czytałam to już masz tyle tej kostrzewy, że chcesz rozdawać. (ja tak cichaczem wczoraj trochę buszowałam u ciebie) Z kwitnieniem trzeba uważać, bo u mnie rozsiała się niemiłosiernie. Taki niebieski trawniczek był. Muszę przyznać, że to jedna z tych roślin które świadomie eksmitowałam z ogrodu.
Teraz robię dochodzenie, bo strasznie rozpanoszyło mi się jakieś dziwne trawsko a w okolicy tylko rozplenica. Tyle tylko że to "coś" na piórkówkę nie wygląda. Muszę cyknąć fotkę do rozpoznania.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
WilczaGora 08:16, 06 lut 2015


Dołączył: 31 lip 2012
Posty: 5530
anka_ napisał(a)
Dzisiaj byłam na polowaniu. Niestety udało mi się złapać tylko jedną sztukę, na celowniku był jeszcze zajączek ale dał dyla...

Moja "zdobycz"- Dzięcioł duży (Dendrocopos major)

moje ulubione
macham z Wilczej
____________________
WIZYTÓWKA Wilcza pozdrawia Wilcza Gora http://wilczagora.blogspot.com
anka_ 09:12, 09 lut 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Ewo bardzo ci dziękuję, choć mam świadomość że moim fotkom baaardzo daleko do twoich mistrzowskich.


Ciekawa jestem czy u was też idzie tyle karmy dla skrzydlatych. U mnie 10kg ledwo starcza na tydzień. Nawet eM. się śmieję, że lepiej karmię ptaki od niego.
Dzisiejsze śniadanko.


A impreza dopiero się rozkręcała....
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Karol99 10:41, 09 lut 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Fantastyczny widok!
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
bartek_luberda 21:52, 10 lut 2015


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 2542
Super skrzydlaci goście
____________________
Ogródeczek
Kasya 22:02, 10 lut 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41854
Jakie ładne zdjęcia mazurkow
Czy wrobelki to bywają ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Bogdzia 20:22, 11 lut 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Piękne zdjecie dzięcioła i mazurków równiez . Dziecioła zielonego i zielono-siwego trudniej uchwycic bo one na ziemi szukają mrówek i trudniej je wypatrzec.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Iwk4 15:13, 12 lut 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Myslałam, że ostatnio się wpisałam pod fotkami ptaszków, ale chyba coś poszło nie tak.
Śliczne te ptaszki na tych fotkach. Ładne zbliżenie i jaka ich ilość. Dzięcioł pasowałby do mojego ogródka - czerwony

Aniu, wysłałam ci info na pv. I wkleję ci jeszcze fotkę od Oli, dla niej właśnie poprosiłam o namiary
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/77/778346/original.jpg
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies