Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

anka_ 20:48, 01 cze 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Picea orientalis 'Early Gold'- cudowny kaukaz


Perukowiec podolski GOLDEN SPIRIT 'Ancot'


Kalina japońska 'Cascade' kwitnie już trzeci tydzień. Pagodowy pokrój, kwiat podobny do kaliny koralowej 'Compactum'


Tulipanowiec amerykański 'Aureomarginatum'


Siewka świecznicy. Świeci jak żaróweczka, nie podobna do mamusi.

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Mala_Mi 05:31, 02 cze 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ogród może doniczkowy, ale fotki wymiatają... jest na czym oko zwiesić. I na ladzie i w powietrzu.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Agania 08:54, 02 cze 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Cześć Anka...wiosna u Ciebie już się rozgościła...urocze masz iglaczki i niespodzianki na nich..lubię twoje zdjęcia, masz taką urozmaiconą i bogatą przyrodę jak z National Geographic...jak tam rozwijają się prace przy wodnych zbiornikach...u mnie rosną głównie irysy, knieć błotna, babki wodne, bobrek, przęstka i oczywiście grzybienie..sity mi się sieją po całym ogrodzie
Kaliną japońska się zachwycam jedna z ładniejszych ze wzgledu na pokrój i długie kwitnienie
Buziaczki przesyłam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
anka_ 20:15, 02 cze 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Pada mi tulipanowiec, a ja nie wiem od czego.



Do tego krety i nornice robią taki pogrom że masakra.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 20:19, 02 cze 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Mala_Mi napisał(a)
Ogród może doniczkowy, ale fotki wymiatają... jest na czym oko zwiesić. I na ladzie i w powietrzu.

Aniu bardzo dziękuję. Ogród doniczkowy, choć to roślinom nie służy, zwłaszcza drzewom. W ten weekend będę sadzić. Bardzo utrudni to dalsze prace, bo nie wjedzie żaden sprzęt i pozostanie szpadel, ale rośliny zaczynają chorować. Ot, choćby wyżej przedstawiony tulipanowiec.
Wiem że jesteś zajętą kobietką, więc tym bardziej dziękuję za odwiedziny.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 20:31, 02 cze 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Agania napisał(a)
Cześć Anka...wiosna u Ciebie już się rozgościła...urocze masz iglaczki i niespodzianki na nich..lubię twoje zdjęcia, masz taką urozmaiconą i bogatą przyrodę jak z National Geographic...jak tam rozwijają się prace przy wodnych zbiornikach...u mnie rosną głównie irysy, knieć błotna, babki wodne, bobrek, przęstka i oczywiście grzybienie..sity mi się sieją po całym ogrodzie
Kaliną japońska się zachwycam jedna z ładniejszych ze względu na pokrój i długie kwitnienie
Buziaczki przesyłam

Agato bardzo dziękuję za pochwały, choć nie do końca zasłużone. Co do prac przy stawie to mam nadzieję, że troszeczkę ruszą w ten weekend. Na razie siedzę nad listą roślin do zbiornika. Nie chcę wprowadzać gatunków ekspansywnych, więc to trochę ogranicza wybór.
Z kalin japońskich mam jeszcze Kilimanjaro ale ta niestety nie uraczyła mnie w tym roku kwiatami.
Pozdrawiam.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Kasya 21:54, 02 cze 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42230
anka_ napisał(a)
Picea orientalis 'Early Gold'- cudowny kaukaz






a nie aureospicata ? patrzac an przyrosty wygląda identycznie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Marga 21:56, 02 cze 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Witaj Aniu,
Jestem pod wrażeniem Twoich pięknych zdjęć (moje zawsze są takie bez wyrazu :/) i soczystych roślinek. Masz już ich naprawdę sporo! Działkę masz dużą (podobnie jak ja) i z zainteresowaniem będę śledzić postępy u Ciebie oraz wyczekiwać nowej porcji fotek.
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ogród dla moich synków
Kasya 21:57, 02 cze 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42230
biedny tulipanowiec, duzy jest ?
ja nie postawie diagnozy ale ja bym szybko opryskała czyms na grzyba, moze pomoze a nie zaszkodzi
duzo takich listkow ? na dole ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
anka_ 22:07, 02 cze 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Kasya napisał(a)

a nie aureospicata? patrzac an przyrosty wygląda identycznie

Kasiu 'Early Gold' to mutacja 'Aureospicaty'. Oczywiście głowy sobie uciąć nie dam, pod taką nazwą go kupiłam.

Tulipanowca będę jutro pryskać, choć nie za wesołą diagnozę dostałam. Nie jest duży, ma tak ok 2m, to mój zeszłoroczny zakup. Coś do tulipanowców nie mam szczęścia- pierwszego zjadły mi zające.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies