Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kosolkowa Pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Kosolkowa Pasja

Viola 09:44, 19 wrz 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Toszka napisał(a)
i jeszcze, na zachętę, ci napiszę, że dzisiaj z eMem rozmawialiśmy jak to kompost ratuje budżet domowy... musieliśmy zrobić podmiankę 2 krzaczorów w szpalerze cisowym... dwa wielkie doły wykopane i napełnione kompostem (3 taczki poszły)... i tak sobie właśnie rozmawialiśmy ile to pieniędzy zaoszczędziliśmy nie kupując (lekko licząc) 15 worków ziemi, jak to dawniej, przedkompostowo, bywało... i nigdy by tamta ziemia nawet do koniuszków paluszków kompostowych nie sięgała


Święta prawda. AMEN
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
kosolka 10:10, 19 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
A tak w ogóle to zapomniałam wczoraj zrobić fotki czegoś, co mi wygląda jak siewki kocimiętki, ale nie jestem pewna i będe prosiła o inedtyfikację
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Viola 10:12, 19 wrz 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Kosolko, witam Cię serdecznie Spotykamy się gdzieś czasami, ale chyba jeszcze u Ciebie w ogródku nie byłam.

Przyciągnął mnie do Ciebie temat ... obornika (o zgrozo !) Kutfa, czym to przyszło się zajmować? Toszka, mądra kobita jest, u mnie tez doradza. Ja w temacie powyższym zielona jestem, więc jak interesują Cię sprawy obornika i kompostu to zajrzyj do mnie . U mnie tez dyskusja i akurat temat na wokandzie
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
kosolka 10:18, 19 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Już lecę Fakt, spotykamy się dość często nawet ale jak chyba u Ciebie tez nie byłam.
____________________
Ola Kosolkowa pasja
kosolka 10:21, 19 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Jeszcze, zanim pójde i kupię, to pytanie odnośnie tematu bieżącego - czyli wzbogacania ziemi. SKoro postanowione, że obornik dopiero wiosną, to proszę powiedzcie, czy teraz dobrym pomysłem jest wprowadzenie do gleby Humusu Active? Czytałam o nim, powinno się to zrobić przed sadzeniem roślin.. No i jesienią i wiosną. Pomyslałam że teraz on, a wiosną obornik. Dobrze?
____________________
Ola Kosolkowa pasja
waldek727 10:21, 19 wrz 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Toszka napisała:
Kiedyś nikt nie budował skrzyń - były usypywane pryzmy i tak się kompostowało... jak eM zobaczy pryzmę to i zmobilizuje się do zrobienia kompostownika

Kosolka napisała:
Pewnie masz rację. Z tą mobilizacją (nie moją oczywiście) to jest tak średnio na jeża


Olu.
Przecież macie swoją broń kobiecą.
Wystarczy, że przez trzy dni z rzędu będzie Cię głowa bolała a zobaczysz jak czwartego dnia eMuś już o wschodzie słońca będzie Ci w ogrodzie z dębowych deseczek dwa kompostowniki rychtował.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Viola 10:40, 19 wrz 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Oj Waldek, Waldek... To już nie zawsze działa. No ale młodsze dziewczyny niech próbują Dla kompostownika wszystko
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
kosolka 11:04, 19 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Po prostu ja muszę wykonac pierwszy krok/ruch łopatą czy cuś w tym stylu
Jutro będzie zalewana płyta pod blaszak, czyt. domek gospodarczy ,a w przyszłym tyg będzie stawiany. To za nim ma znajdowac się kompostownik. Czyli wszystko na dobrej drodze. Garaż/domek będziemy malować, obsadzę go winobluszczem od Iwonki.. Cieszę się, bo zrobi się przestrzeń w garażu własciwym, przydomowym
____________________
Ola Kosolkowa pasja
marta_d 11:15, 19 wrz 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Kosolka nie nadążam za Twoim wątkiem dopiero z wyjazdu wróciłam jak dobrze być w domu zamówiłam 1,5 tony obornika
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
kosolka 11:21, 19 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Ja po powrocie też sporo musiałam nadrabiać wszędzie, a jeszcze ile opuściłam...
Dużo zamówiłaś. U mnie, u Violi i u Danki Mój Skromny Ogród jest na ostatnich stronach o oborniku. Rzuć sobie okiem. Własnie z powodu tych dyskusji musiałam znów modyfikowac swoje plany. Mój poczeka do wiosny.
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies