Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kosolkowa Pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Kosolkowa Pasja

kosolka 21:31, 18 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
bdan napisał(a)
wygraliśmy


Widzę punkty SUPER!!!
____________________
Ola Kosolkowa pasja
21:33, 18 wrz 2014
Toszka no ja to całe życie się uczę Ten obornik to takie próchenko fajne wymieszane z ziemią czyli nie sadzić w tym nawet jeśli tylko troszkę dodaję dla rozluźnienia ziemi? Kompostu dojrzałego teraz nie mam,wszytko zużyte,ale nowy się robi.
bdan 21:34, 18 wrz 2014


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
No i dyskuje o oborniku chyba dobiegły końca. Juz wszystko jasne,
Ale chyba dobrze, że temat został poruszony
kosolka 21:36, 18 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
bdan napisał(a)
No i dyskuje o oborniku chyba dobiegły końca. Juz wszystko jasne,
Ale chyba dobrze, że temat został poruszony


No pewnie! Dobrze że mój M. tak się ocigał, bo gdyby się widłami namachał, naprzerzucał, przywiózł, zrzucił, a ja bym mu teraz powiedziala, że jednak nie doczytałam.. i że to nie teraz tylko na wiosnę.. To mogłabym wiosny nie ujrzeć
____________________
Ola Kosolkowa pasja
21:44, 18 wrz 2014
kosolka napisał(a)


No pewnie! Dobrze że mój M. tak się ocigał, bo gdyby się widłami namachał, naprzerzucał, przywiózł, zrzucił, a ja bym mu teraz powiedziala, że jednak nie doczytałam.. i że to nie teraz tylko na wiosnę.. To mogłabym wiosny nie ujrzeć

A ja mojego tak namawiałam i namówiłam by namachał łopatą,przywiózł,zrzucił...bo mi potrzebny na już,teraz i jeszcze jaka dumna leciałam koło tej taczki a właściwie kilku dorodnych taczek Będzie w takim razie na wiosnę..

katiaxx 21:45, 18 wrz 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Toszka napisał(a)
Za kompostownik może ci na razie robić dołek na 10-15cm wykopany, a na metr długi i szeroki. Jesień jest i masę dobra teraz z ogrodu do kompostownika trafiać powinno...
Kiedyś nikt nie budował skrzyń - były usypywane pryzmy i tak się kompostowało... jak eM zobaczy pryzmę to i zmobilizuje się do zrobienia kompostownika


i u mnie tak jest właśnie, się robi, gorąco w tym kompoście że normalnie można kończyny wygrzewać. Przynajmniej w moim, mam ochotę go przewalić tak z raz w tygodniu ale się powstrzymuję że proces zaszedł
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
kosolka 22:01, 18 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Soł... skoro sprawy przybrały taki bieg, i nie muszę na nic czekać, to na sobotę chyba zaplanuję pierwsze nasadzenia na Mojej-pięknie-wypielonej-rabacie O rany!
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Iwk4 22:19, 18 wrz 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Olu, dobrym pomysłem jest zrobienie dołka i wrzucanie tam resztek ogrodowych. Możesz tam dać też świeżego obornika, przesyłać ziemia, do tego woda. Nie musisz od razu mieć skrzynki kompostowej. Pryzma wystarczy. Trawę odwrócona też tam możesz składować. Wszystko przerobi przez zimę, wiosna na wzbogacenie rabat będzie. Dobrze ci wszyscy radzą. I w sobotę bierz się za sadzenie. Powodzenia.
____________________
Ogródek Iwony II
Toszka 22:20, 18 wrz 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
katiaxx napisał(a)


i u mnie tak jest właśnie, się robi, gorąco w tym kompoście że normalnie można kończyny wygrzewać. Przynajmniej w moim, mam ochotę go przewalić tak z raz w tygodniu ale się powstrzymuję że proces zaszedł


Jeślibyś codziennie (od trzeciego dnia od ułożenia starannie pryzmy - zielone/brązowe-jak lazania) przerzucała pryzmę od zewnątrz do środka to po 18dniach masz juz gotowy kompost do przesiania frakcji i dodania na rabaty
To taka wersja expresowa dla pracowitych ale nie zapracowanych
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kosolka 22:31, 18 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Toszka napisał(a)


Jeślibyś codziennie (od trzeciego dnia od ułożenia starannie pryzmy - zielone/brązowe-jak lazania) przerzucała pryzmę od zewnątrz do środka to po 18dniach masz juz gotowy kompost do przesiania frakcji i dodania na rabaty
To taka wersja expresowa dla pracowitych ale nie zapracowanych


Toszko, bardzo Ci dziękuję za cenne rady!
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies