Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kosolkowa Pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Kosolkowa Pasja

marta_d 11:27, 19 wrz 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
zajrzę na pewno na jesień obornik stosuję tylko do przekopania warzywnika i tak zostawiam do wiosny, do róż daję wiosną, dalii też, do dołka im wsypuję, bo to żarłoczne rośliny są maliny muszę przesadzić tej jesieni i nie wiem, czy sypać im do dołków teraz obornik(przekompostowany oczywiście) czy dopiero na wiosnę..
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
bdan 11:28, 19 wrz 2014


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Viola napisał(a)
Oj Waldek, Waldek... To już nie zawsze działa. No ale młodsze dziewczyny niech próbują Dla kompostownika wszystko



A ja mam odwrotne spostrzeżenia, że niestety teraz to chyba młodych facetów często boli głowa
katiaxx 11:41, 19 wrz 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Toszka napisał(a)


Jeślibyś codziennie (od trzeciego dnia od ułożenia starannie pryzmy - zielone/brązowe-jak lazania) przerzucała pryzmę od zewnątrz do środka to po 18dniach masz juz gotowy kompost do przesiania frakcji i dodania na rabaty
To taka wersja expresowa dla pracowitych ale nie zapracowanych


Kochana Tosiu to ja nie wiedziałam durna że mogę przerzucać tak często, dodaję jeszcze takiego bioponu od czasu do czasu, jednakże starannych warstw u mnie nie ma za bardzo, jak koszę trawę to kosiarka zbiera część liści, i miesza z trawą, dzieciom każę grabić i zbierać brzozowe ale liści akurat nie mam wiele za to mam warstwy z odpadów kuchennych
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Viola 12:14, 19 wrz 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
kosolka napisał(a)
Po prostu ja muszę wykonac pierwszy krok/ruch łopatą czy cuś w tym stylu
Jutro będzie zalewana płyta pod blaszak, czyt. domek gospodarczy ,a w przyszłym tyg będzie stawiany. To za nim ma znajdowac się kompostownik. Czyli wszystko na dobrej drodze. Garaż/domek będziemy malować, obsadzę go winobluszczem od Iwonki.. Cieszę się, bo zrobi się przestrzeń w garażu własciwym, przydomowym

U mnie w garażu samochód jeszcze nie stał (a to juz 1,5 roku). W garażu jest natomiast wszystko inne - rowery, taczki, kosiarka na środku zaparkowana,pozostałości budowlane, płytki, dachówki. Niby porządek, a na samochód nie ma miejsca. Jednak domek gospodarczy to mus!
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Viola 12:15, 19 wrz 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
bdan napisał(a)



A ja mam odwrotne spostrzeżenia, że niestety teraz to chyba młodych facetów często boli głowa

Ciężko pracują umysłowo, to i głowa boli, a dziewczyny w ogródku fizycznie ćwiczą to i zdrowsze są i pełne energii
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
lojalna_ 12:18, 19 wrz 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Viola napisał(a)

U mnie w garażu samochód jeszcze nie stał (a to juz 1,5 roku). W garażu jest natomiast wszystko inne - rowery, taczki, kosiarka na środku zaparkowana,pozostałości budowlane, płytki, dachówki. Niby porządek, a na samochód nie ma miejsca. Jednak domek gospodarczy to mus!



My mieszkamy 6 miesiecy i garaz samochodu nie widział z tej przyczyny co u Ciebie nie mamy jeszcze domku gospodarczego hm kiedy bedzie?
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
kosolka 12:21, 19 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
No mój widział, z 2-3 razy, ale jaki był wtedy problem zeby wszystko inne w kąty poupychac!! Zaznacze ze mamy teoretycznie garaz dwustanowiskowy.. Teoretycznie - bo na samochód eM-a jest za krótki i stawał po skosie
____________________
Ola Kosolkowa pasja
kosolka 12:24, 19 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Czekam na podpowiedzi w sprawie Humusu Active!
____________________
Ola Kosolkowa pasja
asiach 13:38, 19 wrz 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Oj witaj Olu, poruszacie temat rzeka
To ja sie wycofuje i życzę miłego weekendu.
A gdzie ten domek gosp. będzie?
kosolka 13:50, 19 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
asiach napisał(a)
Oj witaj Olu, poruszacie temat rzeka
To ja sie wycofuje i życzę miłego weekendu.
A gdzie ten domek gosp. będzie?


Jużna chwilę obecną tylko ta jedna infrmacja potrzebna - o tym humusie. I będę sobie dłubac potem w ziemi
Jak powiem że w prawym górnym rogu naszej mapki? W przerwwanym pasie modrzewi i brzóz? Pamiętasz? Nie w tym rogu co warzywnik tylko w przeciwnym.
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies