Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kosolkowa Pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Kosolkowa Pasja

Krakus 13:52, 19 wrz 2014


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
waldek727 napisał(a)
Toszka napisała:

Kosolka napisała:


Olu.
Przecież macie swoją broń kobiecą.
Wystarczy, że przez trzy dni z rzędu będzie Cię głowa bolała a zobaczysz jak czwartego dnia eMuś już o wschodzie słońca będzie Ci w ogrodzie z dębowych deseczek dwa kompostowniki rychtował.


he he widać Waldek ma wszechstronne doświadczenia ale kto Żonaty ten wie....
____________________
Zielonym do góry...
Krakus 13:58, 19 wrz 2014


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
kosolka napisał(a)
Czekam na podpowiedzi w sprawie Humusu Active!


jak obornik masz dać to bym nie lał Humusu..no chyba, że już masz kupione..nie pamiętam też jaka ziemia u Ciebie...
____________________
Zielonym do góry...
kosolka 14:11, 19 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Krakus napisał(a)


jak obornik masz dać to bym nie lał Humusu..no chyba, że już masz kupione..nie pamiętam też jaka ziemia u Ciebie...


U mnie to w każdym kącie inna :/ Tu akurat ciemna, sucha, taka "pyląca".. Nieciekawa. Muszę coś dac - tak mysle.. Oprócz tego że w doły do roślin.
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Viola 14:18, 19 wrz 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
kosolka napisał(a)


U mnie to w każdym kącie inna :/ Tu akurat ciemna, sucha, taka "pyląca".. Nieciekawa. Muszę coś dac - tak mysle.. Oprócz tego że w doły do roślin.

O to ja mam taką ziemię pod domem gdzie rabata różana ma być. Czarny piasek zbity, a jak podrapię pazurkami to aż się pyli. Chciałam teraz ziemię pod róże przyszykować, ale czekam az byliny przekwitną, żeby je stąd wywalić i ziemię przekopać i nie wiem z czym skoro obornika świeżego nie wolno dodawać.
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
kosolka 14:19, 19 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Viola napisał(a)

O to ja mam taką ziemię pod domem gdzie rabata różana ma być. Czarny piasek zbity, a jak podrapię pazurkami to aż się pyli. Chciałam teraz ziemię pod róże przyszykować, ale czekam az byliny przekwitną, żeby je stąd wywalić i ziemię przekopać i nie wiem z czym skoro obornika świeżego nie wolno dodawać.


Więc przybij pionę
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Kamajla 14:59, 19 wrz 2014


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
no to i ja przybijam, bo u mnie też ziemia zdatna zupełnie do niczego
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
kosolka 20:32, 19 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Podlałam humusem ziemie. Babka z CO mówiła że mogę jak najbardziej. No- chyba nie zaszkodzi? Pisze na nim że oprócz tego że wspomaga glebę to jeszcze pomaga roślinom w ukorzenieniu.. Oprócz tego kupiłam dwa wory ziemi, uśmiechnęły się do mnie różowe jeżówki (bez nazwy) i marcinki, te z wyższych. Niskie już kupiłam. No. Gdyby nie to ze straszą na jutro deszczem to byłoby super. Zamierzam pracować w ogrodzie, padać to sobie może wieczorem. Rabaty wypielone, od razu mi lżej na duszy Nawet okna pomylam, tzn polowe A u mnie to nie lada przedsięwzięcie- duże i dużo.
Jakoś się w duchu boję tego, żeby nie zrobić na tej rabacie bajzlu. Trochę wydaje mi się ze prawidłowe rozplanowanie roślin to wyższa szkoła jazdy.. Coś tam mam nagryzdane, ale nie szło mi to rozrysowanie od początku. Poustawiam donice, część będę musiała sobie wyobrazić. No cóż- się okaże za rok co tam wyszło.
____________________
Ola Kosolkowa pasja
kosolka 20:35, 19 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Mam jeszcze jeden dylemat- chciałam Chopiny wziąć na tą rabate. A one mi z tym maczniakiem wyjechały.. Boję się żeby mi tam tego nie przeniosły.. Jak to z nim jest? Jeżeli pryskam, a za jakiś czas przytne niżej pędy i nie będzie liści, to może przenieść maczniaka? Czy lepiej nie ryzykować?
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Iwk4 20:37, 19 wrz 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Krakus napisał(a)


he he widać Waldek ma wszechstronne doświadczenia ale kto Żonaty ten wie....

Ja ostatnio też mam dziwne wrażenie, że panowie wysiadają, albo bardziej senni, albo głowa boli, hi, hi...
Im dłuższy staż, tym bardziej sytuacja się odwraca
____________________
Ogródek Iwony II
kosolka 21:04, 19 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Iwk4 napisał(a)

Ja ostatnio też mam dziwne wrażenie, że panowie wysiadają, albo bardziej senni, albo głowa boli, hi, hi...
Im dłuższy staż, tym bardziej sytuacja się odwraca


Ja tu mam w głowie ogród a tym tylko jedno w głowach!
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies