Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kosolkowa Pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Kosolkowa Pasja

BusyBee 20:33, 20 paź 2014


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
Ojojoj ale się tu dzieje! Najfajniejszy to rzecz jasna kompostownik prawdziwy dwukomorowy...nie ma lipy, jak u mnie, bo mam miejsce tylko na jednokomorowy i słabo mi się to sprawdza.....

....i ładne zdjęcia jesienne...nawet te przymrozkowe mi się podobają
Czekam na różyczki razem z Tobą i trzymam kciuki za sprawy zawodowe...., bo niestety jest jeszcze życie poza ogrodem.... chociaż często mi się do niego nie spieszy.....
____________________
U BusyBee w ogródku...
kosolka 20:39, 20 paź 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
07_Rene napisał(a)
Kompostownik robi wrażenie Tak jak róża - cudna Też gustuje w takich bladych kolorkach. Ja do tej pory mam jedną skrzynię kompostową i koniecznie muszę sobie sprawić przez zimę drugą. A obornik koński będziesz dokładać do kompostu, czy jakoś oddzielnie będziesz go kompostować?


Reniu, ta róża była kupiona bez żadnego czytania, pytania itp. Po prostu była taka u mnie w CO - sprzedawana jako pnąca, no i kremowo- różowa, to kupiłam, jako kompletny laik. I kwitnie do późnej jesieni, w zeszłym roku kwiaty pozamarzaly po prostu jak zima przyszła. Trochę złapała plamistosc, ale to moja wina, bo za mocno lałam na liście. No i rośnie szybko.
Obornik potrzebuje teraz do dołków do róż, i trochę przesypie kompost. Możemy go przywieźć naprawdę dużo, ale to wiosną, wtedy dam na rabaty, i na te stare i na nowe, poprzekopuje z ziemią.
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Toszka 20:44, 20 paź 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Teraz na jesieni uzbierasz na kompoście dużo liści, resztek roślinnych, z kuchni tez o tej porze roku wiele resztek roślinnych... Mieszaj z obornikiem i niech się robi
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kosolka 20:45, 20 paź 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
BusyBee napisał(a)
Ojojoj ale się tu dzieje! Najfajniejszy to rzecz jasna kompostownik prawdziwy dwukomorowy...nie ma lipy, jak u mnie, bo mam miejsce tylko na jednokomorowy i słabo mi się to sprawdza.....

....i ładne zdjęcia jesienne...nawet te przymrozkowe mi się podobają
Czekam na różyczki razem z Tobą i trzymam kciuki za sprawy zawodowe...., bo niestety jest jeszcze życie poza ogrodem.... chociaż często mi się do niego nie spieszy.....


Pszczółeczko, mówisz że się dzieje? Dla mnie po tym jak szalałam całe lato to teraz jakiś taki marazm Pomału i bez parcia, do tego dużo innych spraw, i chęci takie sobie.. Ale wiem ze czekając na wiosnę będę niecierpliwie przebierać nóżkami, z nową porcja sił i nadzieja ze będzie coraz ładniej!

____________________
Ola Kosolkowa pasja
kosolka 20:47, 20 paź 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Toszka napisał(a)
Teraz na jesieni uzbierasz na kompoście dużo liści, resztek roślinnych, z kuchni tez o tej porze roku wiele resztek roślinnych... Mieszaj z obornikiem i niech się robi


Tak, liści będzie jeszcze trochę. Koszenie też będzie na pewno jeszcze jedno. Odpadki z domu nadające się już sa segregowane, Mama też została poinstruowana co ma mi odkładać. Skorupki jaj, ręczniki papierowe plus rolki po papierze. Wyczytałam że można przesypywac popiołem drzewnym, to też będzie.
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Gardener27 20:55, 20 paź 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
kosolka napisał(a)


U nas dziś wiatr i przelotne ulewy, kolejne dwa dni mają wyglądać tak samo, z tym że coraz chłodniej, no i przymrozki w czw/pt. A wczoraj było tak pięknie... Może jednak nie będzie tak źle.. I uda mi się posadzić róże unikając zapalenia płuc


U nas też pogoda się załamała a wraz z nią moje zdrowie Dbaj o siebie bo dzisiaj siedziałem w kolejce do lekarza 4 godziny a w aptece zostawiłem majątek

Pozdrawiam
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
monteverde 21:05, 20 paź 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
kosolka napisał(a)
Tak na szybko to chyba ok 35. Giardina x7, pastella x1, pomponella x3, Bonica x1, Clair i Chloe Renessaince, knrips, elmshorn x2, artemis x9, the fairy x11. Chyba tyle. Poczytam linka od Ciebie Aniu.

Ale będzie różanie z Artemis zrobisz szpaler? a Giardina to pnąca i aż 7 to chyba będzie jakaś ściana? no super
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
kosolka 21:08, 20 paź 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Artemis idą dookoła domu razem z fairy. Z Giardiny będzie druga ścianka przy tarasie. Zapomniałam- jeszcze jedna Eden Rose przyjdzie.
____________________
Ola Kosolkowa pasja
kitek81 21:44, 20 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
Ola, ale masz kompostownik wypasiony, oj naprodukujesz się złota ogrodników
roślinki pięknie rosną plany super trzymam za wszystko kciuki
pozdrawiam
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Toszka 21:52, 20 paź 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Popiół drzewny mozna spokojnie ok 4-5kg... to na prawdę duzo w pojemności. Popiół zostaw tez sobie w pojemniku na wiosnę - działa cuda posypany wokół zwłaszcza bylin.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies