Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kosolkowa Pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Kosolkowa Pasja

kosolka 06:21, 21 paź 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
waldek727 napisał(a)
Olu.

Nie byłbym sobą gdybym nie napisał w Twoim wątku, że nic tu się nie zmieniło. Przyznam Ci się szczerze, że wczorajsza wiadomość zaopatrzona fotkami była dla mnie bardzo radosną wieścią. Nie spodziewałem się, że tak szybko zareagujesz na przekazywane Ci przeze mnie w moich postach informacje o dobroczynnym działaniu zarówno kompostu, jak i też odpadów pochodzenia zwierzęcego. Wiem jak bardzo zależy Ci na posiadaniu pięknego ogrodu ze zdrowymi, pełnymi wigoru roślinami. Jestem dumny z Twojej postawy oraz z tego, że propagujesz w swoim poczytnym wątku na forum ogrodniczym metody prawidłowego i zdrowego podejścia do ogrodu, sama dopiero ucząc się tej sztuki. Ogrodu który jeszcze śpi w zielonej kolebce. Ze swojej strony opierając się na własnym doświadczeniu zapewniam Cię Olu, że droga którą zaczynasz stąpać zaprowadzi Cię do upragnionego celu szybciej niż Ci się to wydaje i będzie drogowskazem dla tych którzy niszczą jeszcze swoje ogrody sztucznymi nawozami i rakotwórczymi opryskami.
Życzę miłego i owocnego ogrodowania.
Waldek.


No nie byłbyś sobą Waldku Nic się nie zmieniło, to fakt. Ale nie mówiłam, że w tym roku coś się zmieni jeszcze. Za to z kompostownika się cieszę, bo w końcu jest! Więc ja tez jestem dumna Pozdrawiam.
____________________
Ola Kosolkowa pasja
kosolka 06:23, 21 paź 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
waldek727 napisał(a)
Olu.
Ja patrząc na ogrody postrzegam je często nieco chłodniejszym okiem, dlatego też zaoszczędzę sobie pochwał skierowanych do Ciebie za wykonanie czegoś co powinno stanowić podstawę każdego ogrodu. Udostępniane są nam w celu segregacji odpadów pojemniki zielone, żółte i niebieskie dlatego też uważam, że wręcz obowiązkiem każdego posiadacza ogrodu bądź działki ROD jest posiadanie w swoim gospodarstwie dodatkowego pojemnika(ów),,brązowego" przeznaczonego do składowania odpadów organicznych. Co więcej, zawartość wymienionych przeze mnie pierwszych trzech pojemników zabierają służby miejskie a zawartość czwartego jest naszym wspaniałym ,,czarnym złotem".


Nie oczekuję pochwał. Po prostu zdaję relację z tego co robię ogrodowo. Zaś segregacja odpadów wcale nie jest tak oczywista. Mnóstwo ludzi nadal tego nie robi.. My tak
____________________
Ola Kosolkowa pasja
kosolka 06:25, 21 paź 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
paniprzyroda napisał(a)
Będzie piękna ściana z Giardiny, a wszystkie róże tak dokarmione na pewno będą szaleć Pozdrawiam


Bardzo trzymam za to kciuki! Pozdrawiam Pani Przyrodo!
____________________
Ola Kosolkowa pasja
kosolka 06:29, 21 paź 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Viola, Iwonka - w niedzielę własnie o tym samym rozmawiałam z M. jadąc ulicą, którą jeżdzimy codziennie, wzdłuż której rosną kasztanowce i co roku leży mnóstwo stert liści zgrabionych pod drzewa. Ale my mamy "teściowowego" ogromnego kasztanowca i wielką czereśnię obok, a i nasze brzozy już teraz, choc małe, dadzą trochę liści, i z roku na rok będzie więcej. Skoszonej trawy też po czubek nosa
Pozdrawiam dziewczyny!
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Kasial 15:42, 21 paź 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Dobrze, że mam dużo liści i jabłek też
W ogóle to podobno nie wolno dodawać ręczników papierowych do kompostownika.
Tak było napisane przy instrukcji do mojego kompostownika. No i nie wiem teraz co robić?
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
kosolka 19:39, 21 paź 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Ale takie nie foliowane.. No wiecie.. Zwykle, papierowe.. Nie wolno?? To co mi się pokiełbasilo??
____________________
Ola Kosolkowa pasja
kosolka 19:59, 21 paź 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Dotarła pierwsza partia róż. Ta większa. Jutro pewnie druga przyjedzie. Posadzilam większość, zostały mi Artemisy, zadolowalam je do jutra, może do pojutrza. Musi dojechać the fairy, żebym mogła je dobrze razem ulozyc. Część róż posadzilam w przechowalniku - moje wykopane Chopiny i białe nn oraz róże od Kasi-Robaczka- Elmshorn, Knirps, i Chloe R. Pomponelle są już na właściwym miejscu, Giardiny i pastella też. Ciemność nie pozwoliła mi dokończyć, ale i tak się cieszę że mimo mojego marudzenia pogoda mi nie przeszkodzila Było całkiem ładnie Zdjęć dziś nie ma.
____________________
Ola Kosolkowa pasja
BusyBee 20:41, 21 paź 2014


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
kosolka napisał(a)
Dotarła pierwsza partia róż. Ta większa. Jutro pewnie druga przyjedzie. Posadzilam większość, zostały mi Artemisy, zadolowalam je do jutra, może do pojutrza. Musi dojechać the fairy, żebym mogła je dobrze razem ulozyc. Część róż posadzilam w przechowalniku - moje wykopane Chopiny i białe nn oraz róże od Kasi-Robaczka- Elmshorn, Knirps, i Chloe R. Pomponelle są już na właściwym miejscu, Giardiny i pastella też. Ciemność nie pozwoliła mi dokończyć, ale i tak się cieszę że mimo mojego marudzenia pogoda mi nie przeszkodzila Było całkiem ładnie Zdjęć dziś nie ma.


Ależ robota!! zazdroszczę Ci, że wymyśliłaś konkretny plan z tymi różami...ta ilość jest powalająca...czy wyobrażasz sobie jak to będzie , jak wszystko zakwitnie???...

Powodzenia jutro
____________________
U BusyBee w ogródku...
Viola 20:43, 21 paź 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Iwk4 napisał(a)

A ja ostatnio patrzyłam, jak woźny przy szkole grabi liście. Zapytałam się, co z nimi robi? Okazało się, że pali, więc o nie poprosiłąm. Dostałam w ciągu tygodnia 5 wielkich worków z liśćmi. Musiałam je pomieszać z tym, co miałam na kompoście, żeby wiatr nie wywiał ich na ogród. Zaprzyjaźniony uczeń przywiózł mi te worki pod sam kompost na wózku. Sama radość


Szczęściara
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Viola 20:46, 21 paź 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
kosolka napisał(a)
Ale takie nie foliowane.. No wiecie.. Zwykle, papierowe.. Nie wolno?? To co mi się pokiełbasilo??


Wolno, wolno, nawet trzeba
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies