Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kosolkowa Pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Kosolkowa Pasja

waldek727 21:58, 20 paź 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Olu.
Ja patrząc na ogrody postrzegam je często nieco chłodniejszym okiem, dlatego też zaoszczędzę sobie pochwał skierowanych do Ciebie za wykonanie czegoś co powinno stanowić podstawę każdego ogrodu. Udostępniane są nam w celu segregacji odpadów pojemniki zielone, żółte i niebieskie dlatego też uważam, że wręcz obowiązkiem każdego posiadacza ogrodu bądź działki ROD jest posiadanie w swoim gospodarstwie dodatkowego pojemnika(ów),,brązowego" przeznaczonego do składowania odpadów organicznych. Co więcej, zawartość wymienionych przeze mnie pierwszych trzech pojemników zabierają służby miejskie a zawartość czwartego jest naszym wspaniałym ,,czarnym złotem".
Nie byłbym sobą gdybym nie napisał w Twoim wątku, że nic tu się nie zmieniło. Przyznam Ci się szczerze, że wczorajsza wiadomość zaopatrzona fotkami była dla mnie bardzo radosną wieścią. Nie spodziewałem się, że tak szybko zareagujesz na przekazywane Ci przeze mnie w moich postach informacje o dobroczynnym działaniu zarówno kompostu, jak i też odpadów pochodzenia zwierzęcego. Wiem jak bardzo zależy Ci na posiadaniu pięknego ogrodu ze zdrowymi, pełnymi wigoru roślinami. Jestem dumny z Twojej postawy oraz z tego, że propagujesz w swoim poczytnym wątku na forum ogrodniczym metody prawidłowego i zdrowego podejścia do ogrodu, sama dopiero ucząc się tej sztuki. Ogrodu który jeszcze śpi w zielonej kolebce. Ze swojej strony opierając się na własnym doświadczeniu zapewniam Cię Olu, że droga którą zaczynasz stąpać zaprowadzi Cię do upragnionego celu szybciej niż Ci się to wydaje i będzie drogowskazem dla tych którzy niszczą jeszcze swoje ogrody sztucznymi nawozami i rakotwórczymi opryskami.
Życzę miłego i owocnego ogrodowania.
Waldek.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
paniprzyroda 22:07, 20 paź 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Będzie piękna ściana z Giardiny, a wszystkie róże tak dokarmione na pewno będą szaleć
Mam pytanie do Toszki Popiół drzewny do kompostu dodaję, sypałam wokół lawendy, dodawałam wiosną po garści do dołków pod róże. Ale nie sypałam wokół bylin. A jednego i drugiego mam w nadmiarze( bylin i popiołu). Posypać, wymieszać i już? Pozdrawiam
____________________
Dwa ogrody
pasjonatkaam... 22:48, 20 paź 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
monteverde napisał(a)

Ola ja na Twoim miejscu bym położyla na dno kompostownika jakieś grubsze patyki najlepiej na krzyż, bo materiał na kompost, który będziesz wrzucała musi oddychać i od spodu, a worek z końskim kompostem bym po trochu wrzucała rozsypując równo po świeżej materii, przyśpiesza kompostowanie i poprawi strukturę kompostu a tak w jednej bryle nie otrzymasz pożądanego efektu a kwiatuchy bardzo ładne ile masz ukorzenionych buksików?pozdrówka
http://www.se.pl/kobieta/dom-wnetrza/jak-przygotowac-kompost_146745.html


to samo miałam pisać
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
Viola 22:55, 20 paź 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Temat kompostu u Ciebie znów na tapecie? Ja ostatnio jak przejeżdzam obok parku, a tam leżą worki z zagrabionymi liscmi, to mam ochotę capnąć kilka i do mojego kompostownika wrzucić. A jak jabłka widzę u sasiada w sadzie leżące na ziemi, też chce mi się je pozbierać i łup do kompostu. W głowę muszę się popukać
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Toszka 22:56, 20 paź 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Tak, Paniprzyrodo - posypać, wymieszać i już... Można tylko posypać... doskonały jest popiół jako "antyślimak"
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Toszka 22:58, 20 paź 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Viola napisał(a)
Temat kompostu u Ciebie znów na tapecie? Ja ostatnio jak przejeżdzam obok parku, a tam leżą worki z zagrabionymi liscmi, to mam ochotę capnąć kilka i do mojego kompostownika wrzucić. A jak jabłka widzę u sasiada w sadzie leżące na ziemi, też chce mi się je pozbierać i łup do kompostu. W głowę muszę się popukać


Violu, to nie ty masz pukać się w głowę - weszłaś na wyższy poziom ogrodnictwa i dostrzegasz bezmyślne marnotrawstwo
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
paniprzyroda 22:59, 20 paź 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Toszko, dzięki
____________________
Dwa ogrody
Iwk4 00:11, 21 paź 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Viola napisał(a)
Temat kompostu u Ciebie znów na tapecie? Ja ostatnio jak przejeżdzam obok parku, a tam leżą worki z zagrabionymi liscmi, to mam ochotę capnąć kilka i do mojego kompostownika wrzucić. A jak jabłka widzę u sasiada w sadzie leżące na ziemi, też chce mi się je pozbierać i łup do kompostu. W głowę muszę się popukać

A ja ostatnio patrzyłam, jak woźny przy szkole grabi liście. Zapytałam się, co z nimi robi? Okazało się, że pali, więc o nie poprosiłąm. Dostałam w ciągu tygodnia 5 wielkich worków z liśćmi. Musiałam je pomieszać z tym, co miałam na kompoście, żeby wiatr nie wywiał ich na ogród. Zaprzyjaźniony uczeń przywiózł mi te worki pod sam kompost na wózku. Sama radość
____________________
Ogródek Iwony II
kosolka 06:17, 21 paź 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
kitek81 napisał(a)
Ola, ale masz kompostownik wypasiony, oj naprodukujesz się złota ogrodników

pozdrawiam


Mam nadzieję Pozdrawiam Kasiu!
____________________
Ola Kosolkowa pasja
kosolka 06:18, 21 paź 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Toszka napisał(a)
Popiół drzewny mozna spokojnie ok 4-5kg... to na prawdę duzo w pojemności. Popiół zostaw tez sobie w pojemniku na wiosnę - działa cuda posypany wokół zwłaszcza bylin.


Tak zrobię. No własnie wczoraj doczytałam o tym podsypywaniu również. Dzięki Toszko!
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies