Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz ogród - wspaniała przygoda czy czarna magia

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz ogród - wspaniała przygoda czy czarna magia

Ewa_w_ogrodzie 12:36, 04 sie 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
Na razie wypociłam dwie skrajne strony dwa cisy muszą być tak mi się zamarzyło a kulę z bukszpanu zaczerpnęłam z projektu Ani, środek jeszcze nie domknięty. Na pewno jakaś obwódka może kocimiętka albo ubiorek, no i jeszcze coś z tyłu, ale na razie nie wiem co. Najlepiej długo kwitnące. Coś żółtego musi być bo ładnie rozświetla, ale ta róża na kracie też ładnie urozmaica kompozycję. Co o tym myślicie?
Każda wasza uwaga i pomysł mile widziane

____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
bdan 12:45, 04 sie 2014


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Ewa to masz reprezentacyjna rabatę z przodu domu?
Ja bym wolała tam nie mieć róż i sama mam z tyłu domu i widzę różankę z tarasu. Dzisiaj czytałam u Marty z Zielonej ogrodniczki marzenie o zielonym ogrodzie, że swoje róże z rabaty wejściowej przenosi. Róże są piękne ale tez wymagają chyba trochę więcej dbałości, a zwłaszcza chyba takie wyeksponowane na kratce.
AnetaScotland 16:28, 04 sie 2014


Dołączył: 31 lip 2014
Posty: 33
Pryjemnie tu u Ciebie napewno bede zagladac, bardzo jestem ciekawa czy da sie ogarnac taki ogrod na skarpie. Domek sliczny widze piaskownice wiec pewnie masz w domu malych pomocnikow-ogrodnikow
____________________
Aneta: Maly ogrodek na polnocy Szkocji pomozcie-stworzyc-tu-ogrod
Ewa_w_ogrodzie 20:29, 04 sie 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
bdan napisał(a)
Ewa to masz reprezentacyjna rabatę z przodu domu?
Ja bym wolała tam nie mieć róż i sama mam z tyłu domu i widzę różankę z tarasu. Dzisiaj czytałam u Marty z Zielonej ogrodniczki marzenie o zielonym ogrodzie, że swoje róże z rabaty wejściowej przenosi. Róże są piękne ale tez wymagają chyba trochę więcej dbałości, a zwłaszcza chyba takie wyeksponowane na kratce.


Dziękuję za podpowiedź z różą, narysowałam z braku pomysłu, ale szczerze boję się róż, na razie nie mam żadnej i raczej jej tam nie dam. Chociaż wydaje mi się że pomysł z kratą ładnie się prezentuje rabata jest bardziej wielopoziomowa.

Tak to główny widok po wejściu do ogrodu, więc bardzo mi zależy żeby ładnie się prezentowała. Ten środek jeszcze nie zaprojektowany, jeżeli znasz jakieś inne dobre pnącze to chętnie słucham podpowiedzi. A pośrodku na razie szukam po necie jakiś bylin długo kwitnących. Na pewno będę pisać.
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
Ewa_w_ogrodzie 20:32, 04 sie 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
AnetaScotland napisał(a)
Pryjemnie tu u Ciebie napewno bede zagladac, bardzo jestem ciekawa czy da sie ogarnac taki ogrod na skarpie. Domek sliczny widze piaskownice wiec pewnie masz w domu malych pomocnikow-ogrodnikow


Witaj dziękuję za dobre słowo. "Pomocnicy" są Ania 3,5 roku i Jaś roczek i 3 miesiące, ucieka mi po całej działce nic z nim zrobić nie mogę, ale liczę że przyszły rok w ogrodzie bedzie lepszy. Wpadnę z rewizytą
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
AnetaScotland 21:50, 04 sie 2014


Dołączył: 31 lip 2014
Posty: 33
Nie za bardzo sie orientuje jeszcze na forum i nie wiem gdzie odpisywac
Wykupilam program gardenpuzzle, widzialam ze pare osob na forum uzywalo, dla mnie czyli baaardzo poczatkujacej jest ok ale moze ktos z ogrodowiska bedzie znal lepszy
____________________
Aneta: Maly ogrodek na polnocy Szkocji pomozcie-stworzyc-tu-ogrod
Ewa_w_ogrodzie 23:46, 04 sie 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
AnetaScotland napisał(a)
Nie za bardzo sie orientuje jeszcze na forum i nie wiem gdzie odpisywac
Wykupilam program gardenpuzzle, widzialam ze pare osob na forum uzywalo, dla mnie czyli baaardzo poczatkujacej jest ok ale moze ktos z ogrodowiska bedzie znal lepszy


Dzięki Aneta, ja też początkująca jestem.
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
Ewa_w_ogrodzie 08:44, 05 sie 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
A więc za radą Danki usuwam wersję z róża i zostawiam takie

1 z tojeścią, o której też różne opinie czytałam, ale sprawdziłam że w miarę długo kwitnie i jest żółta a to mi pasuje i chyba w miarę toleruje cień i półcień a ta rabata jest od zachodu i prawie cały dzień dom zasłania słoneczko

2 z rudbekią i nachyłkiem ale nie wiem czy dadzą radę w tym cieniu

3 z rudbekią i jeżówką tylko tu też obawiam się cienia

No i pytanie do obwódki lepsza będzie kocimiętka czy ostróżka czy może zimozielony ubiorek
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
Malgosik 10:28, 05 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Kocimiętka jest dość wysoka, o ostróżce nie wspomnę.
Podoba mi się wyższy akcent w postaci róży, ale kolejnego drewna na drewno nie dawałabym.
Może wykorzystać jednak coś w rodzaju traw + kwiaty, które zniosą małą ilość słońca, np. żółta turzyca elata aurea i tawułki arendsa?
Musisz tam mieć kwiaty?
Obwódka może być mała z żurawek lub runianki. Ale dałabym jednak różowe żurawki i żółte trawki, mogą być białe tawułki. Trzeba popróbować.



lub tak



ale dość ostro wyszły kolory, to podkoloryzowane zdjęcia
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 10:46, 05 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
albo łagodniejsza wersja z runianką, w której wiosną ukryłyby się zasychające liście np. krokusów

____________________
Ogród na glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies