Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Borbetka 09:51, 07 sie 2014


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Chyba Danusiu lubisz żółty prawda? Obserwuję cały czas z czym łączysz ten kolor, bo u mnie go sporo i czasami mam problem, co jeszcze dodać, żeby było ciekawiej. Kupiłam wczoraj liriope, jak pisze Marta wyżej, ma paski z żółtym akcentem, a kwiatek jest fioletowy. To połączenie z natury i bardzo mi się podoba. Szaleję więc z fioletem w ogrodzie, wyszukując fioletowo kwitnące rośliny do dodania. Mam tylko duży problem w glebą, która jest poprzerastana korzeniami starszych roślin. Nic nie mogę utkać. Masz na to sposób?
____________________
borówcowy wizytowka
bleebla 13:49, 07 sie 2014


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
Przyłączam się do szerokiego grona gratulujących i zachwycających się. Dziękuję za to forum. Gdyby nie Ty, w moim ogrodzie byłby tylko trawnik
____________________
Aga - Mała eLeczka
Gardenarium 19:30, 07 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Borbetka napisał(a)
Chyba Danusiu lubisz żółty prawda? Obserwuję cały czas z czym łączysz ten kolor, bo u mnie go sporo i czasami mam problem, co jeszcze dodać, żeby było ciekawiej. Kupiłam wczoraj liriope, jak pisze Marta wyżej, ma paski z żółtym akcentem, a kwiatek jest fioletowy. To połączenie z natury i bardzo mi się podoba. Szaleję więc z fioletem w ogrodzie, wyszukując fioletowo kwitnące rośliny do dodania. Mam tylko duży problem w glebą, która jest poprzerastana korzeniami starszych roślin. Nic nie mogę utkać. Masz na to sposób?


Lubię cytrynowy, blady

Pod starszymi drzewami trudno jest coś "utkać" bo jest mocno poprzerastane, trzeba większy dołek wyciąć, a to się wiąże z uciętymi korzeniami, które potem wrastają w świeżą ziemię z prędkością światła. Trzeba też pod drzewami podlewać, bo deszcze nie dociera.

Polecam jedynie bluszcz. Przeżyje.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Borbetka 10:34, 08 sie 2014


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Gardenarium napisał(a)


Lubię cytrynowy, blady

Pod starszymi drzewami trudno jest coś "utkać" bo jest mocno poprzerastane, trzeba większy dołek wyciąć, a to się wiąże z uciętymi korzeniami, które potem wrastają w świeżą ziemię z prędkością światła. Trzeba też pod drzewami podlewać, bo deszcze nie dociera.

Polecam jedynie bluszcz. Przeżyje.

Danusiu, zrobiłam rabatę tzw. "wyniesioną" pod ogromną thują Golden Globosa. Korzeni było mnóstwo, ale jak usypałam ziemi na grubość bylinowych doniczek, mogłam posadzić co nieco. Spróbowałam z rdestem, jako pierwszym. Czytałam, że jest ekspansywny i zobaczę, jak da radę.
____________________
borówcowy wizytowka
Milka 12:56, 08 sie 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
A lubisz albizję Chocolate Summer?
mnie też cytrynowy bliżej pasuje, ale jak są odcienie żółci różne i do tego czarne lub bordo, podoba mi się
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Gardenarium 15:42, 08 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podoba mi się jej kolor Irenko
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Milka 15:45, 08 sie 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
A faktura, ja codziennie rano się ślinię przy niej, a wieczorem zdumiewam, jak to się składa, lepiej jak parasoljedną, ale zieloną, wywaliłam po takim złożeniu, bo myślałam że zwiędłą, zapomniałam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
ane3ka 16:54, 08 sie 2014


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 353
Witaj Danusiu.
Lepiej późno niż wcale. Od kilku dni zabieram się, żeby coś napisać na temat zdjęć, ale za każdym razem jak siadam i je oglądam, to odbiera mi mowę. Jest pięknie, tajemniczo. Mogłabym nocować w Twoim ogrodzie

P.S. Dziękuję za zmianę nazwy wątku, choć wiele osób odebrało ją inaczej niż by mi się zdawało.
____________________
Ania - Ogród z pompą
ewakatowice 18:28, 08 sie 2014


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
Gardenarium napisał(a)
Woda w upały pokrywała się kurzem jak nie chodziła pompa




Czy to tak wiele? Moje marzenie
Chociaż się pokłonie za to, dajesz nam tyle swojego „dobra” !
____________________
Ewa - miejsko&sielsko
Aneta1309 22:05, 08 sie 2014


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Uff..... nadrobiłam a tu uff to nie ze zmęczenia tylko z zachwytu Mogłabym Z Twojego ogrodu nie wychodzić Danusiu. Super wieści! My tu chyba wszyscy uważamy, że takie wyróżnienie należy Ci się jak nic. Pięknie jest.
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies