Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

08:10, 09 sie 2014
przychodzę dzisiaj z linikem takim:
http://www.topiarypark.org/index.php?option=com_content&view=article&id=9&Itemid=22

siedzę, oglądam różne inspiracje i takie tam.....i widzę normalnie ogrodniczkę z bukszpanowego tyle że nie drucianą

Czy te topiary były inspiracją dla ogrodniczki?

a całe poszukiwania tego ogrodu rozpoczęło to zdjęcie http://www.flickr.com/photos/ptc24/2699795370/in/photostream/
Gardenarium 09:03, 09 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie, inspiracją dla ogrodniczki był ogród Tilford Cottage Garden i jego druciane zjawy

Powiem, że "moja" ogrodniczka jakby zgrabniejsza jest

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/149-ogrod-ziolowy-w-tilford-cottage-garden
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Madzenka 10:55, 09 sie 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Danusiu być może już inni pytali ale co to za żółte trawki przy oczku wodnym z lustrem? To te zabiedzone Zebrinusy czy coś innego?

Ja teraz zachorowałam na żółtki w ogrodzie, nawet wrzosy kupiłam żólte
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Mala_Mi 12:39, 09 sie 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Gardenarium napisał(a)
Jestem naprawdę dumna, że dzięki jednak trochę mojej robocie charytatywnej na Ogrodowisku, jak również niecharytatywnym, zawodowym projektom dla wielu osób z Ogrodowiska i nie tylko, nasze ogrody pięknieją i zachwyca się nimi cała Polska, co widać po wpisach nowych osób, które są tym zauroczone.

Nawet mówi się o "ogrodowiskowym stylu". Niekoniecznie musi być ten ogrodowiskowy styl. Bo mnie chodzi generalnie o upiększanie ogrodów, aby były zadbane, niekoniecznie takie same. Niech każdy nada swemu miejscu indywidualny styl. Czekam na to bardzo Widzę też to, co tworzycie

Nikt nie zaprzeczy, że Ogrodowisko uczy ludzi doboru roślin, zmiany na lepsze, właściwych decyzji ogrodowych, dobrych wyborów.

Zdaję sobie sprawę jaki ruch rozpętałam, ale ogarniam to jeszcze, a mam pomysły na dalszy ciąg, myślę i działam jednocześnie.

Dziękuję ogromnie za Wasze wspaniałe wpisy i proszę o dalsze dzielenie się uwagami Sprawiają mi dużo radości.



Myślę, że mam swój styl... ale dzięki Forum uczę sie wiele.. bardzo wiele... i dzięki Forum mogłam mieć gości w ogrodzie.. wiesz jakich... Gdyby nie Ty i to forum... nigdy by mnie taki zaszczyt nie dosięgnął.. a i motywacji do pracy w ogrodzie byłoby mniej.. Polska piękniej dzięki temu Forum... chociażby przez to, że poprzeczka idzie ciągle w górę.. dziękuję za wszystko Kocham to Forum...

Dziś u mnie Konstancja napisała "mamy dziś forum ... i tu jest wfszystko ..."

Zgadzam sie w całej rozciągłości

Fotki cofając w tył obejrzałam... cyklameny wymiatają.. a te ich listki..... trawki cudne.... wszytko cudne...
I kropka w kadry sie złapała.. poczochraj ja za uszkiem.. ... mój Everest już ogłuchł zupełnie.. nic nie słyszy.. został tylko dotyk... węch...
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
paniprzyroda 14:22, 09 sie 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Przeczytałam wszystko już jakiś czas temu Niełatwo jest pisać coś odkrywczego, kiedy tyle dobrego popłynęło w Twoją stronę, pewnie to czujesz bo jesteśmy tutaj dzięki Tobie.
Dodam tylko jedno, dzień, wieczór,choć chwilka dziennie bez forum to chwila stracona, czegoś brakuje... I na nic programy naprawcze Nawet jak się nie odzywasz, wiemy, że jesteś. Wielu z nas zagląda tu jak do dobrego przyjaciela, bliskiej osoby, niekoniecznie zostawiając ślad. Wystarczy być. Wielu znajduje tu zrozumienie, poradę i wsparcie w różnych chwilach i sytuacjach życiowych. To nie tylko forum o ogrodach, to rodzina... i to najpiękniejsze, co udało Ci się stworzyć
____________________
Dwa ogrody
malgorzata_s... 14:53, 09 sie 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Dzisiaj Bogda napisała u mnie : Ogrodowisko łączy ludziska z daleka i z bliska
Ogrodowisko wielofunkcyjna instytucja
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Dzidka 19:36, 09 sie 2014


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
Danusiu, dopiero teraz mogę pogratulować tak wspaniałego wyróżnienia.
Wprawdzie artykuł w "Zieleń to Życie"przeczytałam wcześniej, ale nie miałam tam dostępu do internetu.
Zatem spóźnione, ale nie mniej szczere gratulacje.
I mam taką cichutką nadzieję, że Twoje Dokonania, uchylą furtkę dla popularyzacji polskich ogrodów.
Bo czasem jest tak, że: cudze chwalicie .........
Jeszcze raz wielkie brawa i cytując Kondzia buziam Cię mocno.
____________________
Dzidka - To właśnie tu
Matka 22:51, 09 sie 2014


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Danusiu, czytam i czytam artykuły o trawnikach i już wiem wszystkoale pytanie do Ciebie jako eksperta-co mi radzisz(znając mój obszar ogrodu) co lepiej: zaorać cały trawnik i zacząć od nowa-siać nową trawę wg wskazówek?czy na wiem
____________________
U Matki
kaisog1 21:50, 10 sie 2014


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Nie nadążam.... Co do pierwszego wpisu w wątku to Ty wiesz... Sama widziałaś moją łezkę w oku jak powiedziałaś o tym niesamowitym wyróżnieniu Byłam jestem i będę dumna, że dane mi było poznać kogoś takiego jak Ty - nie tylko wybitnego projektanta ale też niesamowtego człowieka z ogromną pasją

Buziaki Szefowa zostawiam
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Pszczelarnia 11:04, 11 sie 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Danuś, ściskam. Wiesz, że dzięki Tobie tak wiele się stało i się staje.
Czekam z utęsknieniem.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies