Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Ewik 05:02, 08 cze 2015


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Kolejne cudeńka,róże i jarzmianki w idealnym deucie.
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Milka 07:56, 08 cze 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Gardenarium napisał(a)
Dzisiaj postanowiłam, że albo jesienią albo na wiosnę wykopuję wszystko z rabaty - oczywiście oprócz róż i sadzę tylko to co zapisałam sobie, że mnie się podoba na tej rabacie. Za dużo w tej chwili mam liści, a za mało kwiatów. Tak że będą wielkie wykopki i nowa kolorystyka






Bardzo jestem ciekawa nowych zmian i kolorystyki. Roze na takiej wysokosci robia wrazenie, a te nowe kolory bardzo lubie, bo mimo ze wyraziste, to jednak to chlodna paleta barw.
My na jesien wywalamy pigwowce sztuk 2 i jeden jasminowuec, trzeba nam roze porzadnie do muru doczepic i okilznac busz, zreszta pigwowiec cholernie sie rozrasta rozlogami i to mnie juz wkurza.
Danusiu widoki piekne, u nas polalo, najwieksza radosc z tego, bo wszystko bylo juz doslownie spalone. Aha, ta jarzmianka broszka, wyjatkowa

A niebieski, to moj ulubiony nodziszek
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Gardenarium 08:06, 08 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nowe zmiany będą polegały na pozbyciu się roślin wielkich, zagajających wszystko a nie kwitnących, bo takie mam. Arcydzięgiel, świecznice nie zdążają zakwitnąć a krzaki wielkie. Zajmują zbyt dużo miejsca. Rabata jest stara, róże doszły do szczytu swojej urody, a reszta nieco odstaje. Trzeba to wyrównać.

Kolorystyka będzie bardziej szeroka, stonowana, odcienie..Będzie pasowała do róż, które w większości są różowe. Będzie więcej bieli na pewno, reszta się zobaczy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mira 08:25, 08 cze 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Poczytałam zamiast podlewać spalony słońcem ogród. Cudniasta sesja w pelerynie, obłęd różany, piękna piękność no i co mnie niezmiernie cieszy rewolucja - ja to uwielbiam ! już czuję jak będziesz radośnie czynić te zapalanowane zmiany.
U mnie kwitnie Constane Spry oczywiście zgapiona od Ciebie - podziwiam stale zresztą teraz można by nie wychodzić z ogrodu więc na O nie ma czasu

pozdrawiam na różankowo
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Nulka 08:43, 08 cze 2015


Dołączył: 27 sie 2013
Posty: 199
Danusiu cudownie - kocham Twój ogród
____________________
no matter how you feel, get up, dress up, show up and never give up ........................ mój ogród Raj Ewy (niestety już nie raj)
Milka 08:46, 08 cze 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Gardenarium napisał(a)
Nowe zmiany będą polegały na pozbyciu się roślin wielkich, zagajających wszystko a nie kwitnących, bo takie mam. Arcydzięgiel, świecznice nie zdążają zakwitnąć a krzaki wielkie. Zajmują zbyt dużo miejsca. Rabata jest stara, róże doszły do szczytu swojej urody, a reszta nieco odstaje. Trzeba to wyrównać.

Kolorystyka będzie bardziej szeroka, stonowana, odcienie..Będzie pasowała do róż, które w większości są różowe. Będzie więcej bieli na pewno, reszta się zobaczy


Brzmi ciekawie, czekam na realizacje. Czemu pluskawice nie zakwitaja i co zrobisz z tymi krzaczorami?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
laurowisnia 09:37, 08 cze 2015


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Czuję się przekonana co do Darcey, właściwie zwróciła moją uwagę właśnie na liście, którą kiedyś przytoczyłaś, będę jej wypatrywać w ogrodniczych.
Okres różany w ogrodzie jest moim ulubionym, będę podpatrywać co tam białego wyszukasz, mi również właśnie tego koloru brakuje przy tych różowościach w moim ogrodzie, choćby np. bodziszek, mam ich kilka, a pierwszego białego dopiero niedawno udało mi się zakupić.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Gardenarium 10:04, 08 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Milka napisał(a)


Brzmi ciekawie, czekam na realizacje. Czemu pluskawice nie zakwitaja i co zrobisz z tymi krzaczorami?


Pluskwice mają pąki i przychodzi mróz, zapewne dlatego nie zdążają, że są od wschodu. Mam miejsce na posadzenie w innym ogrodzie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Milka 10:16, 08 cze 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
To dobrze, ja je bardzo lubie, dokupilam 6 ciemnych, nowa odmiana i zaczelam wlasnie kolejna rewlucje, nie podoba mi sie busz nieujarzmiony, wole ramy i busz i to zmieniam przy pergoli, wywalam jasnote, krwawniki, gozdziki, kocimietke, dam tam roze, hosty moze trawy, w sumie nie wiem co, njpierw wywale, chyba ze azalie lub hortensje, tam sa cisy, te co plotlas, stozki i kulki, stozki bukszpanowe, nie wiem co dalej... twoje spojrzenie potrzebne, takim profesjonalnym, chlodnym okiem, na zywo byloby najlepiej
p.s. przy okazji morduje slimaki i mam nowych sasiadow, wreszcie obok tez bedzie ladnie. Przyszli z bombonierka, przedstawili sie, bardzo sympatyczni oboje, w pelni sil, chyba z 15 oat mlodsi, to beda dzialac, rzadkie takie przywitanie w Polsce
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Gardenarium 10:17, 08 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ciemne kwitną, lubię je, a nie kwitną zielone i tych nie lubię.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies