Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

malkul 08:54, 09 cze 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
a na jaką długość trzeba?
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Gardenarium 08:56, 09 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na taką na jaką są zmarznięte i pokołtunione - a widać to na wiosnę
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aga_szsz 09:29, 09 cze 2015


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
U mnie niestety ten carex wygnił, wywaliłam ok 30 szt, tylko kilka przetrwało , podobnie jak i inne trawy (phoenix green, miskanty variegatus, a nawet rozplenice, nie wspominając o stipii

Czy to błąd w pielęgnacji, czy może wina zimy/nie-zimy...
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
malkul 09:38, 09 cze 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
danuś tak naprawdę to nie tylko przeciez kołtunki przeszkadzają ale po zimie on by się nadawał do wycięcia na krótkiego jeża. dzis wstawie u siebie fotki gdzie widac jaki jest brzydki i jak był przycięty 9chyba za wysoko) , czy mozna ciąć go na pare centymetrów tylko?
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Gardenarium 10:11, 09 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zobacz fotki w artykule gdzie dałam przykłady ściętego na jeża
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:13, 09 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
aga_szsz napisał(a)
U mnie niestety ten carex wygnił, wywaliłam ok 30 szt, tylko kilka przetrwało , podobnie jak i inne trawy (phoenix green, miskanty variegatus, a nawet rozplenice, nie wspominając o stipii

Czy to błąd w pielęgnacji, czy może wina zimy/nie-zimy...


Wygnił bo miał za mokro, w zasadzie on ma strefę 6. Niby powinien, ale raczej zachód Polski. U mnie w każdym razie w zacisznym ogrodzie wymarza.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Filemon24 10:26, 09 cze 2015


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
Bardzo podoba mi się to że założycielka forum czynnie w nim uczestniczy , ma własny wątek i jest częstym gościem u innych forumowiczów. Podpowiada naprowadza a nawet wymyśla jak to powino wyglądać. Dzieli się swoją wiedzą ogrodową, na prawdę super sprawa!!!
Twój ogród piękny przemyślany i z gustem widać że jesteś duszą artystyczną, to co zrobiłaś bardzo wpisuje się również w mój gust. Cały ogród jest miły dla oka chcę się na to patrzeć. Mam pytanie jaką powierzchnie obejmuje?
____________________
ren133 10:57, 09 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Danusiu
Mogłabyś mi doradzić jaką trawę posadzić na rabacie przy ambrowcu (str 185)? Myślałam o tym żeby stworzyć całą rabatę trawkową. Dalej za tą rabatą jest wąska rabatka bylinowa bordowo-różowa więc mogłoby być w tym miejscu minimalistycznie
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Peppermint 18:33, 09 cze 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 417
Gardenarium napisał(a)


Brać, ma wielgaśne kwiatostany, u mnie rośnie w donicach na balkonie. Przezimowała w każdym razie i wypuściła po przycięciu mnóstwo pędów, będzie kwitła jak oszalała


bardzo dziękuję za odpowiedź, już nabyłam a skoro tak bujnie u Ciebie rosną, proszę powiedz od której strony masz balkon? na dołączonej ulotce jest napisane, że te hortensje preferują jedynie poranne światło, wschodnią stronę
____________________
Agnieszka Ogród pod czarnymi orzechami
Gardenarium 19:54, 09 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rosną od wschodniej strony.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies