Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

popcorn 16:03, 08 cze 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Jakie róże! Hidcotowa cudna! Danusiu, czy Twoje umbry łapią choróbska? pryskasz?
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
kasia 17:11, 08 cze 2015


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 396
Danusiu, no proszę potrzebuję porady, sprawę mam na stronie 5 u "siebie", nie zostawiaj mnie z tym samej piszę i piszę a Ty nic, wiem że mój wąski pasek szału nie robi ale jest i straszy...
____________________
Kasia - Ogród u Kasi
ewakatowice 17:27, 08 cze 2015


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
Danusiu, czytałam, ze planujesz jesienną rewolucję. Zrób nam wszystkim psikusa i wsadź patyk w ziemię , będziemy myśleć i sadzić takie same myśląc, że jesteśmy jak Danusia Trendy… ubaw będzie po pachy


ech,... BUKSZPANOWY nr.1 !!!
____________________
Ewa - miejsko&sielsko
Tess 17:50, 08 cze 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12094
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Gardenarium 20:03, 08 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pszczelarnia napisał(a)
Danusia, ogród z przydrożnym aniołem - czy Ty go jakoś/kiedyś/choć trochę pokażesz?

Bo przecież ja spać nie mogę przez ten ogród - choć nic o nim nie wiem.
Tak jak kiedyś noc była za krótka na oglądanie Twoich angielskich ogrodów z artykułów Ogrodowiska.

Mówisz, że biel pasuje do małego ogrodu ale ja ciągle odkrywam jej uroki: tak plamami tu i ówdzie.

To może "hidcotowa" będzie teraz "graetdixterową"?


Tak pokażę, ale Anioł to niestety róża jest, nie kapliczka - róża otula dom z białego kamienia, bardzo urokliwy, ma otulać dom, a nazywa się

Lichfield Angel

Na szybko wymyśliłam hasło własne dla tego ogrodu "przydrożny anioł". Ale w nazwie róży chyba chodzi o miejscowość Muszę dojść genezy tej nazwy, ale nie mam czasu.

Kiedyś pokażę, z niego pochodzą te fiolety, jest też przecudnej urody warzywnik z rozbielonych desek.
Na razie dbam o trawnik w pierwszych dniach, były już dwa koszenia.





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:26, 08 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
popcorn napisał(a)
Jakie róże! Hidcotowa cudna! Danusiu, czy Twoje umbry łapią choróbska? pryskasz?
pozdrawiam!


Umbraculifera na razie ok.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Madzenka 20:34, 08 cze 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ciekawa jestem niezmiernie nowej odsłony Hidcotowej rabaty
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Gardenarium 20:38, 08 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Będzie jak nowa, dojrzała, z dorodnymi różami na dużej wysokości i całkiem nowymi bylinami, ale kiedy to będzie Arcydzięgla dziś już wyciepałam i coś podejrzanego, że to chwast, choć dość ładnie kwitł.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malkul 20:52, 08 cze 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Danusiu- przylazłam cię podpytać o to w jakich warunkach (lub inne ważne informacje ) rośnie u Ciebie Carex 'Frosted Curls' pokazywałas go kiedyś tu http://www.ogrodowisko.pl/watek/1528-ogrod-nie-tylko-bukszpanowy-czesc-ii?page=611 i wygląda slicznei
jak go tniesz wisną ? bardzo krótko? coś mu papu dajesz?
jak jest jego tajemnica, bo praktycznie u wszystkich innych wgląda kiepsko, u mnie niestety również
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Gardenarium 21:01, 08 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
U mnie ten Carex nie rośnie, zmarzł i nie ma. Zapoczątkowałam go na Ogrodowisku gdy zmarzły mi wrzośce. Chyba co roku wymieniałam na nowy więc nie cięłam. Przytnij końcówki jeśli suche.

Teraz znudził mi się i wywaliłam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies