Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Gardenarium 21:03, 08 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To już tylko wspomnienia, ale przyznam ładnie było. Teraz jakieś fatum, u wszystkich jest a u mnie nie.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malkul 21:04, 08 cze 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
czyż nie ładny?
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Peppermint 22:32, 08 cze 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 417
Gardenarium napisał(a)
To już tylko wspomnienia, ale przyznam ładnie było. Teraz jakieś fatum, u wszystkich jest a u mnie nie.





Napiszę tylko WOW
____________________
Agnieszka Ogród pod czarnymi orzechami
lojalna_ 08:29, 09 cze 2015


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Danusiu w wolnej chwili zerknij prosze

http://www.ogrodowisko.pl/watek/5830-antraknoza-plamistosc-zgorzelowa-platana?page=1#post_9
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
malkul 08:30, 09 cze 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
czyli Danuś nie doradzisz jak dbać o tego carexa?
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Kuba 08:42, 09 cze 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
proszę o poradę- co posadzić przed ławką- róże mnie korcąpowinny być hortensje limelight ale teraz nic mi nie kwitnie, pomyślałam więc o róży- czy to zły pomysł?

http://www.ogrodowisko.pl/watek/5379-czasem-slonce-czasem-deszcz?page=120#post_6

pozdrawiam
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Ensata 08:46, 09 cze 2015


Dołączył: 09 mar 2015
Posty: 4586
malkul napisał(a)
Danusiu- przylazłam cię podpytać o to w jakich warunkach (lub inne ważne informacje ) rośnie u Ciebie Carex 'Frosted Curls' pokazywałas go kiedyś tu http://www.ogrodowisko.pl/watek/1528-ogrod-nie-tylko-bukszpanowy-czesc-ii?page=611 i wygląda slicznei
jak go tniesz wisną ? bardzo krótko? coś mu papu dajesz?
jak jest jego tajemnica, bo praktycznie u wszystkich innych wgląda kiepsko, u mnie niestety również
Marta Zielona ma bardzo ładnego, coś pisała o nim
____________________
W kolorze blue
Sebek 08:46, 09 cze 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
malkul napisał(a)
czyli Danuś nie doradzisz jak dbać o tego carexa?


Gosia, mam Amazon Mist, on jest właściwie identyczny jak Frosted Curls Wiosną gdy jest już cieplej (kolo kwietnia) rzucam się na nie z grzebieniem i czeszę - bardzo dokładnie, żeby nie zostało dużo suchych źdźbeł.
Po czesaniu tnę je gdzieś na 15 cm od ziemi - obcinam nie tylko suche końce, ale tak by wyszła równa czuprynka Źdźbłom potem zasychają końce, wiec nim ruszą znów skracam je o kilka milimetrów - ten zabieg wykonuję gdzieś końcem kwietnia. Aktualnie moje turzyce wyglądają bardzo dobrze i są całkowicie zielone, suchych źdźbeł nie widać. Jednak pamiętam, że w sierpniu też pojawia się dużą ilość suchych zdźbeł - wtedy też biorę grzebień i się ich pozbywam. Jak się to zrobi dobrze to nawet nie widać, że na roślinie przeprowadzało się jakikolwiek zabieg
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
mirkaka 08:51, 09 cze 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9586
Witaj Danusiu, Ogrodowisko zaczęłam czytać od ogrodu Any-art, tam dowiedziałam się że jest jakaś Szefowa forum, tak trafiłam do Ciebie, przeczytalam Twój wątek, Babci Jasi,jakiś zakładany , nie pamiętam nazwy, i tak od wątku do wątku, w końcu odważyłam się założyć wlasny. Nawet mam jedną rabatkę zainspirowaną Ogrodowiskiem. Pisałam w wątku o projektowaniu ogrodów, pytalam tam o kształt swoich rabat, odpowiedziałaś mi że zbyt pokręcone, więc trochę je uładziłam.
Dziś wpisuję się żebyś wiedziała, że wywarłaś na mnie ogromny wpływ, swoim kunsztem, osobowością, energią życiową To prawda.Pod wpływem tego forum zaczęłam więcej dbać o swój ogród, nawet wiosną robiłam kanciki. Życzę Ci dalszych wspaniałych pomsłów i możliwości ich realizowania
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Gardenarium 08:51, 09 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
malkul napisał(a)
czyli Danuś nie doradzisz jak dbać o tego carexa?


Proszę bardzo

Sadzisz w słońcu lub półcieniu w pulchną żyzną ziemię. lekko na górce nie przysypując za głęboko. W lecie powinien mieć wilgotno ale nie podmokło. Ziemia jest bardzo ważna w zbitej glinie wydaje mi się nie urośnie ani w piachu suchym..

Żyzna ziemia zapewni skłądniki więc nawożenie odpada, chyba że po cięciu na wiosnę florovit w płynie co 3 tygodnie.

Na zimę nie ścinamy bo jest zimozielony więc zdobi.

Na wiosnę oceniamy jego stan - jeśli przyschnięty, łapiemy całość w dłonie i ścinamy końcówki uschnięte na taką długość na jaką potrzeba. Ot cała pielęgnacja.

Dołóż wiadomości stąd

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/428-ciecie-traw-i-turzyc
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies