Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Kasya 12:56, 09 lis 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41862
Gardenarium napisał(a)
[




bardzo urokliwie
czy to zwykły bluszcz ? i czy pnie sie bezposrednio po elewacji ?
moj eM krzyczy ze mi nie pozwoli nic po elewacji puszczac...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gardenarium 13:00, 09 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ana_art napisał(a)
No domyślam się, ze to nie pojedyncze sztuki stąd zdziwienie, a jeszcze Zakopane w pojemnikach w ziemi to już wogóle kosmos, ale z ciebie spryciula z tym lokum


No przecież muszę mieć jakieś zaplecze... tutaj to nawet dwa samochody ledwo się mieszczą Mam tam sporo zapasów nazakopywane Nie tylko cebule
W marcu dałam się skusić na coś dużego...dwie sztuki, czekają sobie posadzone w naszej produkcji kompoście.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:01, 09 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kasya napisał(a)



bardzo urokliwie
czy to zwykły bluszcz ? i czy pnie sie bezposrednio po elewacji ?
moj eM krzyczy ze mi nie pozwoli nic po elewacji puszczac...


Tak, idą po elewacji, nawet pozwolę mu wejść nieco na front. Dobrze zrobionych tynków bluszcz nie zniszczy, a nawet osusza, bo wypija wodę.. Zawsze marzyłam o bluszczu na ścianie i mam na własnym domu.
To dom jest dla mnie, a nie ja dla domu więc robię tak, jak mi się zamarzy Takie mam podejście do tematu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_slomc... 13:10, 09 lis 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Danuśka jak Ty mówisz , że dziś nie sprzątasz to ja też nie , ale już bez wyrzutów sumienia Bo w planach miałam przycięcie malin i okrycie nimi moich hortek....bo malutkie......hortki w sensie, ale mogą poczekać ,aż się wykuruję i lać przestanie. Deszcz roślinom potrzebny......choć w moim rowie od 2 tygodni znowu płynie woda. Ważne , żeby w środę i sobotę nie lało.....słonko zamawiam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Milka 13:14, 09 lis 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Donoszę, jak Pietrek, że cieplutko do 18, pokapało, ale się wypogadza
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
ana_art 13:33, 09 lis 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Ja tez czekam aż bluszcz mi dom zasłoni, póki co daleka droga....
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
13:41, 09 lis 2015
a mnie te liście się akurat podobają ...też nie sprzątam ...wiatr z nimi robi co chce

a kołderka na rabatach u mnie do wiosny leży ...wiosną się z ziemią przedziabie i będzie ładnie zaobserwowałam że tam gdzie więcej liści jest tam ziemia lżejsza i zyźniejsza z roku na rok się robi


czytam też o bluszzu na dom?

mnie nic tak nie przeraża ...jak ilość pająków i robaków które w nim zamieszkają....widzę ile u mnie pod okapem tego się zbiera ...muszę to sprzatać i odkurzać ...końca nie widzę ...i do domu to się pcha (pajaki i robaki) ...a tylko na bokach tarasu mam róże.

Gardenarium 13:50, 09 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
U mnie nie ma żadnych robaków - donoszę Pająki są pożyteczne, ale na łeb mi nie lecą, więc ok Bluszcz uwielbiam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kasya 13:56, 09 lis 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41862
Gardenarium napisał(a)


Tak, idą po elewacji, nawet pozwolę mu wejść nieco na front. Dobrze zrobionych tynków bluszcz nie zniszczy, a nawet osusza, bo wypija wodę.. Zawsze marzyłam o bluszczu na ścianie i mam na własnym domu.
To dom jest dla mnie, a nie ja dla domu więc robię tak, jak mi się zamarzy


a skoro juz o pnączach...

moze polecisz cos do donicy z kratką 40x40x35 wys

czy cos da rade rosnąc na stałe w takiej donicy ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
dorciabe 14:05, 09 lis 2015


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Gardenarium napisał(a)


No przecież muszę mieć jakieś zaplecze... tutaj to nawet dwa samochody ledwo się mieszczą Mam tam sporo zapasów nazakopywane Nie tylko cebule
W marcu dałam się skusić na coś dużego...dwie sztuki, czekają sobie posadzone w naszej produkcji kompoście.



Zaciekawiłam się tymi dużymi sztukami w poczekalni...ciekawe,ciekawe...
Danusia zaplecza do magazynowania zazdraszczam
Pozdrawiam
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies