Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Gardenarium 14:09, 09 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kasya napisał(a)


a skoro juz o pnączach...

moze polecisz cos do donicy z kratką 40x40x35 wys

czy cos da rade rosnąc na stałe w takiej donicy ?


Można spróbować z kolorowymi odmianami bluszczu, np. biało-zielonym lub żółto-zielonym. U mnie nieraz zimował nawet w donicy. Nic innego nie będzie ładne przez cały czas. I będzie wyższe a bluszcz nie, można zaplatać warkocze
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kasya 14:11, 09 lis 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41863
Gardenarium napisał(a)


Można spróbować z kolorowymi odmianami bluszczu, np. biało-zielonym lub żółto-zielonym. U mnie nieraz zimował nawet w donicy. Nic innego nie będzie ładne przez cały czas. I będzie wyższe a bluszcz nie, można zaplatać warkocze


nie pomyslalam o kolorowych bluszczach
jakies konkretne odmiany zimujace mozesz polecic ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
14:12, 09 lis 2015
u mnie duża wieś ...wkoło natura 2000 nawet .....pajęczyny mam nawet na lusterkach bocznych samochodu .....przez noc potrafią natkać....a jak auto stoi ze 2 dni to i na bocznych szybach natkają....dlatego mam tak odmienne zdanie
pająki...pożyteczne może i są ..i pieniadze przynoszą ...ponoć ...ale jak czasem w łazience spotykam ... aram robię

teraz od tygodnia na drzwiach wejściowych mieszkają biedronki ...wczoraj było słońce to z 10 się opalało...uroki wsi
Gardenarium 14:21, 09 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kasya napisał(a)


nie pomyslalam o kolorowych bluszczach
jakies konkretne odmiany zimujace mozesz polecic ?


W zasadzie żadne nie są zimujące przy mrozach, bo to jakby domowe odmiany, ale zimują bo zimy coraz łagodniejsze.
Z tych coś wybierz

ale nie patrz na nazwy odmian bo to nieistotne. Może Hedera helix 'Yellow Ripple'

Można uznać, że :

Hedera helix 'Gold Heart" warunkowo zimuje.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 14:39, 09 lis 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gardenarium napisał(a)




Świetne. Wzrok patrzącego może "omieść" tyle szczegółów.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 14:51, 09 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ewciu, warsztaty foto i 3 plany
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Milka 14:52, 09 lis 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Gardenarium napisał(a)


W zasadzie żadne nie są zimujące przy mrozach, bo to jakby domowe odmiany, ale zimują bo zimy coraz łagodniejsze.
Z tych coś wybierz

ale nie patrz na nazwy odmian bo to nieistotne. Może Hedera helix 'Yellow Ripple'

Można uznać, że :

Hedera helix 'Gold Heart" warunkowo zimuje.


Danusia ma rację, u mnie rosną w gruncie i donicy, te domowe nie zimujące, jakieś francuskie i skoro delikatne zimy, radza sobie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
boguslaw_r_ 14:56, 09 lis 2015


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Zielona napisał(a)
Danuś, mam pytanie dotyczące Twojej wiśni Royal Burgudy. Wiem, że nie ma jej już w ogrodzie, ale czy kiedy była, to miała kwiaty wiosną? Ile lat u Ciebie rosła?

Nie wiem, co było przyczyną braku kwitnienia mojej i dumam, że może pierwszy sezon jako aklimatyzacyjny. Liści nie ma tak pięknych jak Nigra, ale kwiaty ma wyjątkowo pełne i na nie czekam. Ale czy się doczekam...?

Odnowiona Wizytówka - CZAPKI Z GŁÓW!

Opowiem Ci coś...
Moją pracę magisterską pisałam na temat poezji Jonasza Kofty /uwielbiam!/. Kiedy zbierałam materiały, niepublikowane wiersze, trafiłam do prywatnego domu Jonasza, by porozmawiać z Jego Żoną i Synem. To spotkanie zapamiętam na zawsze. Opowieści najbliższych o bardzie, którego podziwiam, do dziś brzmią w mojej głowie. Ale nie o tym chciałam...

Żona Jonasza pokazała mi wizytówkę, którą poeta rozdawał spotkanym osobom. Nie było na niej informacji pt. Jonasz Kofta - poeta, Jonasz Kofta - bard, czy innych prób określenia Jego twórczości.
Na białym kartoniku napisane było:
JONASZ KOFTA
Kofta Jonasz

...bo tyle wystarczyło, by było wiadomo, kim jest.

Do rzeczy:
wiele razy mówiłam Tobie, że można podziwiać, krytykować, oceniać, kopiować, negować to, co robisz (wszak każdy ma prawo do własnego zdania), ale... nie można odmówić Tobie talentu i indywidualności. Kiedy patrzę na zdjęcia z Twoich realizacji, myślę sobie, że Twoja wizytówka nie musi zawierać opisu w stylu Danusia Młoźniak - architekt krajobrazu, Danusia Młoźniak - projektant ogrodów.

Tobie, jak Jonaszowi wystarczy biała kartka z podpisem:





DANUSIA MŁOŹNIAK
Młoźniak Danusia


No... to się wypowiedziałam i wracam do podziwiania... nowej wizytówki




Jak kto mądrze mówi to przytaknąć trzeba
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Katkak 15:32, 09 lis 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Danusiu to miejsce z ławką i bluszczem na ścianie jest tak urokliwe, że w zupełności rozumiem dlaczego tam akurat pijasz kawę . Pozdrawiam.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Gardenarium 15:34, 09 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To moje ulubione, w dodatku ta woda co jest najbliżej, najbardziej przyjemnie pluszcze. Stąd moje upodobanie do pijania kawki tutaj. Teraz czekam do ciepłych dni lutego. Gdy sprzątnę ogród, robię inaugurację picia ogrodowego właśnie tu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies