Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Sebek 15:39, 09 lis 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ale masz bałagan Kiedy Ty to posprzątasz skoro cebule jeszcze musisz posadzić?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 15:42, 09 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sebek cebule już posadzone, zostały te, co jeszcze nie doszły
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 16:44, 09 lis 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Gardenarium napisał(a)
Sebek cebule już posadzone, zostały te, co jeszcze nie doszły


O tych właśnie piszę

Nie mogę się doczekać wiosny u Ciebie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Milka 17:07, 09 lis 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Gardenarium napisał(a)
To moje ulubione, w dodatku ta woda co jest najbliżej, najbardziej przyjemnie pluszcze. Stąd moje upodobanie do pijania kawki tutaj. Teraz czekam do ciepłych dni lutego. Gdy sprzątnę ogród, robię inaugurację picia ogrodowego właśnie tu

Też lubię to miejsce a wiosną ma takie magiczne znaczenie, nowy sezon, nowy rytm
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
17:11, 09 lis 2015
I utwierdziliście mnie w tym ,że na rabatkach to liście mogą być,żeby roślinki troche osłonić a potem glebę użyznić(no chyba,że ewidentnie chore liściory to te precz!).
Wygrabiać będę więc głownie z trawnika,bo tam podobno nie powinny zalegać na zimę co by murawie nie zaszkodziły

Gratuluję ilości wsadzonych cebul.
Ja też trochę powsadzałam tu i tam,oczywiście miałam pilnować kolorków ale pewnie trochę pomieszałam.A miało być stylistycznie...

A niech tam,w końcu jak Danusia rzekła ogród jest dla mnie a nie ja dla ogrodu(tzn.Danusia tak o domu rzekła ale i na ogród można to rozszerzyć).
Wiosną będzie niespodzianka
Gardenarium 19:23, 09 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sebek napisał(a)


O tych właśnie piszę

Nie mogę się doczekać wiosny u Ciebie


Ja też przebieram nóżkami do wiosny i ciepełka mi długiego dnia. Ta ciemnica wiadomo co robi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
isia33 19:30, 09 lis 2015


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Danusiu, Twój ogród dech zapiera. Czyste źródło inspiracji i westnień Pozdrawiam cieplutko.
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
kasiek 19:57, 09 lis 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Teraz kiedy liście opadły w oczy rzucają się piękne detale... Ogród zimą bez śniegu to wyzwanie, trzeba mieć tak dopracowany jak Twój żeby coś nie kłuło w oczy....
Ogrodowe ławki, stożki, kule ... nabierają teraz głębszego znaczenia... Oglądam, podziwiam i ... zamiast łapać jesienny marazm, łapię nowe pomysły
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Madzenka 20:00, 09 lis 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Szał cebulowy wiosna się u Ciebie zapowiada. Az mnie skreca z ciekawości jakie kolory, faktury, odmiany

Ogród jesienny zachwyca, jak o każdej porze roku
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
20:10, 09 lis 2015
Ale szał widzę!
Wróciłam właśnie z pracy ,piję herbatkę z konfiturka borówkową,otwieram świeżo zakupiony numer Werandy
a tu artykuł Danusi pt Kolorowe choinki a w nim oczom nie wierzę kompletnie fioletowo przebarwiajace się zimą cyprysik żywotnikowaty Ericoides i jałowiec Prince of Wales.
Boskie kolory.
Chyba sobię w przyszłości takie sprawię do mojej jeszcze niezagospodarowanej części ogrodu.
Danusiu,
1)czy dla pieknego wybarwienia muszą one być na słońcu czy mogą też byc w półcieniu?

2)czy jeśli zima bedzie łagodna tzn.mało mrozu ich przebarwienie jest mniej efektywne?

3) czy sa dostepne ogólnie w handlu tak just like?

Ten cyprysik Ericoides jest przesliczny,pokrojem o ile się nie myle patrząc na fotę przypomina świerka Conicę?

Boskie są
Dzięki za fantastyczny(jak zwykle) Werandowy artykuł
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies