Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Borbetka 20:36, 09 lis 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
A u mnie po wichurach weekendowych samo się wszystko posprzątało. Wiatr wywiał większość liści, co do mnie przyleciały. I tak Twój ogród najładniejszy, nawet jak myślisz, że bałagan masz.
Ciekawe, gdzie te donice stać będą. Takie ilości cebulek. Rany!
____________________
borówcowy wizytowka
agata19762 21:04, 09 lis 2015


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Danusiu będzie szaleństwo wiosenne w bukszpanowym
oj nie mogę się doczekać
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Zielona 22:38, 09 lis 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Donice z cebulowymi rzeczywiście będą hitem wiosny, ale kiedy oglądam zdjęcia z "bałaganem", w oczy zamiast liści rzucają mi się te ilości donic, które już posiadasz! Matko, ile masz podlewania! /chyba, że nawadniają się automatycznie/. Pamiętam Twój archiwalny "Ogród w 300 donicach". Tytuł nadal aktualny
Gardenarium 06:52, 10 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
MiloslawaIwaniecPlizga napisał(a)
Ale szał widzę!
Wróciłam właśnie z pracy ,piję herbatkę z konfiturka borówkową,otwieram świeżo zakupiony numer Werandy
a tu artykuł Danusi pt Kolorowe choinki a w nim oczom nie wierzę kompletnie fioletowo przebarwiajace się zimą cyprysik żywotnikowaty Ericoides i jałowiec Prince of Wales.
Boskie kolory.
Chyba sobię w przyszłości takie sprawię do mojej jeszcze niezagospodarowanej części ogrodu.
Danusiu,
1)czy dla pieknego wybarwienia muszą one być na słońcu czy mogą też byc w półcieniu?

2)czy jeśli zima bedzie łagodna tzn.mało mrozu ich przebarwienie jest mniej efektywne?

3) czy sa dostepne ogólnie w handlu tak just like?

Ten cyprysik Ericoides jest przesliczny,pokrojem o ile się nie myle patrząc na fotę przypomina świerka Conicę?

Boskie są
Dzięki za fantastyczny(jak zwykle) Werandowy artykuł


Tak naprawdę to nie jest zupełnie tak fantastycznie z tymi kolorami. Ja generalnie to nie przepadam za tymi wynalazkami, Pasują do specyficznego ogrodu jak Bressingham, gdzie jest tyle rabata wyspowych z odpowiedniimi dodatkami w postaci wrzosowisk i traw oraz niskich bylin.

Fotki zimowe

Co do dostępności to nie mam takiej informacji, mus szukać jeśli chcesz kupić. Ale nic trudnego, można dzwoniś do szkółek specjalizujących się w iglakach.

Te iglaki muszą mieć ten mróz i nie za dużo wody. Dobrze odżywione nie będą miały tak intensywnego koloru. W półcieniu też się nie wybarwią. Dzięki za czujność odnośnie publikacji
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
09:10, 10 lis 2015
Dzieki Danusiu za wyczerpujące odpowiedzi.
Tak właśnie myślałam,że wynalazki nie są zawsze takie idealne-co klasyka to klasyka !
07_Rene 11:18, 10 lis 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Gardenarium napisał(a)





Twój ogród jest niezwykle klimatyczny Ten bluszcz, wszystkie detale... tworzą niesamowity efekt, jak z bajki. Oglądając Twoje zdjęcia, czasami żałuję, że nie mam takiego małego ogrodu, który mogłabym urządzić w podobny sposób Pozdrawiam
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
12:28, 10 lis 2015
07_Rene napisał(a)


Twój ogród jest niezwykle klimatyczny Ten bluszcz, wszystkie detale... tworzą niesamowity efekt, jak z bajki. Oglądając Twoje zdjęcia, czasami żałuję, że nie mam takiego małego ogrodu, który mogłabym urządzić w podobny sposób Pozdrawiam


Tak to już jest,że ci co mają małe ogrody chcieliby mieć duże(np ja)i odwrotnie
Mala_Mi 15:48, 10 lis 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Gardenarium napisał(a)



Nawet w małym ogrodzie który jest tak długo na forum.. można zrobić zdjęcie jakiego nie było
Aż się zawiesiłam.. gdyby nie fotel, to myślałbym, że jestem w jakimś innym ogrodzie. Super ujęcie.. i ta ściana z bluszczem w oddali. Piękne foto
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Piorunek 17:25, 10 lis 2015


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 226

Gardenarium napisał(a)



Być może mi to umknęło, ale czy tu nie było pięknej hortensji? Poza tym cudownie u Ciebie
____________________
Madzenka 18:43, 10 lis 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Fascynujące jest to, ze Bukszpanowy o kazdej porze roku jest tak soczyście zielony!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies