Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na Batuty

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na Batuty

mstrzes 14:43, 06 mar 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
Coś nie idzie mi planowanie rabat, więc wzięłam się za skarpę.
Inspiracja - "zimozielony ogród"

Całość w irdze major, do tego coś na pniu (trzmielina lub cyprysik), skarpety z Carex Everest White lub Hakonechloa macra "Aureola", a przy schodach na dole rozplenica. Obwódka z bukszpanu. Po bokach pergoli - trawy w donicach lub coś pnącego.


Co Wy na to???
____________________
Pozdrawiam Magda
mstrzes 15:04, 06 mar 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
A to moje ostatnie wypociny "rabatowe" Rzut z góry. 1 kratka= 1m

Obwódki rabat będziemy robić z kostki granitowej.
Chciałabym, żeby ogród był bardzo prosty i w miarę nowoczesny. Mam taki plan, żeby w ogrodzie było tylko kilka kolorów: zielony - oczywiste, - biały, szary, różowy, fiolet, bordo (Śliwa wiśniowa Nigra). I zakochałam się w Ambrowcu, więc też będzie. Nie wiem czy dobrze myślę?
Nie będę też przesadzała z ilością gatunków. Myślę, że będę powtarząć nasadzenia na rabatach. Generalnie: trawy, turzyce, hortensje, lawenda, smaragdy, świerki, brzozy,bukszpan, wrzosy, hosty - ale wytrzymają tylko pod domkiem.
____________________
Pozdrawiam Magda
mstrzes 15:05, 06 mar 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
Tak czytam i tych gatunków to się zrobiło całkiem sporo hahaha
____________________
Pozdrawiam Magda
Mysza 21:43, 09 mar 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Witaj Magdo.
Ogladając zdjęcia uśmiechnęłam sięDziałka moja ma niecałe 12 i długa na ponad 50m.I też bliźniak.Ja niestety za późno trafiłam na Ogrodowisko i z przodu i boku mam łuki a tył będzie raczej na prosto,formalnie.Trzeba to tylko dobrze połączyć.My też mięliśmy podobnie wysoko taras.Zasypaliśmy chyba 1 lub 2 schodki i usypaliśmy spadek do końca i jest ok.
Za dużo nie poradzę w roślinkach, ale będę trzymała kciuki za Twoje realizacje
Pozdrawiam.
____________________
Gosia
mstrzes 07:35, 10 mar 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
Mysza napisał(a)
Witaj Magdo.
Ogladając zdjęcia uśmiechnęłam sięDziałka moja ma niecałe 12 i długa na ponad 50m.I też bliźniak.Ja niestety za późno trafiłam na Ogrodowisko i z przodu i boku mam łuki a tył będzie raczej na prosto,formalnie.Trzeba to tylko dobrze połączyć.My też mięliśmy podobnie wysoko taras.Zasypaliśmy chyba 1 lub 2 schodki i usypaliśmy spadek do końca i jest ok.
Za dużo nie poradzę w roślinkach, ale będę trzymała kciuki za Twoje realizacje
Pozdrawiam.

Hej Myszą,
Ja też się przed chwilą uśmiechnęłam, bo nie tylko działki mamy podobne☺- biała cegła jest u mnie w całej kuchni
____________________
Pozdrawiam Magda
Mysza 11:06, 10 mar 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Oj cegłę to ja bardzo lubię
____________________
Gosia
mstrzes 15:19, 10 mar 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
Mysza napisał(a)
Oj cegłę to ja bardzo lubię

i ja też Właściwie najpierw wiedziałm, że w kuchni będzie cegła, a potem dopasowałam meble
____________________
Pozdrawiam Magda
ewalm 13:38, 13 mar 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Witaj Magdo,

Duże zmiany dobra decyzja co do trawy na skarpie.
Pergolę będziecie robić sami?

Wydaje mi się, że może jeszcze troszkę warto pomyśleć nad kształtem rabat - czy zrobić je aż tak symetrycznie. Może trochę z przesunięciem? Nie mam podłączonej myszki i nie mogę teraz narysować.

Czy koniec działki ma być przeznaczony na domek gospodarczy i miejsce zabaw dla dzieci? Nie za bardzo umiem odczytać z planu co jest co.
U Ciebie to są te Książenice koło Grodziska?

____________________
Ogródek na trzy lata
mstrzes 14:38, 13 mar 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
ewalm napisał(a)
Witaj Magdo,

Duże zmiany dobra decyzja co do trawy na skarpie.
Pergolę będziecie robić sami?

Wydaje mi się, że może jeszcze troszkę warto pomyśleć nad kształtem rabat - czy zrobić je aż tak symetrycznie. Może trochę z przesunięciem? Nie mam podłączonej myszki i nie mogę teraz narysować.

Czy koniec działki ma być przeznaczony na domek gospodarczy i miejsce zabaw dla dzieci? Nie za bardzo umiem odczytać z planu co jest co.
U Ciebie to są te Książenice koło Grodziska?


Hej,
juz myślałam, że nikt nie zagląda

Zgadza się. Książenice pod Grodziskiem Maz. Z podlasia nas na mazowsze przygnało

Tak. Pergolę będziemy robili sami, ale nie wiem czy uda się w tym sezonie.
Co do rabat to już się troszke pozmieniało. Musiałam wygospodarować miejsce na mały basen i huśtawkę. Wymyśliłam dwa żwirowe placyki 4x4 na przeciwko siebie, po bokach działki (znowu wychodzi moje zamiłowanie do symetrii)
Cały czas zmieniam, rysuję, przerabiam i wersje nie symetryczne za nic mi nie podchodzą. Ale bardzo chętnie zoabaczyłabym inny punkt widzenia. Może moje "symetryczne " ograniczenia jakoś przełamię.
____________________
Pozdrawiam Magda
mstrzes 14:49, 13 mar 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314


mniej więcej tak. Ilośc i rodzaj roślin na rabacie już się rysuje po zweryfikowaniu
Chce coś w kolorze w weekend przygotować, bo od kwietnia zabieramy się za skarpę, serby i smaragdy na początek
Muszę tylko odpowiednie kredki zakupić

____________________
Pozdrawiam Magda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies