Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na Batuty

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na Batuty

Margarete 16:05, 27 lut 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Witaj,
jeszcze sie u ciebie nie odzywałam bo sama zbieram doswiadczenia od 2 lat tu na O. i mam misz masz w ogrodzie, ale mam podobnie jak ty skarpę - wysunieta na południowy-zachód a wiec mocno nasłoneczniona, i to ze spadem w dwie strony - w dół i w bok. Najpierw tez walczylismy z koszeniem tej skarpy az któregos pieknego dnia ...szybka decyzja jedna, realizacja i ...jest macierzanaka na żwirku.
Po pierwsze południe i sucho - to ona lubi, po drugie kasy nie miałam zbyt wiele a to nieduż inwestycja była, po trzecie sama ja teraz odswiezam z własnych sadzonek czyli po prostu wykopuje "starą" 2-3 letnia kepke, dziele i wsadzam ponownie a ona pieknie sie odnawia i zadarnia znów pewien obszar wokół siebie....mam 4 czy 5 róznych odmina i sadziłam takimi "plamami" po 5 szt jednego gatunku obok żeby stopiły sie w jeden rodzaj tworząc plame koloru. Poza okresem kwitnienia jest zielona i tyle, dlatego dołozyłam jej do towarzystwa w ubiegłym roku aster płozacy, tez niski i delkatny, zadarniajacy kwiatek ale kwitnacy w październiku i listopadzie ...zobaczymy jak on sobie poradzi....
Było tak w 2012 : http://www.ogrodowisko.pl/watek/2956-ogrod-marzena-moze-tylko-marzenie-o-ogrodzie?page=3



A jest tak w 2013: http://www.ogrodowisko.pl/watek/2956-ogrod-marzena-moze-tylko-marzenie-o-ogrodzie?page=45
I tak w 2014 : http://www.ogrodowisko.pl/watek/2956-ogrod-marzena-moze-tylko-marzenie-o-ogrodzie?page=275

Zaznaczam twój watek i bede na pewno zagladac
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
mstrzes 23:27, 27 lut 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
Hej,
Dziekuje za odwiedziny. Macierzanka piękna. W ogóle jestem pełna podziwu jak zmieniłaś swoją skarpę. Wyglada super.
Ja myślałam o obsadzeniu mojej skarpy irga major. Bardzo podoba mi się skarpa w "zimozielonym ogrodzie z lustrem" - mój ideał☺.
Ale póki co rysuję i rysuje i nic mi z tego nie wychodzi. Muszę na końcu działki zmieścić domek, huśtawkę, trampolinę i jakimś cudem zrobić tam troszkę cienia. Niby jest tam 15 m, ale po kilku rysunkach się załamuję i nic juz nie wiem.
Ale nic to. Idę spać, może we śnie mnie olśni.
____________________
Pozdrawiam Magda
isia33 08:39, 01 mar 2015


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Witaj, dobrze, że urobiłaś męża Jeżeli chcesz linie proste i ogród nowoczesny poszukaj inspiracji wśród holenderskich ogrodów na Pinterest, jest tam mnóstwo inspiracji. Pozdrawiam. Iwona.
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
mstrzes 10:32, 02 mar 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
isia33 napisał(a)
Witaj, dobrze, że urobiłaś męża Jeżeli chcesz linie proste i ogród nowoczesny poszukaj inspiracji wśród holenderskich ogrodów na Pinterest, jest tam mnóstwo inspiracji. Pozdrawiam. Iwona.


Hej,
urabiania ciąg dalszy. Pergola będzie na środku tarasu 4x3m. Kiedy?? ...jeszcze nie wiem, ale obietnica jest
____________________
Pozdrawiam Magda
mstrzes 11:43, 02 mar 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
Witam,
coś tam nabazgrałam, ale zacięłam się . Stąd moja prośba o pomoc.
Uprzedzam, że brak mi doświadczenia, więc bardzo proszę o wyrozumiałość.


____________________
Pozdrawiam Magda
mstrzes 11:48, 02 mar 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314


Rośliny:
1. carex elta Aureola
2. rozplenica Hamekn
3. ambrowiec, nie wiem gdzie go dać, ale widziałbym go polewj stronie

H - hortensja limelight
HK - hokenchloa marca aureola
Z - miskant Zebrinus

W prawym górnym rogu 4x Brzoza, a pod nimi carex aureola (1)???. Obok brzózek, po prawej 3x thuja Aureospicata, potem 5x Smaragd, i lustrane odbicie po lewej.
Po obu stronach domku hosty, a przed domkiem Zebrinusy.

no i dalej nie wiem

W sumie to są moje pierwsze przymiarki, więc na pewno jeszcze coś wymyślę.
____________________
Pozdrawiam Magda
mstrzes 11:48, 02 mar 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
Kurcze nic na tym zdjęciu nie widać
____________________
Pozdrawiam Magda
mstrzes 11:57, 02 mar 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314


A to mój odręczny "projekt" pergoli na taras.
Tylko błagam nie śmiejcie się . Nie potrafię ładnie rysować.

Pergola będzie bejcowana na antyczny biały lub szary. Tak samo jak domek narzędziowy.
____________________
Pozdrawiam Magda
13:53, 02 mar 2015
Dla mnie to bardzo ładny rysunek, sama bym się tak naszkicowanej pergoli nie powstydziła Przeczytałam sobie od początku wątek, myślę że to super decyzja że taras dorobi się schodów, przestrzeń dzięki temu bardzo się odmieni Nie znam się jeszcze na roślinkach i tworzeniu z nich fantastycznych rabat, więc tu nie będę się wypowiadać, ale na pewno znajdziesz tu dużo pomocy, niektórzy zadziwiają wiedzą i pomysłami Pozdrawiam Cię ciepło, dopinguję i będę zaglądać !
mstrzes 15:03, 02 mar 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
amyma napisał(a)
Dla mnie to bardzo ładny rysunek, sama bym się tak naszkicowanej pergoli nie powstydziła Przeczytałam sobie od początku wątek, myślę że to super decyzja że taras dorobi się schodów, przestrzeń dzięki temu bardzo się odmieni Nie znam się jeszcze na roślinkach i tworzeniu z nich fantastycznych rabat, więc tu nie będę się wypowiadać, ale na pewno znajdziesz tu dużo pomocy, niektórzy zadziwiają wiedzą i pomysłami Pozdrawiam Cię ciepło, dopinguję i będę zaglądać !


dziękuję za odwiedziny

Ja tez nie mam doświadczenia z roślinkami, oprócz zeszłorocznych surfinii, które kupiłam jak 10 cm sadzoneczki i wyrosły ogromniaste w donicach na tarasie.

Tak a propos donic, to też już muszę kupić nowe, bo stare zjedzone przez Bono
____________________
Pozdrawiam Magda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies