Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na Batuty

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na Batuty

mstrzes 14:21, 18 mar 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
Mysza napisał(a)
A i nie napisałam jeszcze, że masz bardzo ładną elewację.Próbowałam sobie wyobrazić szarości z białymi ramami okiennymi i brązowym dachemWidzę, że można to ładnie połączyćU mnie miały być beże a wyszedł bardziej żółty.Już trochę go owiało więc mnie nie denerwuje
I co tam wymyśliłaś nowego z ogrodem??
Wszystkie pomysły są ważne.Pchają nas do przoduNo ja to stoję w miejscu, bo mam taką naturę, że nie idę dalej jak nie jestem przekonana na 100%.
,
Oj Myszko,
ten nieszczęsny dach to była moja zmora. Kupowaliśmy domek w stanie surowym zamkniętym i niestety już z takim dachem. Nie wiem jak to wychodzi na zdjęciach, ale to jest bordo bardziej niż brąz. Płakać mi się chciało, bo wszytsko mi się podobało w tym domu prócz tego dachu. Chciałam grafitowy i jasno szarą elewację, ale było za późno na zmiany. Byłam załamana, że nic mi nie będzie do tego dachu pasowało. Miało być w miarę nowocześnie, a w stanie surowym, ten dom wyglądał jak domek na "kurzej łapce". Masakra dla mnie. Potem na szybkiego decyzja o podzieleniu elewacji na dwa kolory i wyszło jak wyszło. Teraz juz nawet go lubię, trochę ożywia moje ulubione szarości. Może dodając nowoczesne ogrodzenie, pergolę, domek, huśtawkę (wszystko będzie szare lub w bieli antycznej) wyjdzie mniej więcej to o czym marzyłam
____________________
Pozdrawiam Magda
ewalm 10:09, 19 mar 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Wyszło ładnie.
Możesz dodać w ogrodzie jakieś bordowe kwiaty, np. jako akcent wśród białych, albo ustawić białe albo szare donice z kosmosem czekoladowymi i jakąś delikatną trawą przed wejściem itd, itp.
Napisz więcej o tym wymarzonym ogrodzie, jaki ma być. Prosty nowoczesny czy prosty minimalistyczny?

Czy Jaktorów jest blisko od Was?
____________________
Ogródek na trzy lata
mstrzes 14:15, 19 mar 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
ewalm napisał(a)
Wyszło ładnie.
Możesz dodać w ogrodzie jakieś bordowe kwiaty, np. jako akcent wśród białych, albo ustawić białe albo szare donice z kosmosem czekoladowymi i jakąś delikatną trawą przed wejściem itd, itp.
Napisz więcej o tym wymarzonym ogrodzie, jaki ma być. Prosty nowoczesny czy prosty minimalistyczny?

Czy Jaktorów jest blisko od Was?

Hej,

blisko jest do Jaktorowa. Moja cegła w kuchni jest właśnie z produkcji Jaktorowskiej . Taki lokalny patriotyzm

Generalnie bez udziwnień. Prosty ze zdrowymi roslinami. Bardziej nowoczesny niż minimalistyczny. Ale ciężko mi zamknąć to w jakieś ramy. W domu tak samo, klasyka połączona z nowoczesnością. Lampiony, lampy, stoliki nilkowane (uwielbiam nikiel), a do tego komoda, stół z plisandru, klasyczne pikowane krzesła, nowoczesna biała kuchnia, z postarzaną cegłą na ścianie i szklane balustrady. Już tak mam

A donice już zakupiłam grafitowe 4 szt.
____________________
Pozdrawiam Magda
mstrzes 14:25, 19 mar 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314


1 Thuja occidentalis Samaragd
2 Picea omorica
3 Thuja occidentalis Aureospicata
4 Betula Doorenbos
5 Fagus Rohan Obelisk
6 Buxus żywopłocik
7 Prunus Cerasifera Nigra
8 Prunus Cerasifera Umbraculifera
9 Miskant Variegatus
10 Lawenda/kocimiętka
11 Miskant Zebrinus
12 Hydrangea Limelight
13 Miskant Morning Light
14 Thuja orientalis Aurea Nana
15 Żurawka Blackberry Jam
16 Żurawka Southern Comfort
17 Miskant Gracillimus
18 Róża Novalis
19 Thuja occidentalic Danica
20 Hydrangea Vanilla Fraise
21 Buxus kula
22 Stipa tenuissima
23 Rozplenica Japońska Hameln
24 Hosta "Francee"
____________________
Pozdrawiam Magda
mstrzes 14:26, 19 mar 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
Kurka strasznie małe coś to wyszło. Muszę poprawić. Póki co lupa będzie potrzebna hihiihi

Lista roślin jest, ale jeszcze nie wszystko umieściłam na planie.
____________________
Pozdrawiam Magda
ewalm 13:15, 20 mar 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
mstrzes napisał(a)

Hej,

blisko jest do Jaktorowa. Moja cegła w kuchni jest właśnie z produkcji Jaktorowskiej . Taki lokalny patriotyzm



Temat cegły w kuchni żywo mnie interesuje A mogłabyś pokazać jakiś chociaż wycinek kuchni? I coś więcej napisać, gdzie kupowałaś? Może być na priv.

Ogród też obejrzę ale to troszkę później, teraz już nie mogę.

____________________
Ogródek na trzy lata
mstrzes 13:53, 20 mar 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
ewalm napisał(a)


Temat cegły w kuchni żywo mnie interesuje A mogłabyś pokazać jakiś chociaż wycinek kuchni? I coś więcej napisać, gdzie kupowałaś? Może być na priv.

Ogród też obejrzę ale to troszkę później, teraz już nie mogę.



Hej,
producent cegły http://elkaminodom.pl/
Ja mam "Stara cegła biała". To są płytki betonowe imitujące starą cegłę. Z mnóstwa cegiełek, w przeróżnych przedziałach cenowych, tylko ta najbardziej przypominała autentyczna starą cegłę.
Poszukam fotek kuchni i wrzucę
____________________
Pozdrawiam Magda
ewalm 14:31, 20 mar 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
A jak ona się sprawdza w kuchni w praktyce?
____________________
Ogródek na trzy lata
mstrzes 14:42, 20 mar 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
ewalm napisał(a)
A jak ona się sprawdza w kuchni w praktyce?

Na razie mam czarne szkło za indukcją, ale docelowo, przy zmianie blatu na granitowy (nie wiem kiedy, z wiadomych względów) w tych właśnie miejscach wyrzucę cegłę, a wstawię granit.
Mimo impreganacji sos pomidorowy potrafi ją troszkę odbarwić.
Widziałm, też opcję z położeniem w newralgicznych miejsch bezbarwne szkło na cegłę lub tapetę, ale to juz co się komu podoba.
Generalnie z efektu wizualnego jestem w 100% zadowolona, a z praktycznego troszkę mniej. Niemniej jednak wybaczam "jej", bo tak właśnie miało to wyglądać.
____________________
Pozdrawiam Magda
Mysza 15:03, 20 mar 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Ładny plan rozrysowałaś
Ja na cegle przy kuchence mam bezbarwną szybę hartowaną i bardzo jestem zadowolona z tego rozwiązania
____________________
Gosia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies