Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na Batuty

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na Batuty

ewalm 18:57, 16 mar 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Ja zaglądam

W takim układzie głównymi elementami ogrodu są placyki i domek - będą się bardzo rzucały w oczy, skupiały wzrok i myślę, że to może być trochę przytłaczające. Ale Twój plan nie otwiera mi się w Paint i nie mogę na nim nic narysować. I cyferek też nie odcyfrowałam za bardzo. Była jakaś legenda co oznaczają? Jakie rośliny?

Ja bym rozważyła tak:
- zrobienie pergoli nad częścią tarasu pod oknami, kwadratowej jeśli wymiary na to pozwalają,
- schody z tarasu na przeciwko drzwi tarasowych,
- placyk z basenem gdzieś tam, gdzie teraz jest ten z huśtawką - taki placyk można otoczyć ławką z trzech stron, albo ustawić przy nim pojedyncze proste ławeczki i poza sezonem basenowym wykorzystywać do ustawiania przenośnego paleniska ogniskowego albo zimą ustawiać tam jakąś świąteczną nowoczesną dekorację, więc dobrze jak go widać z okien, no i na kapiące się dzieci też w sumie dobrze mieć widok z domu,
- domek i drugi placyk, ale już nie w kwadratowy chyba w końcowej części działki, ale nie na środku(czy to huśtawka dziecięca czy taka ogrodowa? musi być widoczna z okien domu bo chcesz widzieć synka, jak się bawi, czy raczej ważne jest co widać z huśtawki, kiedy się na niej odpoczywa?)

U Was fajnie by wyglądało otoczenie tarasu murkiem oporowym, taką obmurowaną podwyższoną rabatą, zamiast skarpy. Ale to pewnie nie przejdzie.

____________________
Ogródek na trzy lata
Mysza 10:12, 17 mar 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Madziu a nie masz wrażenia, że troszkę za dużo tych zygzaków w pierwszej części?Ponoć jak zawężamy rabaty to wydłużamy ogród a nie wiem czy na tym Ci zależy.Tak tylko myślę.Nie wiem czy byłaś w ogrodach Ewy miejsko&sielsko, albo Poli,?Też mają długie ogrody i super zagospodarowane.Ogród Gabisi dla mnie wzorowyJest jeszcze dużo innych i nowoczesnych.Pewnie coś podpatrzysz
Może ktoś podpowie jeszcze ??

A Ty chcesz styl nowoczesny tak??
____________________
Gosia
mstrzes 14:54, 17 mar 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
Mysza napisał(a)
Madziu a nie masz wrażenia, że troszkę za dużo tych zygzaków w pierwszej części?Ponoć jak zawężamy rabaty to wydłużamy ogród a nie wiem czy na tym Ci zależy.Tak tylko myślę.Nie wiem czy byłaś w ogrodach Ewy miejsko&sielsko, albo Poli,?Też mają długie ogrody i super zagospodarowane.Ogród Gabisi dla mnie wzorowyJest jeszcze dużo innych i nowoczesnych.Pewnie coś podpatrzysz
Może ktoś podpowie jeszcze ??

A Ty chcesz styl nowoczesny tak??

Tak, ma być nowoczesnie, symetrycznie i geometrycznie , ale bez przesady.
Właśnie się zastanawiam czy powinnam wogóle coś wklejać. Za szybko chyba działam, a wciąż coś zmieniam. Plan już dawno poprawiony. Też zauważyłam, że jest zbyt zygzakowato.
____________________
Pozdrawiam Magda
mstrzes 15:41, 17 mar 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
ewalm napisał(a)
Ja zaglądam

W takim układzie głównymi elementami ogrodu są placyki i domek - będą się bardzo rzucały w oczy, skupiały wzrok i myślę, że to może być trochę przytłaczające. Ale Twój plan nie otwiera mi się w Paint i nie mogę na nim nic narysować. I cyferek też nie odcyfrowałam za bardzo. Była jakaś legenda co oznaczają? Jakie rośliny?

Ja bym rozważyła tak:
- zrobienie pergoli nad częścią tarasu pod oknami, kwadratowej jeśli wymiary na to pozwalają,
- schody z tarasu na przeciwko drzwi tarasowych,
- placyk z basenem gdzieś tam, gdzie teraz jest ten z huśtawką - taki placyk można otoczyć ławką z trzech stron, albo ustawić przy nim pojedyncze proste ławeczki i poza sezonem basenowym wykorzystywać do ustawiania przenośnego paleniska ogniskowego albo zimą ustawiać tam jakąś świąteczną nowoczesną dekorację, więc dobrze jak go widać z okien, no i na kapiące się dzieci też w sumie dobrze mieć widok z domu,
- domek i drugi placyk, ale już nie w kwadratowy chyba w końcowej części działki, ale nie na środku(czy to huśtawka dziecięca czy taka ogrodowa? musi być widoczna z okien domu bo chcesz widzieć synka, jak się bawi, czy raczej ważne jest co widać z huśtawki, kiedy się na niej odpoczywa?)

U Was fajnie by wyglądało otoczenie tarasu murkiem oporowym, taką obmurowaną podwyższoną rabatą, zamiast skarpy. Ale to pewnie nie przejdzie.



Dzięki, że zaglądasz

u mnie cały czas się wszystko zmienia. Już się zastanawiałam, czy powinnam wogóle coś wklejać
Co do roślin to 100% pewność mam tylko do żywopłotu: smaragdy, serby, aureospicata, no i oczywiście brzozy. Niestety jeszcze jestem na etapie, że zbyt wiele podpatrzonych zestawień roślin mi się podoba. Nie ochłonęłam jeszcze i próbowałam bez sensu powciskać w rabaty wszystko co mnie zauroczyło. Jak wiadomo tak się nie da, więc teraz postanowiłam rozważniej i wolniej planować. Jest już nowy plan z min. ilością zygzaków i roślin, bardziej prosty.
Basen celowo jest po prawej bo: od samego rana jest na słońcu i tam nie jest widoczny z ulicy. Zastosowanie placyka besenowego po sezonie, dokładnie takie samo jak napisałać - palenisko. Huśtawka jest zwyczajna, podwójna do bujania dla Kubsia. W przyszłości będzie hamak - jak oczywiście nic mi się nie zmieni. A zdjęcia robię telefonem, więc może dlatego nie chcą się otworzyć w paintcie??? Nie wiem sama.
____________________
Pozdrawiam Magda
Mysza 16:36, 17 mar 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
mstrzes napisał(a)

Tak, ma być nowoczesnie, symetrycznie i geometrycznie , ale bez przesady.
Właśnie się zastanawiam czy powinnam wogóle coś wklejać. Za szybko chyba działam, a wciąż coś zmieniam. Plan już dawno poprawiony. Też zauważyłam, że jest zbyt zygzakowato.


Magdo wklejaj, wklejaj te swoje pomysły a dziewczyny doradzą co lepsze,Co poprawić a co jest ok
Ja miałam masę pomysłów i też wątpliwości.A najlepiej jak wyjdziesz na ogród z wężem i wtedy wszystko wygląda inaczej
Dasz radęDziewczyny są świetne
____________________
Gosia
mstrzes 09:56, 18 mar 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
Mysza napisał(a)


Magdo wklejaj, wklejaj te swoje pomysły a dziewczyny doradzą co lepsze,Co poprawić a co jest ok
Ja miałam masę pomysłów i też wątpliwości.A najlepiej jak wyjdziesz na ogród z wężem i wtedy wszystko wygląda inaczej
Dasz radęDziewczyny są świetne


Tylko ja po każdym kolejnym wpisie jestem coraz mniej pewna siebie i tego co to prezentuję. Trudno mi stworzyć coś co będzie cieszyło przede wszystkim mnie i moją rodzinę, a jednocześnie będzie chociaż trochę rozsąde w oczach profesjonalisty. O gustach tu nie mówię, bo każdy ma inne.
____________________
Pozdrawiam Magda
ewalm 09:57, 18 mar 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Nie no, wklejaj, oczywiście. I odwiedzaj. Będziesz wtedy miała więcej innych punktów widzenia do wzięcia pod uwagę.
Nie musisz już wiedzieć co posadzić, ważniejsze gdzie i jak.

Można zrobić na dużej kartce plan w skali z zaznaczonym domem i innymi trwałymi elementami typu szambo, słupy elektryczne, oczyszczalnie, przebieg przyłączy itd, oraz ewentualnie roślinami które się już ma i mają zostać, a elementy typy domek narzędziowy, huśtawki, planowany placyk pod basen wyciąć tez w skali z kartonu i manewrować sobie nimi na planie. Można je nawet zrobić w trójwymiarze (domek jako sześcian z kartonu albo klocek dziecięcy odpowiedniej wielkości można wykorzystać,żeby zobaczyć jak to będzie wyglądało, albo nawet posunąć się do użycia latarki symulującej słońce żeby zobaczyć jak z grubsza rozłoży się światło i zacienienie. Bo na przykład domek narzędziowy stworzy pod swoją północną ścianą miejsce na półcienistą albo cienistą rabatę, typu hosty itd.

Tak, może zdjęcia nie otwierają się dlatego, że telefonem. Nie znam się na tym. Może możesz zeskanować plan?

Masz całkiem spory ogród - nie martw się, zmieści się pewnie sporo z tego co Ci się podoba
I myślę też, że taki wątek z kolejnymi pomysłami jest też potem fajną pamiątka z tworzenia ogrodu Tak, że - wklejaj a jeszcze poza tym to kolejne pomysły pozwalają się zorientować w upodobaniach właściciela, trochę go poznać i powoli odkrywają jego priorytety - co jest dla niego istotne, a co mniej w ogrodzie. I wtedy łatwiej coś podpowiedzieć.
____________________
Ogródek na trzy lata
ewalm 10:09, 18 mar 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
O patrz, pisałyśmy jednocześnie.

Magda, ale jak będzie cieszyło Ciebie i Rodzinę to nie musi być rozsądne w niczyich oczach - to Wam ma tam być dobrze i się podobać.

Zacznij od tego, żeby było funkcjonalnie - gdzie i po co będziesz musiała w ogrodzie chodzić oraz gdzie najczęściej przebywasz i w których kierunkach patrzysz bo jest to Twój widok z okna, tarasu, sypialni. Dobrze żeby tam było ładnie. Nie skupiaj się od razu na kompozycjach roślin bo się zapętlisz strasznie.
____________________
Ogródek na trzy lata
Mysza 10:10, 18 mar 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
A i nie napisałam jeszcze, że masz bardzo ładną elewację.Próbowałam sobie wyobrazić szarości z białymi ramami okiennymi i brązowym dachemWidzę, że można to ładnie połączyćU mnie miały być beże a wyszedł bardziej żółty.Już trochę go owiało więc mnie nie denerwuje
I co tam wymyśliłaś nowego z ogrodem??
Wszystkie pomysły są ważne.Pchają nas do przoduNo ja to stoję w miejscu, bo mam taką naturę, że nie idę dalej jak nie jestem przekonana na 100%.
____________________
Gosia
mstrzes 14:12, 18 mar 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
ewalm napisał(a)
Nie no, wklejaj, oczywiście. I odwiedzaj. Będziesz wtedy miała więcej innych punktów widzenia do wzięcia pod uwagę.
Nie musisz już wiedzieć co posadzić, ważniejsze gdzie i jak.

Można zrobić na dużej kartce plan w skali z zaznaczonym domem i innymi trwałymi elementami typu szambo, słupy elektryczne, oczyszczalnie, przebieg przyłączy itd, oraz ewentualnie roślinami które się już ma i mają zostać, a elementy typy domek narzędziowy, huśtawki, planowany placyk pod basen wyciąć tez w skali z kartonu i manewrować sobie nimi na planie. Można je nawet zrobić w trójwymiarze (domek jako sześcian z kartonu albo klocek dziecięcy odpowiedniej wielkości można wykorzystać,żeby zobaczyć jak to będzie wyglądało, albo nawet posunąć się do użycia latarki symulującej słońce żeby zobaczyć jak z grubsza rozłoży się światło i zacienienie. Bo na przykład domek narzędziowy stworzy pod swoją północną ścianą miejsce na półcienistą albo cienistą rabatę, typu hosty itd.

Tak, może zdjęcia nie otwierają się dlatego, że telefonem. Nie znam się na tym. Może możesz zeskanować plan?

Masz całkiem spory ogród - nie martw się, zmieści się pewnie sporo z tego co Ci się podoba
I myślę też, że taki wątek z kolejnymi pomysłami jest też potem fajną pamiątka z tworzenia ogrodu Tak, że - wklejaj a jeszcze poza tym to kolejne pomysły pozwalają się zorientować w upodobaniach właściciela, trochę go poznać i powoli odkrywają jego priorytety - co jest dla niego istotne, a co mniej w ogrodzie. I wtedy łatwiej coś podpowiedzieć.

Dzięki za te słowa. Cały czas coś rysuję i koloruję i faktycznie może scan zrobię.

Oki, w takim razie jak tylko uda mi sie zrobic scan to wklejam a co tam!!!!
____________________
Pozdrawiam Magda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies