Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na Batuty

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na Batuty

ewalm 23:23, 03 sie 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Magda, a to nadal zdjęcia z telefonu? Może dlatego. Spróbuj wysłać na priv, może to coś da, chociaż pewnie nie. Mój paint już wiekowy

A mogłabyś zrobić aktualny rzut ogrodu, taki na kartce w kratkę, w skali 1:100? I wrzucić skan? To na tym narysuję.

A żywotniki za hustawką są konieczne? Musisz się od czegoś odgradzać w tym miejscu? Pod nimi będzie potem na dole cień. Może nie sadzić tam tuj, zostawić taki prześwit z brzozami, podsadzić je zygzakowatym pasem trzcinnika, poprzeplatać bylinami? Potem wstawić tam fajny hamak, pod brzozami,jak Kubuś wyrośnie z hustawki. A narożnik, ten obecnie z bukiem, zaplanowac z czymś zimozielonym. Ale ja bym w tym miejscu takiego dużego drzewa nie sadziła. Wszystkie te drzewa bedą znacznie większe niż na Twoim rysunku.

Tak samo domek ogrodowy można zagłębić w ścianę z żywotników, co schowałoby go bardziej w rabacie. Przecież za nim żywopłot nie jest potrzebny. A przed domkiem zrobić w rabacie dojście z betonowego krawężnika.

Wyśle Ci adres na priv.
____________________
Ogródek na trzy lata
mstrzes 15:35, 04 sie 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
ewalm napisał(a)
Magda, a to nadal zdjęcia z telefonu? Może dlatego. Spróbuj wysłać na priv, może to coś da, chociaż pewnie nie. Mój paint już wiekowy

A mogłabyś zrobić aktualny rzut ogrodu, taki na kartce w kratkę, w skali 1:100? I wrzucić skan? To na tym narysuję.

A żywotniki za hustawką są konieczne? Musisz się od czegoś odgradzać w tym miejscu? Pod nimi będzie potem na dole cień. Może nie sadzić tam tuj, zostawić taki prześwit z brzozami, podsadzić je zygzakowatym pasem trzcinnika, poprzeplatać bylinami? Potem wstawić tam fajny hamak, pod brzozami,jak Kubuś wyrośnie z hustawki. A narożnik, ten obecnie z bukiem, zaplanowac z czymś zimozielonym. Ale ja bym w tym miejscu takiego dużego drzewa nie sadziła. Wszystkie te drzewa bedą znacznie większe niż na Twoim rysunku.

Tak samo domek ogrodowy można zagłębić w ścianę z żywotników, co schowałoby go bardziej w rabacie. Przecież za nim żywopłot nie jest potrzebny. A przed domkiem zrobić w rabacie dojście z betonowego krawężnika.

Wyśle Ci adres na priv.

oki spróbuję zrobić scan rzutu papierowego i prześlę na priv. dziękuję za pomoc.
PS. Najgorsze, że małż się uparł, żeby brzózki były z prawej strony i za nic nie chce słyszeć o przesadzaniu drzew Uparta bestia
____________________
Pozdrawiam Magda
kasia_w 15:41, 04 sie 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
zacznij sama przesadzać, to na pewno pomoże. U mnie ten sposób zawsze działa


Co do planu- moje pierwsze wrażenie jest takie, że coś nie pasuje z ułożeniem płyt. Tych mniejszych. Nie powinny iść tak po skosie.
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Tess 16:28, 04 sie 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12097


____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
kasia_w 16:40, 04 sie 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
no właśnie Tess Nr 2 wg mnie
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
mstrzes 09:28, 05 sie 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
Dziękuję Wam dziewczyny, że zaglądacie.
Ciężko u mnie ostanio i nie mam kompletnie do niczego głowy . Nic nie idzie jak powinno
Nie przynudzam już i jeszcze raz dzięki za wszystkie Wasze rady. Jak się trochę ogarnę to wezmę się za planowanie.
____________________
Pozdrawiam Magda
bacha2224 22:01, 25 wrz 2015


Dołączył: 30 maj 2013
Posty: 359
Witam,wątek przeczytałam cały,podobną mam skarpę na której jest taras.Skarpa była obsadzona trawą,kiepsko rosła.Od roku często przebywam w Niemczech ,spacerując podglądam ich ogrody.Obsadziłam skarpę lawendą ,3 odmiany,rośnie pięknie,jest na górce,ma sucho i słoneczko.Będzie jej pierwszy sezon ,a jestem bardzo zadowolona z pomysłu,niestety nie mam zdjęc,będą po 15 pażdziernika.Pozdrawiam.
____________________
Lawendowy kredens
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies