Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na Batuty

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na Batuty

mstrzes 06:28, 21 mar 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
ewalm napisał(a)


Temat cegły w kuchni żywo mnie interesuje A mogłabyś pokazać jakiś chociaż wycinek kuchni? I coś więcej napisać, gdzie kupowałaś? Może być na priv.

Ogród też obejrzę ale to troszkę później, teraz już nie mogę.



Proszę bardzo ☺
____________________
Pozdrawiam Magda
ewalm 10:19, 23 mar 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
mstrzes napisał(a)

Na razie mam czarne szkło za indukcją, ale docelowo, przy zmianie blatu na granitowy (nie wiem kiedy, z wiadomych względów) w tych właśnie miejscach wyrzucę cegłę, a wstawię granit.
Mimo impreganacji sos pomidorowy potrafi ją troszkę odbarwić.
Widziałm, też opcję z położeniem w newralgicznych miejsch bezbarwne szkło na cegłę lub tapetę, ale to juz co się komu podoba.
Generalnie z efektu wizualnego jestem w 100% zadowolona, a z praktycznego troszkę mniej. Niemniej jednak wybaczam "jej", bo tak właśnie miało to wyglądać.


No właśnie, to mnie martwi - czyszczenie. Nie chciałabym szkła, choć to na pewno praktyczne, ale nie będzie u nas pasowało. Cegłę też nie białą, ale jednak cegłę.
W każdym razie wygląda b. ładnie.
____________________
Ogródek na trzy lata
ewalm 10:43, 23 mar 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Na planie cyferki rzeczywiście malutkie, ale tak patrząc ogólnie na układ ogrodu, abstrahując od roślin, to może to na przykład tak rozwiązać:



Nie bardzo wiem w którym miejscu kończy się taras, bo go nie było na planie, ale tak ogólnie:
- po prawej stronie patrząc z tarasu placyk basenowy, za nim jakaieś wyraziste drzewo, może czerwone?
- bliżej po lewej drzewo w małej kwadratowej rabacie, podsadzone niskimi trawami albo turzycami.Tutaj można pomarzyć o czymś wielopniowym i zmiennym w ciągu roku, jak grujecznik blisko tarasu, może by było czuć ten słynny piernikowy zapach), albo schludnie i formalnie jak wiśnia 'Umbraculifera'
- boki działki w tych miejscach gdzie ma być wąsko osłonić żywotnikami, pod nimi rabaty (trochę szerzej niż mi się narysowało),
- na końcu działki dążyć do uzyskania kwadratowego kawałka trawnika, przy nim w rabacie ustawić huśtawkę (placyk tylko tyle ile trzeba) a po przeciwnej stronie widoczną z huśtawki (bo ona kiedyś zamieni się w miejsce do odpoczywania)jakaś ozdobną latem kompozycję z hortensjami na przykład.
- i w tej końcowej części brzozy 'Doorenbos' i świerki serbskie.

Ogólnie chodzi o to, żeby bliżej tarasu 'coś się działo',przesłaniało częściowo widok, ale było zrównoważone (drzewa po obu stronachi zachowywało długa oś widokową z tarasu, a dalej od tarasu żeby uzyskać kwadrat otoczony rabatami, przy którym będzie huśtawka wśród brzóz na przykład, w przyszłości miejsce odpoczynku z widokiem zupełnie odmiennym od tego z tarasu. Jednocześnie mała rabata z drzewkiem wielodniowym zwłaszcza zamykałaby widok na dalszą część ogrodu od strony ulicy.

Musze lecieć. Wiem że nie jest symetrycznie i nie ustawiłam nigdzie domku narzędziowego. Może za czerwonym drzewem? Jeszcze nie wiem gdzie najwygodniej. Będziecie gdzieś przechowywać drewno?
____________________
Ogródek na trzy lata
mstrzes 09:01, 24 mar 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
Hej,
podoba mi się mimo że nie jest symetrycznie
wrzucam to co nabazgrałam na podstawie twojego pomysłu. O to chodziło?

Jest jeszcze trochę miejsca do tarasu, więc basen można jeszcze przesunąć bliżej.
Kominka nie mamy, więc problem przechowywania drewna znika

Na pewno chcę posadzić borówki dla Kubusia. Czy przy huśtawce będzie ok?
Czy w kwadracie 3m/3m zmieści się 5 brzózek tak jak narysowałam?
Chciałam je doś gęsto posadzić, ale nie wiem czy zmieszczą się tam wszystkie.
____________________
Pozdrawiam Magda
MAD 10:23, 24 mar 2015


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Wpadam z rewizytą.
Widzę, że planujesz fajny, nowoczesny symetryczny ogród. Będę podglądała.
____________________
Pozdrawiam! To tu…
mstrzes 11:45, 24 mar 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
MAD napisał(a)
Wpadam z rewizytą.
Widzę, że planujesz fajny, nowoczesny symetryczny ogród. Będę podglądała.

Hej,

dziękuję za odwiedziny. Plany, plany no właśnie. A co z tego wyjdzie zobaczymy. Najważniejsze, że w porę trafiłam na Ogrodowisko, więc jest szansa, że plany stana się rzeczywistością.
____________________
Pozdrawiam Magda
ewalm 12:08, 24 mar 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Tak, jakoś tak. Basen lepiej bliżej. I rabata z lewej strony w większym kwadracie. Jesli w tej dalszej części nie wychodzi kwadrat tylko prostokąt trawnika to tez ok. Ambrowiec jest całkiem spory, musiałby być dalej od ogrodzenia, w większej rabacie.

W kwadracie 3x3 brzózki to dosyć ciasno, tak mi się wydaje. Za malutkie rysujesz korony drzew, one będa miały po kilka metrów średnicy. A czemu brzózki chcesz gęsto? Może by je bardziej rozrzucić, może po obu stronach huśtawki? Albo powtórzyć pojedyncze sztuki gdzieś dalej?

Borówki koło huśtawki - myślę, że tak.
____________________
Ogródek na trzy lata
mstrzes 14:14, 24 mar 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
ewalm napisał(a)
Tak, jakoś tak. Basen lepiej bliżej. I rabata z lewej strony w większym kwadracie. Jesli w tej dalszej części nie wychodzi kwadrat tylko prostokąt trawnika to tez ok. Ambrowiec jest całkiem spory, musiałby być dalej od ogrodzenia, w większej rabacie.

W kwadracie 3x3 brzózki to dosyć ciasno, tak mi się wydaje. Za malutkie rysujesz korony drzew, one będa miały po kilka metrów średnicy. A czemu brzózki chcesz gęsto? Może by je bardziej rozrzucić, może po obu stronach huśtawki? Albo powtórzyć pojedyncze sztuki gdzieś dalej?

Borówki koło huśtawki - myślę, że tak.


Oki już rysuję na nowo
____________________
Pozdrawiam Magda
mstrzes 11:44, 25 mar 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314

1 Thuja occidentalis Samaragd
2 Thuja occidentalis Aureospicata
3 Picea omorica
4 Betula Doorenbos
5 Buxus kula
6 Thuja orientalis Aurea Nana
7 Stipa tenuissima
8 Miskant Morning Light
9 Hydrangea Limelight
10 Żurawka Southern Comfort
11 Miskant Zebrinus
12 Prunus Cerasifera Nigra
13 Prunus Cerasifera Umbraculifera
14 Borówka Amerykańska
15 Gingko Biloba Meriken
16 lawenda pod wiśnią
17 Róża Novalis z szałwia omszaną
18 Róża Pomponella z jarzmianką i ostrózką
19 roplenica Hameln
20 ekran z cisa
21 obwódka z bukszpanu
22 irga major na skrpie
23 jakaś trawka pomiędzy kulkami bukszpanu.

Tyle na teraz
____________________
Pozdrawiam Magda
mstrzes 12:15, 25 mar 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314

to co się powyżej nie zmieściło:
24 Hydrangea Vanilla Fraise
25 Hakonechloa macra "Aureola"
26 Fagus Rohan Obelisk
27 Miskant Gracillimus

i plan ogólny całości

____________________
Pozdrawiam Magda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies