Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na Batuty

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na Batuty

mstrzes 13:55, 01 sie 2014


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
Witam wszystkich!

od dłuższego czasu przyglądam się temu forum i postanowiłam, że ja też mogę zapytac o radę. Z całego chaosu informacji na tematy ogrodowe, tu można znaleźć konkrety. Mój "ogród" jeszcze nie jest ogrodem, ale mam nadzieję, że za kilka lat z dumą będę mogła pochwalić się zdjęciami prawdziwego, zadbanego ogrodu.
Póki co nie mam ogólnego planu, miotam się i nie wiem jak się za to wszytsko zabrać. Wiem za to co lubię i jakie rośliny chciałabym mieć u siebie. Problem jest jeszcze większy bo ogórd jest od południa, więc nie wszytsko się w nim sprawdzi. Poniżej kilka fotek wcześniejszych i troszkę aktualnych.

[/img]
____________________
Pozdrawiam Magda
bdan 14:00, 01 sie 2014


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Witaj na Ogrodowisku. Niedawno też tworzyłam ogród, chętnie będę zaglądać


mstrzes 14:14, 01 sie 2014


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
Dziękuję za powitanie. Zamieściłam już pytanie o iglaki, ale nikt mi jeszcze nie odpisał , wiec każdy przejaw aktywności mnie cieszy .
____________________
Pozdrawiam Magda
mstrzes 14:28, 01 sie 2014


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
Ja właśnie zajrzałam do Twojego wątku
Kiedy u mnie tak będzie ???

Na razie mam problem z podstawowymi decyzjami....... gdzie, co i w jakiej ilości.
Uwielbian hortensje, bukszpany, iglaki, trzmieliny. Właśnie przed domem (w prostokącie bliżej podjazdu) mam zamiar w rosnącej już trawie wydzielić mniejszy prostkąt (w nim kamyki), w którym będą 2 szt. trzemiliny emerald gold szczepionej na pniu, a pod nimi............ no właśnie? Myślałam o jakiej trawie, ale nie wiem jaką. Wjazd jest od północy, ale prawie połowa wjazdu jest w słońcu.
Generalnie z cieniem u nas na działce jest dość krucho
____________________
Pozdrawiam Magda
bdan 17:47, 01 sie 2014


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Madziu postaraj sie dołożyć u siebie podpis.Podpis musisz dodać w swoim profilu.
Tu masz instrukcję
http://www.ogrodowisko.pl/watek/351-drobne-zmiany-zagniezdzone-cytaty-i-linkowanie-swoich-watkow-w-podpisie

Wtedy gdzy kogoś odwiedzasz i zostawiasz swój ślad to łatwiej do Ciebie trafić.
EwaG 21:53, 02 sie 2014


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Witaj - a gdzie to pytanie o iglaki? Chetnie odpowiem.
Rzeczywiście - cienia i intymności brak .
Działka ma 15 m szerokości - więc może znajdzie sie miejsca na niezbyt wysokie drzewa liściaste, które dadzą trochę cienia. Iglaki dadzą cień za dobrych kilkanaście lat. Dobrym rozwiązaniem może też byc ocieniona pergola
A zastanawiałaś się nad ogólnym obrazem swego ogrodu. Jakie elementy pozaroślinne mają się w nim znależć i w którym miejscu?

Pierwsze, co mi przychodzi na myśł to to, że skarpą przy tarasie odgrodziliście się od ogrodu. Wg mnie konieczni musicie zrobić jakieś schody (najlepiej prowadzące wprost z tarasu na ogród
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
mstrzes 08:51, 04 sie 2014


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
Witam,

dziękuję za odwiedziny . Niestety na nowych osiedlach z intymnością w ogrodach jest ciężko
Co do schodów to są oczywiście. Bezpośrednio przy wyjściu na taras, pod samym oknem balkonowym. Z jednej i z drugiej strony. Może na tym zdjęciu będzie lepiej widać

Miałam pytanie właśnie o te nieszczęsne gazony widoczne na zdjęciu i o Golden Tuffet. link poniżej
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2657-thuja-occidentalis-golden-tuffet?page=3
____________________
Pozdrawiam Magda
mstrzes 09:02, 04 sie 2014


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
EwaG napisał(a)
Witaj - a gdzie to pytanie o iglaki? Chetnie odpowiem.
Rzeczywiście - cienia i intymności brak .
Działka ma 15 m szerokości - więc może znajdzie sie miejsca na niezbyt wysokie drzewa liściaste, które dadzą trochę cienia. Iglaki dadzą cień za dobrych kilkanaście lat. Dobrym rozwiązaniem może też byc ocieniona pergola
A zastanawiałaś się nad ogólnym obrazem swego ogrodu. Jakie elementy pozaroślinne mają się w nim znależć i w którym miejscu?

Pierwsze, co mi przychodzi na myśł to to, że skarpą przy tarasie odgrodziliście się od ogrodu. Wg mnie konieczni musicie zrobić jakieś schody (najlepiej prowadzące wprost z tarasu na ogród

Pergola oczywiście też jest w planie, ale wykonanie musi poczekać na przyszły rok. Pomysł jest mniej więcej taki jak na zdjeciach poniżej. Bardzo prosta, dość nowoczesna, z prawej i z lewej strony (mniej więcej do połowy szerokości pergoli) chciałabym się troszeczkę schować jak na zdjęciu.

A zadaszenie marzy mi się jak poniżej.

/zdjęcia zmoderowane/
____________________
Pozdrawiam Magda
EwaG 10:19, 05 sie 2014


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Co do tuji to nie bardzo rozumiem - chcesz ją wsadzić do gazonów?
Wg mnie zupełnie nie pasuje do szarego. Najlepiej pasowały by kulki bukszpanowe, podsadzone zieloną trzmieliną, tak aby swobodnie spływała z gazonów i je zasłoniła.
Niestety gazony mogą przemarzać. Możesz też sadzić tam rośliny jednoroczne takie jak na balkony.

Zauważyłam, że macie zejście z tarasu przy dou. Nie zmienia to jednak faktu, że w ten sposób z tarasu utworzył się rodzaj estrady odizolowanej od ogrodu.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
mstrzes 10:58, 05 sie 2014


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
Nie czujemy sie na tarasie jak na estradzie . Jest bardzo przyjemnie i nie mamy poczucia odciecia się od ogrodu. Taki mieliśmy pomysł i już chyba tak zostanie.

A bukszpanowe kulki wytrzymają od południa w pełnym słońcu?? Bo trzmielina na pewno wytrzyma.

Wymysliłam tą tuję do gazonów, bo boję się, że nie każda roślina wytrzyma u nas na tarasie.

____________________
Pozdrawiam Magda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies