Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Cis - Taxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Cis - Taxus

Gardenarium 11:00, 11 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77309
AnnaCh napisał(a)
Chyba jednak dosadzę kolejne i zrobię ściankę, bo jak mówisz Danusiu, że one się tylko na żywopłot nadają. Chciałam właśnie taki efekt cisy i trawy, ale widzę, że chyba nie wyjdzie, to zrobię ekranik


Ewentualnie te wykop i gdzie indziej zrób ekranik a w te miejsca posadź Fastigiata.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
JoannaDe 11:04, 11 mar 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Gardenarium napisał(a)
Niewiarygodne, że za takie prace biorą się ludzie co nie mają pojęcia. Zrobił z tego drzewa kalekę.

Jeszcze można to skorygować








czyli jest tak jak mi się wydawało, zrobił to źle. A tylko na chwile do domu weszłam...

Joku pociesza ze odbije. I tego się będę trzymać.
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
ANNA1976 14:49, 11 mar 2016


Dołączył: 02 kwi 2013
Posty: 423
Gardenarium napisał(a)
Dlatego tak dziwnie rosną bo materiał jest niewiadomego pochodzenia, prawdopodobnie to siewki, albo amatorskie sadzonki każda z innej parafii. Stąd taki pokrój. Wyrównaj wszystkie na jedną wysokość, średnią, te najmniejsze niech dorosną, średnie lekko przytniesz a wysokie ściachaj więcej. Mają być równe.


Danusiu moje cisy już przycięte i przyznaję że zdecydowanie lepiej wyglądają kiedy wszystkie są równe Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję za radę

Z tego co zostało po cięciu zrobiłam sadzonki, nie wiem czy to właściwy moment na ukorzenianie cisa i czy ukorzeniacz do roślin półzdrewniałych był właściwy ale tylko taki miałam i pomyślałam że warto spróbować.

Sprawdziłam na stronie szkółki z której kupowałam sadzonki jest tam informacja że to Taxus baccata - Cis pospolity.
____________________
Ogród pod sosnami
AnnaCh 19:47, 11 mar 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Gardenarium napisał(a)
Ewentualnie te wykop i gdzie indziej zrób ekranik a w te miejsca posadź Fastigiata.
Dziękuję za porady, coś zrobię, przedyskutuję jeszcze z M jutro
____________________
Ania - Malutki pod lasem
21:31, 12 mar 2016
Bardzo proszę o pomoc Danusiu,co moge zrobic,żeby te dwie sadzoneczki cisa stały się spowrotem zielone.Irenka i Mała Mi też je u mnie oglądały,ale chciałam jeszcze Ciebie Daniusiu o pomoc i poradę poprosić

igiełki nie są suche ani sie nie sypią tylko tak zżółkły częściowo,to żółkniecie zaczęło się delikatnie przed zimą-wielkie dzięki







P.S.Czy florovitem je nawieżć tak jak radziłaś a jesli tak tokiedy?
Sadziłam je zeszłej wiosny co ok,30cm
21:38, 12 mar 2016
I jeszcze pytanko,czy jak już będzie sucho przyciąć je już wczesną wiosną od góry ,żeby sie na boki rozkrzewiały czy poczekac aż młode przyrosty puszczą i i dopiero wtedy sciachac np.1/3 tych młodych przyrostów-zależy mi,żeby sie juz na boki rozrastały
Gardenarium 12:08, 13 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77309
Ważne jest ustalenie powodu że takie się stały. Sprawdź czy nie są za głęboko posadzone i czy woda nie stoi tutaj.

Z nawożeniem bym się wstrzymała. za zimno jeszcze na nawożenie.

A może miały jesienią za sucho?

Bym je wykopała i wsadziła w świeżą ziemię ogrodową, nie kwaśną.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Jana 15:50, 13 mar 2016


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Danusiu, co ile trzeba sadzić cisa by był szczelny żywopłot i który Twoim zdaniem jest do tego najlepszy? Za ile lat osiągnie ok. 1,80 cm? Z góry dziękuję
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Gardenarium 16:06, 13 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77309
marcin_pacyna napisał(a)
Wybaczcie za pytanie, jeśli jest oczywiste, ale to moja pierwsza wiosna w ogrodzie. Czy na moim cisie pojawiło się jakieś choróbsko czy to po prostu rozwój wiosenny (moim zdaniem to jest to drugie). Z góry dziękuję za odpowiedź. Wątpliwość też potęguje fakt, że w innym miejscu ogrodu na innym cisie nie ma czegoś takiego.
Pozdrawiam


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
hanka_andrus 16:06, 13 mar 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Kwiaty cisa
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies