Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Cis - Taxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Cis - Taxus

Gardenarium 11:58, 04 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Teraz to po prostu przeciągnij sznurek, żeby poziom był, albo po płocie wyznacz i utnij tylko poziomo, żeby równa linia była. Mnie się nie udało równo bo ręka się trzęsie, ale widzisz o co mi chodzi.
Użyj nożyc szpalerowych do żywopłotów. Każdego z osobna się nie tnie w tym przypadku
Tylko końcówki na wyrównanie linii.








____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ANNA1976 12:50, 04 mar 2016


Dołączył: 02 kwi 2013
Posty: 423
W jaki sposób powinnam przyciąć moje cisy, które dość nieregularnie rosną?
Wszystkie podczas sadzenia w lipcu 2014r były jednakowej wielkości, niektóre nie urosły wcale a inne podwoiły swoją wysokość. Na jaką wysokość je przyciąć? Wyrównać do tych najniższych czy podciąć tylko końcówki?
Dlaczego tak dziwnie rosną skoro mają zapewnione te same warunki, taką samą ilość wody i nawozów?
Czy mogę je już przyciąć czy poczekać bliżej wiosny?









____________________
Ogród pod sosnami
ANNA1976 12:52, 04 mar 2016


Dołączył: 02 kwi 2013
Posty: 423
I jeszcze kilka







____________________
Ogród pod sosnami
Gardenarium 14:53, 04 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dlatego tak dziwnie rosną bo materiał jest niewiadomego pochodzenia, prawdopodobnie to siewki, albo amatorskie sadzonki każda z innej parafii. Stąd taki pokrój. Wyrównaj wszystkie na jedną wysokość, średnią, te najmniejsze niech dorosną, średnie lekko przytniesz a wysokie ściachaj więcej. Mają być równe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ANNA1976 15:44, 04 mar 2016


Dołączył: 02 kwi 2013
Posty: 423
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Czy jeśli będę je przycinać to mają szansę stworzyć kiedyś ładny, gęsty żywopłot?
____________________
Ogród pod sosnami
Gardenarium 17:06, 04 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kiedyś czyli za 10 lat. Za rzadko są.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ReKo 17:29, 04 mar 2016

Dołączył: 21 paź 2014
Posty: 34
Gardenarium napisał(a)
Teraz to po prostu przeciągnij sznurek, żeby poziom był, albo po płocie wyznacz i utnij tylko poziomo, żeby równa linia była. Mnie się nie udało równo bo ręka się trzęsie, ale widzisz o co mi chodzi.
Użyj nożyc szpalerowych do żywopłotów. Każdego z osobna się nie tnie w tym przypadku
Tylko końcówki na wyrównanie linii.










Bardzo dziękuję za błyskawiczną poradę. A co sądzisz o posadzeniu limek przed cisami?
Pozdrawiam
Gardenarium 11:27, 05 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sądzę, że w tym układzie nie ma na nie miejsca. Pod drzewkami tak. Przy cisach nie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
wera 15:39, 06 mar 2016


Dołączył: 22 sie 2014
Posty: 46


czy z tych cisów da się zrobić stożek ? strasznie rozchodzi się na boki
____________________
Weronika moje początki z ogrodem
Gardenarium 16:37, 06 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bardziej taka forma



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies