Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Cis - Taxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Cis - Taxus

Mania0 10:45, 09 mar 2016

Dołączył: 22 lip 2014
Posty: 56
Witam
kiedy powinno się sadzić cisy (kopane) zadołowane na zime? Już teraz czy jeszcze czekać?
Beata333 11:20, 09 mar 2016

Dołączył: 09 mar 2016
Posty: 43
Witam. Dołączam do bardzo interesującego Forum. Jestem początkującym ogrodnikiem. Mam problem - 2 tygodnie temu musiałam wyciąć szpaler 25 , trzydziestoletnich modrzewi przy płocie, bo przeszkadzały sąsiadowi i robił raban w gminie. Pozostały mi po nich pnie w ziemi. Chciałabym przy tym płocie posadzić szmaragdy w szpalerze ( ok 50 metrów długości ). Problem polega na tym - co zrobić z tymi pniami po modrzewiach ? Są tuż przy ziemi - nisko ścięte około 1m od płotu. Czy mogę je zostawić? Czy muszę je usunąć? Czy takie pnie mogą mieć wpływ ma wzrost szmaragdów???

Beata
KasiaBawaria 11:23, 09 mar 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Moj tesc kupil taka maszyne do wiercenia dziur w ziemi przerosnietej korzeniami.Mozna tez zamowic maszyne, ktora wyrwie ci te pnie.W te zrobione dziury posadzil malutkie sadzonki. Do czasu az urosna korzenie iglakow sie w ziemi rozloza.

urzadzenie

maszyna
____________________
Zapraszam na kawe
Pszczelarnia 11:51, 09 mar 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Beata333 napisał(a)
Witam. Dołączam do bardzo interesującego Forum. Jestem początkującym ogrodnikiem. Mam problem - 2 tygodnie temu musiałam wyciąć szpaler 25 , trzydziestoletnich modrzewi przy płocie, bo przeszkadzały sąsiadowi i robił raban w gminie. Pozostały mi po nich pnie w ziemi. Chciałabym przy tym płocie posadzić szmaragdy w szpalerze ( ok 50 metrów długości ). Problem polega na tym - co zrobić z tymi pniami po modrzewiach ? Są tuż przy ziemi - nisko ścięte około 1m od płotu. Czy mogę je zostawić? Czy muszę je usunąć? Czy takie pnie mogą mieć wpływ ma wzrost szmaragdów???

Beata


Pnie pozostawione to nieestetyczna sprawa. Lepiej je wykarczować. Będą butwieć i gnić przez długie lata.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 11:52, 09 mar 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mania0 napisał(a)
Witam
kiedy powinno się sadzić cisy (kopane) zadołowane na zime? Już teraz czy jeszcze czekać?


Od razu jak można na miejsce docelowe. I podlać obficie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Beata333 13:06, 09 mar 2016

Dołączył: 09 mar 2016
Posty: 43
Bardzo dziękuję! Nie miałam pojęcia o istnieniu takiego sprzętu. Spróbuję zorientować się gdzie załatwić taką usługę. )))))

Rzeczywiście wyglądałoby to nieciekawie.

Czy Państwa zdaniem lepszy zwykły szmaragd, czy odmiana Jantar, albo złoty szmaragd??
Mania0 13:14, 09 mar 2016

Dołączył: 22 lip 2014
Posty: 56
Pszczelarnia napisał(a)


Od razu jak można na miejsce docelowe. I podlać obficie.

Dziękuję za odpowiedz, to muszę się pośpieszyć.
Beata333 14:09, 09 mar 2016

Dołączył: 09 mar 2016
Posty: 43
Urodziły mi się kolejne pytania:

1.W niektórych artykułach piszą, że pod szmaragdy wapnuje się glebę. Przyznaję, że to mnie zaskoczyło. Czy to prawda?

2. jakiego rodzaju podłoże zorganizować pod te tuje? Mam słabą glebę VI kl lekko kwaśną, raczej piaszczystą (- to Bory Tucholskie)

3. czy tę ściółkę po modrzewiach mam wykorzystać w jakiś sposób?

4. kiedy najlepiej rozpocząć nawożenie bukszpanu Florovitem Państwa zdaniem?

Bardzo dziękuję za wszelkie rady
JoannaDe 08:27, 10 mar 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Beata333 napisał(a)
Dobrze. Przepraszam.


Beatko, nie zdarzylam dopisać do końca bo musiałam od komputera odejść. Nie przepraszaj, nie ma za co. Chciałam ułatwić Ci uzyskanie odpowiedzi.

Po prostu zadając pytania w odpowiednich tematach masz większą szanse ze jakaś dobra duszyczka Ci pomoże.

Pozdrawiam ciepło
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
JoannaDe 10:16, 10 mar 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Kochani, jeśli ktoś tutaj zagląda to potrzebuje porady na szybko. Czy takie przycięcie cisa będzie dobre. Kolo południa przyjeżdża ekipa z wysięgnikiem i mogą mi pomoc przyciąć tego cisa. Doradźcie proszę czy tak będzie ok. Najbardziej chodzi o gore. Bo tam sama nie sięgnę





Płyta chodnikowa która leży pod cisem jest 50x50 cm
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies