Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Cis - Taxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Cis - Taxus

Malgosik 18:01, 25 cze 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Taxus baccata Semperaurea
Bardzo mi się podoba.
Ma ktoś może w ogrodzie?

Link 1

Link 2

Link 3

Ogólnie żółty cis kulka, może być też Fastigiata Aureomarginata

Link 4
____________________
Ogród na glinie
Borbetka 08:23, 26 cze 2014


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Mam kilka sztuk. Tnę w kulkę i rośnie dość powoli. Im ma więcej słońca, tym się bardziej wybarwia na żółto, ale tylko młode przyrosty. Starsze nie są żółte. Nie wiem kiedy dorobię się takich gigantów jak załączyłaś . U mnie rośnie w wilgotnym podłożu. Cisów Fastigiata nie lubię, nie podoba mi się ich pokrój, bo rośliny tnę w stożek, a z Fastigiat ciężko jest.
____________________
borówcowy wizytowka
Magda_ 11:21, 30 cze 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
Mam pytanko:
kupiłam sześć cisów w kiepskim stanie (w sklepie ktoś zapomniał że rośliny trzeba podlewać), posadziłam je i teraz nie wiem co dalej - przyciąć, zasilić jakimś nawozem??
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Kamajla 11:28, 30 cze 2014


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
z tego co pamiętam, Danusia pisała, że przycinać od razu po posadzeniu. za nwożeniem nie jestem pewne, przy świerkach czytałam coś, że przy młodych drzewkach nie zasilać, że same muszą dać radę i dopiero później.
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Magda_ 11:52, 30 cze 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
te w sumie nie są młode bo mają ok 1 m ale strasznie zabiedzone są
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
marta_d 11:56, 30 cze 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
ja bym nie nawoziła po sadzeniu, tak jak pisze kamajla, dopiero w następnym sezonie.
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Viola 14:51, 30 cze 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Z tym nawożeniem po sadzeniu, to jest tak, że w szkółkach rośliny są często "przenawożone", żeby lepiej wyglądały. Często widać przy sadzeniu roślin do gruntu, że nawóz (takie kuleczki żółte)aż się wysypuje. I dlatego nie trzeba nawozić po posadzeniu. Ale jak kupujemy rośliny takie zabiedzone; widać, że nikt o nie nie dbał, często rosną bez ziemi, same korzenie splątane w doniczce, to wydaje mi się, że dużo dobrej ziemi i nawóz by się przydał. No i regularne podlewanko.
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Viola 14:52, 30 cze 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
A florovit na pewno nie zaszkodzi
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Magda_ 17:27, 30 cze 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
Właśnie o florovicie myślałam
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Gardenarium 17:52, 30 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Magda_ napisał(a)
Mam pytanko:
kupiłam sześć cisów w kiepskim stanie (w sklepie ktoś zapomniał że rośliny trzeba podlewać), posadziłam je i teraz nie wiem co dalej - przyciąć, zasilić jakimś nawozem??


POkaż zdjęcia, ale tak na szybko:

- tnij (pod warunkiem, że zobaczę zdjęcia)
- podlewać, a nawet namoczyć na dwie godz w wodzie całość z zielonym, albo zielone zanurz.


Nie zasilać, w jaki sposób pobiorą nawóz skoro były zasuszone? nie pobiorą więc je zniszczysz nawożeniem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies