Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Cis - Taxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Cis - Taxus

ziele 16:21, 01 mar 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Orzymałam niewysokie egzemplarze cisa prawdopodobnie odmiany Dovastonii Aurea. Czy nadają sie one na przycinanie w stożek?
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
Gardenarium 09:47, 04 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To dość "pokraczna", lekko zwisająca odmiana, nie nadaje się na stożek a jako soliter w trawniku lub na rabacie. Ma żółte zabarwienie igieł.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ruffi 15:01, 04 mar 2015

Dołączył: 22 sty 2015
Posty: 50
Czy z odmian 'Hicksii' i 'Hillii' wyprowadzi się podobny żywopłot, czy jednak będzie się on minimalnie różnił pokrojem? Mam na myśli docelową szerokość, bo czytałem, że 'Hilii' przyjmuje bardziej owalną/jajowatą formę?
ziele 16:57, 04 mar 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Dziękuję za odpowiedź
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
nieporada 10:11, 08 mar 2015

Dołączył: 03 lut 2014
Posty: 5
Witam,mam problem z moim cisem jest strasznie łysy u dołu nie wiem co z nim począć
Gardenarium 23:32, 08 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Skoro wali na niego cała woda z dachu, trudno o gorsze warunki dla cisa, wszystka chemia jaką deszcz zbiera z nieba leje się w cisa. Woda wypłukuje skłądniki pokarmowe z ziemi, Cis jest zatopiony i zagłodzony.

Zrób porządek z rynna. Wykonaj instalację deszczową, lub skieruj tę rynienkę i oszczędź cisa

Wypiel wokół niego chwasty, podsyp kompostem, dokarm dolistnie. Jeśli tak zostanie długo nie pociągnie.

Jeszcze jedno wyjście, kup dwa wory kompostu, wykop cisa, następnie wykop w innycm, lepszym miejscu duży dół, wsyp te dwa wory kompostu, posadź cisa, podlej i patrz na niego codziennie czy ma wilgotno. Jak sucho , podlej. Będzie mu lepiej. To możesz dla niego zrobić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
nieporada 12:03, 09 mar 2015

Dołączył: 03 lut 2014
Posty: 5
Dziękuję za poradę. Tak myślałam że ta rynna to zalewa mojego cis a spróbuję coś z tym zrobić a tym czasem zajmę się odchwaszczaniem. ☺
Gardenarium 14:07, 09 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lepiej go przesadż - tutaj gleba jest wyjałowiona, będzie taniej i najmniej pracochłonne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jazzy 19:43, 10 mar 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Dzisiaj zauważyłam, że igły moich cisów robią się jakby białe. Jaka może być twgo przyczyna? Sadzone były z plantacji jesienią 2014.

____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Ruffi 19:45, 10 mar 2015

Dołączył: 22 sty 2015
Posty: 50
Ponowie swoje pytanie. Czy z odmiany 'Hilii' można poprowadzić żywopłot w podobny sposób jak z 'Hicksii'? Obawiam się wrzecionowatej formy 'Hilii'. Czy na pewno ładnie zrośnie się przy samej ziemi? Mogę posadzić 3 egzemplarze na 1 metr? Każdy o średnicy około 30 cm, więc od razu stykałyby się ze sobą. Czy to jednak za gęsto?



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies