Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Cis - Taxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Cis - Taxus

Mazan 20:33, 10 mar 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Jazzy

Zastrzegam, że to tylko moja wersja. Mogę się mylić.
Podajesz, że sadziłaś jesienią. One wyglądają na pobudzone do wzrostu i zaskoczone mroźnym powietrzem. Igliwie w tle jest w pełni wykształcone,o prawidłowej długości, natomiast o zmienionej barwie jest krótsze, niewyrośnięte i przy jesiennych, często mroźnych temperaturach mogło po prostu przemarznąć. Możliwa jest też wersja uszkodzenia pestycydami, ale chyba ich jesienią na świeżo posadzone rośliny nie stosowałaś?
Rozpisywać się za bardzo nie można, gdyż więcej nic takiego nie widać.


POzdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
jazzy 20:47, 10 mar 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Mazan, dziękuje za szybką odpowiedź. Rzeczywiście żadnych pestycydów nie stosowałam. Jeśli to faktycznie skutek przemarznięcia, to jest to chyba dobra wiadomość Obetnie się i już
Planowalam zrobić im oprysk promanalem. Nie wiem czy już można przy ok.+5C w nocy, czy czekać na cieplejsze noce?
No i teraz kolejne pytanie - najpierw ciąć czy pryskać?
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Mazan 21:06, 10 mar 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Jazzy

Najpierw sprawdź czy pędy zdrowe. Zacznij od dokładnego sprawdzenia czy najbardziej uszkodzone igliwie nie kryje innych pozostałości po zimie. Srodkami olejowymi pryskasz, gdy wiesz, że były szkodniki i zimują w przeciwnym razie nie ma czego opryskiwać. Ciąć po przeglądzie jeśli będzie taka konieczność. Najpierw musisz się dobrze pokłuć i dopiero podejmować decyzje.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
jazzy 21:24, 10 mar 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Matko z córką! Nasadziłam cisów, a teraz bądź tu mądry
Ciąć muszę, bo chcę uformować równy prostokątny żywopłot
A szkodników żadnych nie widziałam, a oglądam je dość często. No chyba, że gołym okiem nie wystarczy oglądać.
Jutro pójdę się pokłuć
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Karabela 21:34, 10 mar 2015


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
jazzy napisał(a)
Dzisiaj zauważyłam, że igły moich cisów robią się jakby białe. Jaka może być twgo przyczyna? Sadzone były z plantacji jesienią 2014.



u mnie takie się robiły bo miały za mokro, musiałam poprzesadzać, mam nadzieję że u Ciebie to inny problem, ale sprawdź im paluszkiem przy korzeniach jaka jest ziemia
____________________
Eksperymentarium
Mazan 21:35, 10 mar 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Jazzy

Przyjmujesz wersję A. Mickiewicza, że: "czucie i wiara więcej mówi do mnie, niż mędrca szkiełko i oko". Cytowałem z pamięci i pomyłka nieodzowna.
Oh, te kobitki.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
jazzy 21:39, 10 mar 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Karabela napisał(a)


u mnie takie się robiły bo miały za mokro, musiałam poprzesadzać, mam nadzieję że u Ciebie to inny problem, ale sprawdź im paluszkiem przy korzeniach jaka jest ziemia

Dzisiaj właśnie je podlewałam, bo u nas od miesiaca przecież nie padało i sucho miały
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
jazzy 21:53, 10 mar 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Mazan napisał(a)
Jazzy

Przyjmujesz wersję A. Mickiewicza, że: "czucie i wiara więcej mówi do mnie, niż mędrca szkiełko i oko". Cytowałem z pamięci i pomyłka nieodzowna.
Oh, te kobitki.


Pozdrawiam

Ależ oczywiście, że czucie i wiara silniej mówi do mnie
Kobity już tak mają
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Gardenarium 11:45, 11 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gałązka zapewne jest ułamana lub nadłamana
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Konieczki 13:03, 11 mar 2015


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Ja mam pytanie odnośnie moich cisów (tych lekko ususzonych) - jak pieliłam żywopłot to natknęłam się na kilka obrzydliwych tłustych larw - czy to mogą być opuchlaki? Jednego cisa mam uschnietego i będę go wymieniać - mam sprawdzić czy są korzenie? Gdzieś kiedyś wyczytałam że cisy są trujące i miałam nadzieję że nic ich nie zaatakuje
____________________
Zielonym do góry... :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies