Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Cis - Taxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Cis - Taxus

Gardenarium 14:26, 07 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Aneta123 napisał(a)
WitamPrzeszyłam zdjęcia cisa a raczej rozczochrańca.Z góry dziękuje za porady bo sama nie wiem czy da się coś z nim zrobić a urósł taki ze zasłania hortensje .


Ciąć na pewno trzeba w prostopadłościan najlepiej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaBawaria 16:43, 07 cze 2015


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Gardenarium napisał(a)


Trzyma się dobrze, ale trzeba go ciąć, bo stary legnie pod śniegiem,


A ktory lepszy na zywoplot z formowanych roslin-baccata czy hilli?A moze jeszcze inny?
____________________
Zapraszam na kawe
HANNYA33 23:45, 07 cze 2015


Dołączył: 06 maj 2014
Posty: 111
Moje sadzonki zakupione 9 maja 2015 r.a posadzone dzień później
A tak wyglądają dzisiaj nie cały miesiąc po posadzeniu dzisiaj opryskane i podlane herbatką kompostowom ANHK.
____________________
Mój wątek Tu na razie jest chwastowisko, ale będzie...
ziele 23:56, 07 cze 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Plantację zakładasz? Kupiłaś siewki czy ukorzenione sadzonki?
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
HANNYA33 00:11, 08 cze 2015


Dołączył: 06 maj 2014
Posty: 111
ziele napisał(a)
Plantację zakładasz? Kupiłaś siewki czy ukorzenione sadzonki?

Nie, plantacji nie zakładam,potrzebuję około 600,szt.na żywopłot mam dużą działkę do obsadzenia. Sadzonki kupiłem ukorzenione po 80gr. Jest trochę pracy przy takich sadzonkach,ale ja to lubię robić mnie to uspokaja relaksuje się przy tym po stresującej pracy. Piotr.
____________________
Mój wątek Tu na razie jest chwastowisko, ale będzie...
ziele 00:22, 08 cze 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Ja ukorzeniam, ale nie opłaca się zupełnie jeśli dostałeś w takiej cenie.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
HANNYA33 17:00, 09 cze 2015


Dołączył: 06 maj 2014
Posty: 111
waldek727 napisał(a)
HANNYA33 napisał:

Wyglądają bardzo zdrowo, a młode przyrosty nie mają oznak żerowania miseczników. W tym roku proponuję Ci sześciokrotny oprysk ANHK techniką prowadzenia lancy od dołu do góry. Jak będziesz miał taką możliwość to do kompostu z którego robisz ,,compost tea" dodaj susz ze złocienia dalmatyńskiego. Może być również płynny ekstrakt z pyretryną z tym, że w tej chwili jest bardzo trudno dostępny na rynku.
Bardzo mi miło, że kolejna osoba uwierzyła w skuteczność niekonwencjonalnej uprawy ogrodu. Życzę Ci Piotr powodzenia oraz systematyczności w działaniu która przynosi po latach wspaniałe rezultaty w postaci zdrowych i dorodnych roślin.

Waldku.Dzięki za życzenie powodzenia. Może jestem naiwny ale wydaje mi się że nie trzeba lat na rezultaty w postaci zdrowych i dorodnych roślin, ja już widzę i zachęcam wszystkich do robienia gnojówek z pokrzywy i wyciągu z kompostu ANHK. Ja swoje roślinki, cisy podlewam co tydzień na zmianę, raz gnojówką z pokrzywy i raz wyciągiem z kompostu ANHK. Zastanawiam się nad grzybami mikorozowymi (napewno to zrobię) mam blisko do starego lasu świerkowego pachnie w nim grzybami, myślałem o zrobieniu se starej ściułki, tzn. Przekompostowanej wyciągu co Ty Waldku o tym myślisz?chyba żadnej choroby nie przyniosę z lasu??!
____________________
Mój wątek Tu na razie jest chwastowisko, ale będzie...
Pszczelarnia 17:29, 09 cze 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ale po co cisom ściółka lasu świerkowego?
A ponadto pozyskiwanie ściołki leśnej nie jest dobrym rozwiązaniem. Niech las żyje swoim życiem.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
HANNYA33 01:36, 10 cze 2015


Dołączył: 06 maj 2014
Posty: 111
Pszczelarnia napisał(a)
Ale po co cisom ściółka lasu świerkowego?
A ponadto pozyskiwanie ściołki leśnej nie jest dobrym rozwiązaniem. Niech las żyje swoim życiem.

W sumie to nie wiem, tak se pomyślałem że, cisy to iglaki, świerki też to pewnie potrzebne są im te same grzyby mikoryzowe,a byłem w tym lesie i sprawdzałem co jest pod warstwą ściułki i było widać grzybnie (chyba to była grzybnia taki biały nalot, intensywnie pachniało grzybami, to co to było,pleśń?)
Ja potrzebuje nie dużo maksymalnie 2-3 garstki to chyba nie zaszkodzi, nie zakłóci życia biologicznego starego lasu.
____________________
Mój wątek Tu na razie jest chwastowisko, ale będzie...
Pszczelarnia 10:52, 10 cze 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ale naturalnym siedliskiem cisa są/były lasy liściaste. W borze świerkowym cis nie urośnie.
Lepiej domowymi metodami wspomóc glebę (zwykły kompost).
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies