Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Cis - Taxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Cis - Taxus

KasiaBawaria 08:30, 26 maj 2015


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
I tak poza tym- sasiedzi maja tez cisa i nie przyrosl poza 2-3 cm wogole Bo jak twierdza, roslina musi dac sobie rade sama. Dolek tez nie byl u nich niczym zaprawiony. Wiec jak widac, warto sie jednak postarac przy sadzeniu


____________________
Zapraszam na kawe
anbu 08:56, 26 maj 2015


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
KasiaBawaria ta kuleczka cudna Taki rozczochraniec.
Napisz proszę jaka odmiana najbardziej nadaje się na kulki?
____________________
Ania Ogród Ani :)
KasiaBawaria 09:12, 26 maj 2015


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
W obu przypadkach kupilam jako zwykle taxus bacatta.
____________________
Zapraszam na kawe
Konieczki 16:22, 26 maj 2015


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Ratujcie - cisy mi mszyce zaatakowały - czym mam je popryskać - mają już rok. Teraz prezentują się tak

ale kilka ma takie brzydkie przyrosty


Z góry ślicznie dziekuję za pomoc
____________________
Zielonym do góry... :)
Konieczki 11:31, 28 maj 2015


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Nie mszyce tylko czerwce - możecie polecić jakiś sprawdzony środek
____________________
Zielonym do góry... :)
Aneta123 18:09, 30 maj 2015

Dołączył: 30 maj 2015
Posty: 23
Witam.Właśnie trafiłam na Waszą stronkę i proszę o poradę.Mam cis a tak mi bynajmniej powiedziano.Muszę coś z nim zrobić bo już urósł i za bardzo się rozpycha a do tego źle wygląda.Pomóżcie proszę co mogę z nim zrobić nie mam doświadczenia dodam tylko.
Marysia_251 18:11, 30 maj 2015

Dołączył: 30 kwi 2015
Posty: 13
Witajcie ponownie
Zamieszczam jeszcze zdjęcia moich cisów z ostatnich dni. Zauważyliśmy, że miejscami na igłach są brązowe plamki i tam igły zżółkły i opadają.
Czy to może być objaw jakiegoś szkodnika.
Poza tym zastanawiam się, czy można je czymś podsypać, czy też podlać jakimś nawozem o zasadowym charakterze, niestety jak były sadzone, to użyliśmy ziemi do iglaków.

Będę wdzięczna za sugestię, bo temat ogrodu jest póki co mocno trudny dla mnie
Marysia
Gardenarium 09:12, 31 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Aneta123 napisał(a)
Witam.Właśnie trafiłam na Waszą stronkę i proszę o poradę.Mam cis a tak mi bynajmniej powiedziano.Muszę coś z nim zrobić bo już urósł i za bardzo się rozpycha a do tego źle wygląda.Pomóżcie proszę co mogę z nim zrobić nie mam doświadczenia dodam tylko.


Pokaż zdjęcie tego cisa a doradzę co z nim zrobić, bo nawet nie wiem, jaki ma pokrój
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:18, 31 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Marysia_251

Po posadzeniu niczym się nie nawozi, nie "podsypuje" bo możesz tylko zaszkodzić. Ucięte korzenie nie są przygotoowane na pobieranie nadmiaru skłądników pokarmowych, muszą się najpierw zakorzenić w glebie, dopiero wtedy będziesz o tym mysleć. Okazy są dorodne, wielkie i teraz jedynie potrzebna jest im stała wilgotność podłoża ale nie zalewanie i stanie w wodzie

Następnie co dwa trzy dni zroś krzewy z góry. To tyle.

W czerwcu wylęgają się larwy miseczników a więc opryskaj profilaktycznie w środku Mospilanem np. nie wiem co teraz jest dostępne, pytaj o oprysk na misecznika cisowca.

Żółtym igłom pozwól opaść i tym się nie przejmuj i nie trzęś się tak nad tymi cisami. Wyściółkuj glebę, aby chroniła korzenie przed nadmiernym przegrzaniem i wysychaniem.

Cisy w rzędzie są krzywo posadzone nie w linii i dodam jeszcze, że błędem jest zakładanie ogrodu, sadzenie roślin gdy trwa budowa, szkoda pieniędzy. Zarośnie, palety rusztowania się przwrócą albo poprzerastają chwastami.

Nigdy nie zakładam ogrodu, gdy trwają prace budowlane, dla dobra wszystkich, i roślin i właścicieli i ich portmonetki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Marysia_251 11:19, 31 maj 2015

Dołączył: 30 kwi 2015
Posty: 13
Bardzo dziękuję Danusiu, w takim razie poszukam czegos na tego misecznika.
A co do budowy, cisy sa bezpieczne, bo dom buduje mąż, każdego dnia doglądane, więc przeżyją Całą reszta ogrodu dopiero po zakończeniu budowy, tylko jak wiesz, mam dylemat z roślinami...

pozdrawiam
Marysia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies