Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Cis - Taxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Cis - Taxus

Aneta123 16:35, 31 maj 2015

Dołączył: 30 maj 2015
Posty: 23
WitamPrzeszyłam zdjęcia cisa a raczej rozczochrańca

KasiaBawaria 09:41, 03 cze 2015


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ma ktos u siebie cisa Hilli rosnacego swobodnie?Rosnie w formie kulumny czy trzeba go przycinac?Albo cisa Overeynderi?
____________________
Zapraszam na kawe
AniaBialystok 16:06, 03 cze 2015


Dołączył: 19 gru 2014
Posty: 14
Szukam szukam i nie widzę... W jaką ziemię posadzić cisa. Z tego co pamiętam w ogrodową,ale wymieszaną z czymś? Czy mógłby mi ktoś napisać jak dla laika jakie proporcje czego. Dać do dołka obornik granulowany czy będzie zbędny?

I drugie pytanie, czy cis hilli będzie dobry na żywopłot przy wejściu do domu, żywopłot ma mieć 80cm wysokości? Jaką średnicę po 10 latach uzyska taki cis?
ZielonySzczy... 18:42, 06 cze 2015

Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 15
Podpowiedzcie proszę co dolega cisowi mojej teściowej. Okaz ma 70 lat i jest większy od domu wiec jeśli padnie to będzie tragedia. Nie wiidze zadnych sladow zerowania szkodnikow. Czy to jakiś grzyb? Czym pryskac? Ze względu na rozmiary nie będzie możliwości opryskania całości, polejemy gdzie się dosięgnie. Dzięki wam brdzo za pomoc.
ziele 20:06, 06 cze 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Szkoda go 70 lat i coś mu zaszkodziło. Coś drastycznie negatywnie zadziałało na cisa. Zastanów się, może były prowadzone jakieś prace budowlane? nowa ścieżka, ruszone korzenie? wzmożony ruch samochodów? długotrwała susza? a może przeciwnie zaczeliście go podlewać? nawozić może? W ostateczności jak nie szkodnik to choroba grzybowa. No i jeszcze coś - nieżyczliwy sąsiad któremu cis zabiera światło słoneczne w oknach.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
Aneta123 22:48, 06 cze 2015

Dołączył: 30 maj 2015
Posty: 23
Gardenarium napisał(a)


Pokaż zdjęcie tego cisa a doradzę co z nim zrobić, bo nawet nie wiem, jaki ma pokrój
WitamPrzeszyłam zdjęcia cisa a raczej rozczochrańca.Z góry dziękuje za porady bo sama nie wiem czy da się coś z nim zrobić a urósł taki ze zasłania hortensje .
HANNYA33 11:42, 07 cze 2015


Dołączył: 06 maj 2014
Posty: 111
____________________
Mój wątek Tu na razie jest chwastowisko, ale będzie...
HANNYA33 12:01, 07 cze 2015


Dołączył: 06 maj 2014
Posty: 111
Moje cisy hicksii około 300 szt.sadzonki podlewane i opryskiwane wyciągiem z kompostu ANHK, te co widać były kupione w kwietniu i maju w 2014 r czekają jak podrosną będą rosły na nowej działce jako żywopłot. Później dodam zdjęcia nowych z tego roku też około 300 sztuk. Pozdrawiam wszystkich,a szczególnie Ciebie WALDKU to przez Ciebie zaczęła się moja przygoda i zabawa w ekologiczne uprawianie ogrodu.
____________________
Mój wątek Tu na razie jest chwastowisko, ale będzie...
waldek727 14:19, 07 cze 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
HANNYA33 napisał:

Moje cisy hicksii około 300 szt.sadzonki podlewane i opryskiwane wyciągiem z kompostu ANHK, te co widać były kupione w kwietniu i maju w 2014 r czekają jak podrosną będą rosły na nowej działce jako żywopłot. Później dodam zdjęcia nowych z tego roku też około 300 sztuk. Pozdrawiam wszystkich,a szczególnie Ciebie WALDKU to przez Ciebie zaczęła się moja przygoda i zabawa w ekologiczne uprawianie ogrodu.

Wyglądają bardzo zdrowo, a młode przyrosty nie mają oznak żerowania miseczników. W tym roku proponuję Ci sześciokrotny oprysk ANHK techniką prowadzenia lancy od dołu do góry. Jak będziesz miał taką możliwość to do kompostu z którego robisz ,,compost tea" dodaj susz ze złocienia dalmatyńskiego. Może być również płynny ekstrakt z pyretryną z tym, że w tej chwili jest bardzo trudno dostępny na rynku.
Bardzo mi miło, że kolejna osoba uwierzyła w skuteczność niekonwencjonalnej uprawy ogrodu. Życzę Ci Piotr powodzenia oraz systematyczności w działaniu która przynosi po latach wspaniałe rezultaty w postaci zdrowych i dorodnych roślin.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Gardenarium 14:25, 07 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
KasiaBawaria napisał(a)
Ma ktos u siebie cisa Hilli rosnacego swobodnie?Rosnie w formie kulumny czy trzeba go przycinac?Albo cisa Overeynderi?


Trzyma się dobrze, ale trzeba go ciąć, bo stary legnie pod śniegiem,
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies