Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Cis - Taxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Cis - Taxus

KasiaBawaria 15:37, 29 sty 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
marek_szponder napisał(a)
A co myślicie o takich?



Co to za odmiana ta pierwsza?
____________________
Zapraszam na kawe
Netka 17:38, 09 lut 2016


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Zastanawiam się Kochani nad posadzeniem żywopłotu z cisa Hicksii przy samym ogrodzeniu, "na szczycie" tej mini skarpki, między sosnami, którym co chwilę muszę obcinać od dołu uschnięte gałęzie, przez co zaczynają mi przeszkadzać te gołe doły i brzydki murek przy siatce.
Czy myślicie, że cis będzie rósł w tych warunkach ? Lini kroplującej nie planuję, teren cienisty, od rana do ok. 14 jest tam trochę słońca, ale sosny cieniują i chyba jest tam raczej sucho przy nich... A może lepszy byłby żywopłot z choiny kanadyjskiej ?

Tak to wygląda :


____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
Anabell 22:50, 09 lut 2016


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Aneto - możesz posadzić cisy, tylko jeszcze trzeba podciąć sosny. Jednak duży cień będą miały, bo za siatką widzę krzewy.
Miałam podobny układ, zamiast sosen, świerki ogromnie wysokie rosną i 3 m przed świerkami pas forsycji wysokich.
Pod świerkami posadziłam 2005r cisy, bardzo słabo rosły, wodę dostawały z węża, ale ciągle za mało im było.
Skróciłam forsycję i wysoko podcięłam świerki, dałam wąż kroplujący wreszcie ruszyły.
O choinie kanadyjskiej nie mogę się wypowiadać bo jej nie mam.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Gardenarium 07:35, 10 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
U mnie cisy w takim zagęszczeniu drzew blisko ładnie wyglądają jedynie przez pierwszy rok. Potem odbywa się zamieranie, igły ciemnieją, a potem całe gałęzie schną. Ja bym się nie pchała w taki cień i gęstwinę, bo cisy to dość droga impreza. Sama myślę już nad wymianą.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaBawaria 07:56, 10 lut 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ja bym wyciela te sosny. Ani to ladne ani praktyczne. I dopeiro wtedy posadzila zywoplot.
____________________
Zapraszam na kawe
Borbetka 08:20, 10 lut 2016


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Nie wiem czy tak duże drzewa możesz sama wyciąć.
Ja bym poszła z żywopłotem do przodu, dużo przed sosny, a je same podcięła bardzo górą. Dużo tam masz miejsca. Czy tam jest bardzo sucho? Jeśli jest trochę wilgoci, to w ten pas pomiędzy sosny i płot bym poutykała bluszcz, który z czasem wlezie na niego i zakryje.
Sama mam taki problem, ale ze świerkami i całą zimę myślę co dać na dół. Zbieram kompost, żeby górki usypać. Nie ma w co łopaty wbić, taka skorupa.
____________________
borówcowy wizytowka
Netka 09:38, 10 lut 2016


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Jak miło, że zawsze można liczyć na Wasze zdanie

Ktoś już kiedyś mówił o wycięciu tych sosen i faktycznie najchętniej bym się ich pozbyła głównie przez te sypiące się igły Jednak trochę mi ich żal, bo osłaniają nas górą od drogi za ogrodzeniem.
Czyli już wiem, że cis tam to niedobry pomysł
Twój pomysł Beatko muszę rozważyć ... Musiałabym dać żywopłot niżej, już przed tą skarpką, choć w to miejsce planowałam szpaler róż bo ciągle marzyło mi się coś kwitnącego na tej rabacie... Ech te dylematy ... Ale bluszcz puszczony na tą siatkę może by zrobił robotę...
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
ziele 17:28, 10 lut 2016


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Netko, miałam taki sam dylemat jak Ty. Też sosny, słusznego wieku przy ogrodzeniu. Wymyśliłam, że będę miała w tym miejscu docelowo żywopłot z cisa. Ale nie od razu. Wsadziłam sadzonki 25 cm. Jak podrosną, wyrzucę sosny. Niemniej cisy posadziłam dalej od linii sosen, tak na ok 120. Być może będę musiała je kiedyś przesadzić bliżej ogrodzenia. Obecnie cisy podlewam.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
Netka 19:26, 10 lut 2016


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Aniu no ja je niewiele bym mogła odsunąć, ale one by już weszły na tą rabatę, a skarpka dalej pusta... chyba nie ma sensu ich sadzić poniżej, tym bardzej że ta skarpka ciągnie się dalej w lewo, w stronę tej zjeżdźalni i ostatnio odkryłam, że muszę ją potraktować jako całość ( tam w tle widać Filifera Aureau Nana na niej ):

____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
Netka 19:35, 10 lut 2016


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Dziękuję Wam, z cisa muszę zrezygnować i wymyśleć coś innego, ale już nie zaśmiecam wątku moimi dylematami, bo to przecie watek cisowy
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies