Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Cis - Taxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Cis - Taxus

Gardenarium 21:13, 10 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na siatkę posadź bluszcz (Hedera). Tylko dużo, gęsto i ładne okazy. W dobrą ziemię i podlewaj, Pokryje siatkę bez problemu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Netka 08:13, 11 lut 2016


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Gardenarium napisał(a)
Na siatkę posadź bluszcz (Hedera). Tylko dużo, gęsto i ładne okazy. W dobrą ziemię i podlewaj, Pokryje siatkę bez problemu.
Rozumiem Danusiu, że ten bluszcz miałabym posadzić jak nabliżej murka przy siatce ? Czy on rozejdzie się również na tą skarpkę, czy mogłabym tam między te sosny posadzić na przykład choinę Jeddeloh albo azalie japońskie ? Czy jednak nic tam nie ma szans rosnąć między tymi sosnami ? ( jeszcze "na szczycie" tej skarpki mam na myśli ) ?

____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
Gardenarium 11:44, 11 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz przy murku posadzić, możesz też na skarpce, ale wtedy sadzisz poziomo, wywalasz kijek i kładziesz na ziemi. Zapełni płot i ziemię pod sosnami, wejdzie też malowniczo na sosny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:44, 11 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz przy murku posadzić, możesz też na skarpce, ale wtedy sadzisz poziomo, wywalasz kijek i kładziesz na ziemi. Zapełni płot i ziemię pod sosnami, wejdzie też malowniczo na sosny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Borbetka 15:01, 12 lut 2016


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Ja tak zrobiłam w lasku świerkowym zeszłej jesieni. Nacięłam sadzonek bluszczowych i czekam jak się zadomowi w tym roku. Świerki obcinam od dołu i puszczę bluszcz po pniach. W ten sposób nie będzie chwastowiska i tak jak Danusia pisze malowniczo będzie wyglądać. Są takie łany bluszczu obok mnie w Arboretum Kórnickim wśród wysokich drzew. Bajka po prostu.
____________________
borówcowy wizytowka
PiotrekP 21:19, 15 lut 2016

Dołączył: 02 maj 2012
Posty: 68
Nawozicie już swoje rośliny?
zieloniutka 22:16, 15 lut 2016

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 271
PiotrekP napisał(a)
Nawozicie już swoje rośliny?


Tak rozumując nawożąc pobudzisz rośliny do wzrostu.
A jeszcze jest zima,czas spoczynku rośliny, przyjdą mrozy i nowe przyrosty przemarzną.
____________________
Zuza Lipny ogród czy ogród z lipą
Gardenarium 12:22, 16 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
PiotrekP napisał(a)
Nawozicie już swoje rośliny?


Nie nawozimy swoich roślin już, bo to nie czas ani pora na nawożenie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
PiotrekP 00:06, 21 lut 2016

Dołączył: 02 maj 2012
Posty: 68
Ja podaję już nawozy. Nawóz nie "wybudza" roślin ze spoczynku tylko temperatura gleby i powietrza.
Gardenarium 16:27, 21 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Działanie, żeby nie powiedzieć głupie, to nieroztropne. Nawozimy wtedy, gdy rośliny już rosną, a sypanie teraz to tylko szkodzenie albo kasa wyrzucona dosłownie w błoto.

A szmatka to kolejna druga głupota. Sznurek, agro, dziurka, kora, jak w fabryce tylko co na to rośliny i życie w glebie. Ja takiej technologii sadzenia nie popieram.

PiotrekP napisał(a)
Jesienią posadzone zostały sadzonki Tui szmaragd. Robione samemu, sadzonki wielkości 2-3cm. Najpierw poszła agro...





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies