Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Cis - Taxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Cis - Taxus

Gardenarium 22:23, 04 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Już teraz możesz nawet ogołocić pieniek.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zieloniutka 11:00, 12 lis 2015

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 271
Gardenarium napisał(a)
Już teraz możesz nawet ogołocić pieniek.


Przed i po

Jak bardzo przyciąć go na wiosnę? (chodzi o zrobienie kulki)


____________________
Zuza Lipny ogród czy ogród z lipą
Gardenarium 23:15, 12 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bardzo przycięć, 10 cm od pnia. A nawet jeszcze krócej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ewik 20:33, 30 gru 2015


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Mam pytanie , gdzie kupujecie swoje formowane cisy ? Pytałam w okolicznych szkółkach ale bez rezultatu, czasami dostępne są małe kulki bukszpana,ale o cisach mozna zapomnieć . W necie patrzyłam ale tez brak, chyba , że taki cienki patyczek , który był pokazany stronę wcześniej.
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Gardenarium 21:43, 30 gru 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Niestety ja mam już problem i wiem, że nie ma. Moje ogrody i Ogrodowisko zrobiło swoje i wyczyściły się zasoby. Jeśli ktoś wie, niech mi da znać na pw. Zaczynam wprowadzać zamienniki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ewik 23:17, 30 gru 2015


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
To mało pocieszające. Mogę podpytac co to za zamienniki ?
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Ewik 23:38, 30 gru 2015


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
I jeszcze 2 pytania .Zakupiłam kilka małych, takich 20 cm cisów repandens .Chcę z nich zrobić kilka nieduzych kulek , czy od początku je formować , czy jednak dać trochę podrosnąć ?
Czytałam, że polecasz też na kulki Elegantissima - tu podobnie pozwolic urosnąć do odpowiedniej wysokości czy ciąć po troszkę od małego ? Pytam, bo jak patrzyłam na małe co oferują to raczej mają sterczące gałązki , do kulki niepodobne

Załączam ponizej fotkę z pierwszych stron tego wątku i tak głośno myślę ( czy dobrze to sie okaże )


Jesienią widziałam w naszych ogrodniczych w doniczkach podobne cisy , miały ok 50-60 cm , ale były dosć rozkrzewione. Nie było podanej odmiany ale było widać, ze są to 2 różne i teraz pytanie - warto kupić i spróbować je formowac jak narysowałam na zdjęciu ? Wiem, ze do kulki to sporo brakuje ale jak napisałaś , ze jest deficyt to ten pomysł mi wrócił .

Na kulki na pniu nie mam pomysłu , proszę o podpowiedz
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Gardenarium 10:10, 31 gru 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ten na zdjęciu absolutnie się nie nadaje, ale to moim zdaniem nie jest Repandens, tylko jakiś kolumnowy albo siewka T.baccata.

Będzie miał tendencję do rośnięcia kolumnowego.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:11, 31 gru 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ewik napisał(a)
To mało pocieszające. Mogę podpytac co to za zamienniki ?


Rośliny iglaste na pniu, świerki karłowe na pniu, sosny Wintergold na pniu, cyprysiki żółte na pniu.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/583-iglaki-na-pniu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ewik 15:53, 31 gru 2015


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Gardenarium napisał(a)
Ten na zdjęciu absolutnie się nie nadaje, ale to moim zdaniem nie jest Repandens, tylko jakiś kolumnowy albo siewka T.baccata.

Będzie miał tendencję do rośnięcia kolumnowego.


Tak wiem , że to kolumnowy , dlatego pytałam czy sie nadaję na kulkę czy jednak poszukać innej odmiany .

Moje małe repandensiki ponizej





Od małego lekko przycinać końcówki , czy dać mu urosnąć ?
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies