Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Buszując w zbożu i kukurydzy:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Buszując w zbożu i kukurydzy:)

Kondzio 21:52, 31 lip 2015


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Ojej jaki kawał ziemi i powiem jedno na co ty marudzisz jest bosko pamiętaj jedno doprasuj ogrod do otoczenia bo masz boski
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kondzio 21:57, 31 lip 2015


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
A i jeszcze jedno rozrysuj sobie działkę z domem na papierze i wyrysuj sobie rabaty bo to jest moim zdaniem najważniejsze w całym ogrodzie i według planu rób sobie rabaty
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
07_Rene 21:57, 31 lip 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Tutaj, gdzie widac nasadzenia w trawie, będzie kolejna rabata (najprawdopodobnie ognista). Między nimi bedzie ściezka z trawy.



Myślę o mocnych kolorach



które nawiązywałyby do rabaty z Anabelkami, która jest jakby po przekątnej.


Z lewej mam na razie mały warzywnik, ale za tyczkami widać te krzaki w trawie.

Do Anabelek dosadziłam dzisiaj Red Barona.






____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
07_Rene 22:12, 31 lip 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Mam plan, wrzucę na końcu i odpisze dokładnie

A teraz dalej... Żeby było nawiązanie kolorystyczne, za rabatą-koło, rosnie klon (nie pamiętam dokładnie odmiany musiałabym szukać) ale czerwony. Jak sie przyjrzycie to widac go na środku zdjęcia


Do tego klonika trafia jesienią rokitniki o srebrnych liściach, o reszcie jeszcze nie myślałam.


Nie wiem jeszcze, czy warzywnik będzie w tym miejscu na stałe, ale mam też pomysł, żeby zrobic pergolę z różą między tymi rabatami... ale to daleka przyszłość... nie wiem czy się nie zmieni


Na razie myślę, żeby do anabelek (tam gdzie stoi zielone wiadro dosadzic jeszcze róże krzaczastą, bo na rabatę-koło jest za duża, mam do wyboru...
taką - tu próba kolorystyczna z pechęrznicą

albo taka
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
22:12, 31 lip 2015
ale ty fotki ładne robisz ...zapraszam do mnie- z aparatem...może spojrze na to co namodziłam łagodniejszym okiem
07_Rene 22:30, 31 lip 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Kondzio napisał(a)
Ojej jaki kawał ziemi i powiem jedno na co ty marudzisz jest bosko pamiętaj jedno doprasuj ogrod do otoczenia bo masz boski


Staram się, ale pewnie jeszcze nieraz będe coś poprawiać. Dopiero teraz mam pomysł co dalej, żeby jakoś uporządkować to co mam, ale bez przesadzania się nie obejdzie


A i jeszcze jedno rozrysuj sobie działkę z domem na papierze i wyrysuj sobie rabaty bo to jest moim zdaniem najważniejsze w całym ogrodzie i według planu rób sobie rabaty



Mam rozrysowane to co już jest. Ciągle dumam jak poprowadzić kolejne rabaty. Mam wizje, żeby te rabaty schodziły się do środka po obu stronach tam w oddali jakieś duże drzewo.




Plan, już częściowo nieaktualny. Zmieniły się niektóre drzewa opisan na nim, no i będę przenosić kompostownik.


____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
babka 22:30, 31 lip 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
07_Rene napisał(a)
No to zaczynam... Wszystko co pokażę jest za domem.

Tutaj widać szpaler brzózkowy, tą właśnie rabatę, a na lewo rabatę - koło.

na lewo czy na prawo ?? analizuję powoli Mówiłam, że na harcerkę się nie nadaję

PS. ale potencjał ma Twoja działka !!!!!!!!!
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
07_Rene 22:37, 31 lip 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
eee_taam napisał(a)
ale ty fotki ładne robisz ...zapraszam do mnie- z aparatem...może spojrze na to co namodziłam łagodniejszym okiem


Justyno, za póżno poprzesadzałam już... jedna anabelkę ze zdjęć wyżej... na razie wygląda lepiej, bo przynajmniej dobrze nawodniłam jej bryłę korzeniową.

Dziękuję za zaproszenie. Pewnie kiedyś się uda umówić





____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
07_Rene 22:38, 31 lip 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
babka napisał(a)

na lewo czy na prawo ?? analizuję powoli Mówiłam, że na harcerkę się nie nadaję

PS. ale potencjał ma Twoja działka !!!!!!!!!


Ups.... Poprawiam
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
babka 22:42, 31 lip 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
No !! celowo w błąd wprowadziłaś, sprawdzasz czujność
Red barony przy annabelkach - świetne połączenie ! ekastra
W ogóle ciekawie rozplanowałaś sobie te rabatki, nie jest monotonnie i fajne pomysły macie np z tym zegarem słonecznym itd Supcio
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies