Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

Piotr_ 23:08, 23 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Ogród ciekawie urządzony ładne rabaty i zwierzęta to co kocham w ogrodzie
Podziwiam i lecę dalej przeglądać
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
babka 23:20, 23 lis 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
07_Rene napisał(a)


Miskanty nie są chyba aż tak ekspansywne jak inne trawy. Z tego co widziałam, z hortensjami zazwyczaj sadzone są morning ligt albo gracilimusy. W razie konieczności musiałabyś co kilka lat dzielić kępy, nie ma wyjścia. Wydaje mi się, że wszystko zależy też od tego jak mocno będziesz ciąć wiosną hortensje. Jak mocno, wtedy będzie nieco niższa, ale i tak może mieć to 1,5-2 metrów (zależy od stanowiska). No i kwestia, czy jak masz rabatę 60cm szeroką, czy hortensje są na środku wsadzone czy raczej sprzodu?
Fajne fotki. Na szersze kadry liczę już na wiosnę


Wsadziłam po środku rabatki i dlatego się zastanawiam czy nie za ciasno bedzie ? Nie miałam dotąd hortensji krzewiastych więc zobaczymy wiosną jak poradzę sobie z ich cięciem.
Myślałam właśnie o ML lub Grackach, chciałabym żeby coś powiewało nad kwiatkami.
I dzięki za wiarę we mnie ja jakoś nie ufam sobie i im więcej przeglądam O. i P. tym w głębszą depresję wpadam
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 23:45, 23 lis 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Piotr_ napisał(a)
Ogród ciekawie urządzony ładne rabaty i zwierzęta to co kocham w ogrodzie
Podziwiam i lecę dalej przeglądać


Fajnie, że tu do mnie trafiłeś i za miłe słowa dziękuje - tego mi dziś było trzeba Zauważyłam, że mamy podobną słabość do jukki ogrodowej Co prawda u mnie tylko jeden gatunek czyli "odsąsiedzki" ale to żelazna roślina i bardzo efektownie się prezentuje zwłaszcza na żwirowisku Lubię ją
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
07_Rene 08:28, 24 lis 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
babka napisał(a)


Wsadziłam po środku rabatki i dlatego się zastanawiam czy nie za ciasno bedzie ? Nie miałam dotąd hortensji krzewiastych więc zobaczymy wiosną jak poradzę sobie z ich cięciem.
Myślałam właśnie o ML lub Grackach, chciałabym żeby coś powiewało nad kwiatkami.
I dzięki za wiarę we mnie ja jakoś nie ufam sobie i im więcej przeglądam O. i P. tym w głębszą depresję wpadam


Ja też mam czasem gorsze chwilę. Każdy pewnie ma. ..
Ciesz się bo masz fajnie ogarnięte kolo domu, super taras, a rabaty powoli się stworzą
W jakich odstępach masz te hortensje?
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
07_Rene 16:39, 24 lis 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Ola wrzucam Ci jeszcze listę roślin na miejsca suche (nie wiem jak jest u siebie ale podlewać byś nie musiała , które ładnie prezentują się na żwirze! Może coś znajdziesz dla siebie Tylko niestety po łacinie, ale jak sobie wygooglujesz to wszystko zrobi się jasne


źródło: J. Marcinkowski. Byliny ogrodowe.
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
babka 18:23, 24 lis 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Jesteś Reniu niesamowita Zaraz siądę z kawką i zacznę studiować ściągę Dziękuję
Moje vanilki posadziłam jakieś 80 cm od siebie, biorąc pod uwagę docelową szerokość krzewu (1,50) to i tak za gęsto. Najwyżej za jakiś czas wysadzę jedną i rzadziej porozsadzam pozostałe trzy
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
malgorzata_s... 20:07, 24 lis 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Olu wielkość hortek można regulować cięciem. Obetniesz nisko to będą mniejsze, wyżej to bardziej się rozkrzewią. Pozdrawiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
beata_m 20:50, 24 lis 2014


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Olu wielkość hortek można regulować cięciem. Obetniesz nisko to będą mniejsze, wyżej to bardziej się rozkrzewią. Pozdrawiam


i ja na podglądaniu Oli ogródka skorzystałam buźka
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
babka 23:08, 24 lis 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359


Dzięki Małgoś
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 23:11, 24 lis 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Wygooglowałam sobie szystkie rośliny z listy, jutro sobie poczytam. Kilka znam a kilka rzuciło mi się w oczy, warto przyjrzeć się bliżej

____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies