Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

eda 23:14, 24 lis 2014


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Macham i śpię paaaa aaaaa hrrrr
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
jazzy 23:58, 24 lis 2014


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Jestem i macham
Ciekawe rzeczy tu u Ciebie mają miejsce Jesienne fotki bardzo przyjemne
Buziam
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
07_Rene 08:50, 25 lis 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
babka napisał(a)
Jesteś Reniu niesamowita Zaraz siądę z kawką i zacznę studiować ściągę Dziękuję
Moje vanilki posadziłam jakieś 80 cm od siebie, biorąc pod uwagę docelową szerokość krzewu (1,50) to i tak za gęsto. Najwyżej za jakiś czas wysadzę jedną i rzadziej porozsadzam pozostałe trzy



To Ty o tak późnej porze jeszcze kawką się raczysz?
Powiem tak... I hortensje i trawy do uzyskania ksiazkowych wymiarów potrzebują co najmniej dwa sezony. Wsadź jak ci się podoba, będzie cieszyć w przyszłym roku. A jak zrobi się za ciasno to zmienisz.
Myślę, że jak cały czas będziesz na forum to i za krok, dwa nowe zachcianki przyjdą i tak bedziesz ulepszać
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Ewkakonewka 09:36, 25 lis 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
Helloł, wiążesz te swoje juki na zimę?
Buziak śniegowy
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
alinak 14:51, 25 lis 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Ola a może spróbuj żeby hortensja była tym wyższym piętrem a to u jej stóp coś podsadź, np rozchodniki ,marcinki ,dalie ,żurawki ,tiarelle ..jest z czego wybrać
albo wcześniej kwitnące bodziszki ,wilczomlecze migdałolistne .
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
babka 18:10, 25 lis 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
JazzyWreszcie wróciłaś, smutno tu było bez Ciebie U mnie bez zmian a jak u Ciebie ? Jak zdrówko synka ?

Reniu Tak myślę, że czasem i moje rabaty będą ewoluować
W pierszym roku raczej na wielkie zmiany nie liczę (choć tak bym chciała) bo po prostu fundusze a raczej ich brak nie pozwolą. Kolejny rok, zobaczymy co przyniesie
PS. Kaffka nieważne o jakiej porze, musi być

Ewkakonewka napisał(a)
Helloł, wiążesz te swoje juki na zimę?
Buziak śniegowy

Buziak śniegowy ??? To u Ciebie już
zima na dobre zagościła ??? brrrr
Yukk się nie wiąże i nie okrywa, mają sztywne, zimozielone liście i do wiosny stoją jak stały Najstarsze liście leżące na glebie wystarczy potem zwyczajnie oberwać bo szpecą i podobno w ten sposób pobudza się je do kwitnienia. Jak dla mnie to żelazna roślina, rośnie w byle glebie - u mnie piach podsypany gruzem i kwitną co roku. Jedynie co trzeba to pilnować zawiązane kwiatostany bo mszyce je bardzo lubią.

Alinko tak właśnie chciałam. Posadziłam wiosną hortensje i zostawiłam kilka pędów rosnących tam wcześniej marcinków. Nie wiem ale chyba przygotowana gleba pod hortki tak spodoba się marcinkom że wystartowały jak głupie i wręcz zagłuszyły sąsiadki Popatrz:





Mam dąbrówkę i myślałam wiosną zadarnić po prostu nóżki vanillek i dać powyżej ich główek trawy bo rosną na tle wiklinowego ekranu, który ma jakieś 2m wys i raczej nie zdobi Trawy nadałyby lekkości i byłaby to jakaś kompozycja ale jeszcze pomyślę o Twoich typach.
Mówisz, że miskanty nie zmieszczą się tam ?
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 20:36, 25 lis 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Alinko mam pytanie. W Twojej wersji rabaty proponujesz białe zawilce. Masz sprawdzoną jakąś konkretną odmianę ? I gdzie kupujesz swoje sadzonki, masz jakiś dobry sklep internetowy może ?
Do robienia zamówień jeszcze sporo czasu ale nie chciałabym zawracać głowy wiosną kiedy wszędzie zrobi się "gorąco"
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
eda 20:53, 25 lis 2014


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Świętowanie i czerwonym zakrapianie u mnie
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
eda 20:54, 25 lis 2014


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Jak pięknie w kamyczkach
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
GorAna 21:02, 25 lis 2014


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Olu pozdrawiam...portrety roślinek cudne
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies