Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

babka 21:49, 25 lis 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Dziękować dziewczyny, dziękować
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
07_Rene 11:12, 26 lis 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Olu, bardzo mi się podobają marcinki w tych hortensjach A masz tam jakieś cebulowe wsadzone? Twój ogród jest dowodem, że nawet bez trawnika może być pięknie Sprawdź priv
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
jazzy 11:21, 26 lis 2014


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
babka napisał(a)
JazzyWreszcie wróciłaś, smutno tu było bez Ciebie U mnie bez zmian a jak u Ciebie ? Jak zdrówko synka ?

Chyba lepiej Dzięki za mile słowa W nagrodę przynosze inspire http://pl.pinterest.com/pin/537617274239464171/
http://pl.pinterest.com/pin/438889926158698239/
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
babka 18:40, 26 lis 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
07_Rene napisał(a)
Olu, bardzo mi się podobają marcinki w tych hortensjach A masz tam jakieś cebulowe wsadzone? Twój ogród jest dowodem, że nawet bez trawnika może być pięknie Sprawdź priv


Marcinki w hortensjach tak ale hortensje w marcinkach już gorzej W każdym razie wylatują stamtąd (marcinki) pod tuje, które będą podcięte od dołu. Cebulowe mam zamiar tam posadzić ale w przyszłym roku. Do wiosny nie ruszam tej rabaty
PS. dzięki, odpisałam
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 18:44, 26 lis 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
jazzy napisał(a)

Chyba lepiej Dzięki za mile słowa W nagrodę przynosze inspire http://pl.pinterest.com/pin/537617274239464171/
http://pl.pinterest.com/pin/438889926158698239/

Chcesz mię zabić Dziękuję :*
Cudowności to są i wiem, że będą u mła napewno tylko trzeba wymyślić gdzie
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
marzena 18:55, 26 lis 2014


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
witam Ola, wpadam z rewizytą
najpierw taka mała uwaga - tak się porobiło obecnie na ogrodowisku, ze nie sposób dotrzeć do wszystkich ogrodów, tak olbrzymia ilość
tak więc dopiero teraz zagladam do Ciebie
mam zamiar przeglądnąć cały Twój wątek, na szczęście jeszcze jest to możliwe dośc szybko
ogladnęłam poczatkowe fotki, bardzo podoba mi się interesujacy pomysł z podkładami ograniczającymi rabaty, fajny klimat powstaje dzięki temu,
pozdrawiam, resztę zostawiam sobie na troszkę później
____________________
marzena O....!
babka 19:17, 26 lis 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Super niespodzianka Fajnie że do mnie przyszłaś zalukać i będę szczęśliwa jak mi czasem coś doradzisz bom zielona aż wstyd się przyznać
Te podkłady to trochę wymuszony terenem pomysł i całkowicie mój projekt. Jakimś cudem zanim zajęłam się realizacją nie trafiłam na forum na żaden nowoczesny ogród więc tym bardziej cieszy, że spotkał się z aprobatą Niby nic wielkiego a jak bardzo odmienił moje podwórko. Cieszę się że i Tobie się podoba zwłaszcza że tak diametralnie różnią się nasze "obejścia"

Pozdrawiam
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
alinak 21:46, 26 lis 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
babka napisał(a)
Alinko mam pytanie. W Twojej wersji rabaty proponujesz białe zawilce. Masz sprawdzoną jakąś konkretną odmianę ? I gdzie kupujesz swoje sadzonki, masz jakiś dobry sklep internetowy może ?
Do robienia zamówień jeszcze sporo czasu ale nie chciałabym zawracać głowy wiosną kiedy wszędzie zrobi się "gorąco"



Ola najpierw zapytam jak jest szeroki ten pasek rabaty , bo jak żywo nie widzę tam dużo miejsca a miscanty,np. gracillimus w takim super miejscu to po roku będą miały 180 c, wysokości i ok. 0,5 m szerokości . mogły by być np. morning light ale to też na przemian z hortkami a nie za nimi ..... np. 3 szt. i dosyć . aha a czy to jest jakiś wjazd ???
marcinki rzeczywiście olbrzymy ..musi być dobra ziemia .żeby je zostawić to tylko w kupkach nie po całości rabaty ,ale jak już dasz miscanta , to raczej bym obstawiał wilczomlecz migdałolistny ,on sie zaczepi w ziemi i ewentualnie jak mu miejsca braknie to wyleje się na ścieżkę .a mogą być też zamiast niego popularne żurawki


co do sklepu to zawilce kupowałam w Wojsławicach na spotkaniu , a na stówę załatwi ci je Marta Finka z naszego forum. kupiłam teraz w świecie cebul inną odmianę zawilca ,ale takie suszki przyszły że nie wierzę że coś z nich będzie .
ja czasem kupuję u ASIAGAW, ale też nie wszystko mi się tak podobało na stówę . generalnie w internecie kiepsko z dobrymi dużymi sadzonkami ,wszystko mikrusy jedynie od Finki ( zielony punkt Marta zięba )można liczyć na normalne rozmiary , od niej dostaje super rośliny . szałwie od razu podzieliłam . ale do niej trzeba dzwonić , bo nie wszystko ma na stronie wystawione
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
siakowa 07:59, 27 lis 2014


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Powiem Ci że masz tak nietuzinkowy ogród że pielęgnuj w nim tą nietuzinkowosc Zawsze jak stąd wychodze to mam wrażenie jakbym wróciła z wycieczki sródziemnomorskiej Pozdrawiam gorąco :*
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Ewkakonewka 16:15, 27 lis 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
I ja wpadłam na rekonesans śródziemnomorski
I tego klimatu się puki co trzymajmy
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies