Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

babka 18:39, 27 lis 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Kasiu, Ewko to dla mnie niesamowity komplement, miód na serce Dziękuję. Mnie też się podoba i boję się, że mogę przekombinować

Wczoraj zerknęłam do Ciebie Kasiu i widziałam, że szalejesz z betonowymi obrzeżami. NO no no aleś pocisnęła kobito ! Ja latałam z podkładami a Ty z betonem, normalnie siłaczki z nas
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 19:13, 27 lis 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
alinak napisał(a)



Ola najpierw zapytam jak jest szeroki ten pasek rabaty , bo jak żywo nie widzę tam dużo miejsca a miscanty,np. gracillimus w takim super miejscu to po roku będą miały 180 c, wysokości i ok. 0,5 m szerokości . mogły by być np. morning light ale to też na przemian z hortkami a nie za nimi ..... np. 3 szt. i dosyć . aha a czy to jest jakiś wjazd ???
marcinki rzeczywiście olbrzymy ..musi być dobra ziemia .żeby je zostawić to tylko w kupkach nie po całości rabaty ,ale jak już dasz miscanta , to raczej bym obstawiał wilczomlecz migdałolistny ,on sie zaczepi w ziemi i ewentualnie jak mu miejsca braknie to wyleje się na ścieżkę .a mogą być też zamiast niego popularne żurawki


co do sklepu to zawilce kupowałam w Wojsławicach na spotkaniu , a na stówę załatwi ci je Marta Finka z naszego forum. kupiłam teraz w świecie cebul inną odmianę zawilca ,ale takie suszki przyszły że nie wierzę że coś z nich będzie .
ja czasem kupuję u ASIAGAW, ale też nie wszystko mi się tak podobało na stówę . generalnie w internecie kiepsko z dobrymi dużymi sadzonkami ,wszystko mikrusy jedynie od Finki ( zielony punkt Marta zięba )można liczyć na normalne rozmiary , od niej dostaje super rośliny . szałwie od razu podzieliłam . ale do niej trzeba dzwonić , bo nie wszystko ma na stronie wystawione



Miejsca tam niewiele, rabata szeroka na 50 max 60cm dlatego tak się waham czy jakieś trawy w ogóle tam się zmieszczą Tak myślałam dać je na przemian ale jeśli miałyby się kłócić z hortensjami to trzeba myśleć o prowadzeniu ich w górę tak jak proponowałaś wcześniej.
To podwórko jest specyficzne bo min.jak zauważyłaś między skwerkiem marcinowo- hortensjowym a gazonem, na którym są czosnki prowadzi wjazd do nazwijmy to garażu. Rabaty nie można powiększyć bo zaraz obok zaczyna się betonowe szambo :/
Pomysł z wilczomleczem bardzo mi się podoba, lubię jak się rośliny wylewają na boki

Zielony punkt już sobie wcześniej zanotowałam jak kiedyś komuś polecałaś tam zakup roślin ale zdziwił mnie własnie niewielki wybór na stronce. Dobrze wiedzieć, że należy się kontaktować bezpośrednio Dziekuję
Alinko czy zawilce i róże posadzone wiosną zakwitną tego lata ?
Acha zawilce, które mi proponowałaś to ma być jakaś konkretna odmiana czy po prostu dowolne białe ?
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
beata_m 19:36, 27 lis 2014


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
Oluś wiesz co ja też mam taką wąską długą rabatę a nawet dwie, jedna istniejąca a druga w planie, i wiesz co mi też dziewczyny radziły miskanta morning light i wiesz, że chyba się skuszę, ale pomysł z hortensjami na zmianę, do przemyślenia: moje rabaty mają jedna 70 cm a druga 60 cm ... ja spróbuję wiosną, a co tam najwyżej będę płakać Ci w rękaw całusy
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
babka 20:09, 27 lis 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
ML też mi się tam marzy, bardziej niż gracek
Poczekam na ocenę Alinki (zresztą cała zima przed nami ) i jeśli oceni, że da się to dajemy. O co !!
Wiem że u Ciebie podobnie, podglądam cichaczem
Pozdrowienia wieczorową porą
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
eda 21:11, 27 lis 2014


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Ja też pozdrawiam wieczornie i podziwiam zielone inspiracje mmmmm
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
babka 21:30, 27 lis 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Heloł Edytka też buziolki dla Ciebie na dobry wieczór
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
eda 21:35, 27 lis 2014


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690


U Iwonki bombastyczne bombki oglądałam Spokojnej nocki
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
beta 08:56, 28 lis 2014


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
wpadam z rewizytą...na prędce przeczytałam o problemie w zagospodarowaniu długiej i wąskiej rabaty...oczywiście nie doczytałam jakie warunki tam panują, ale może skusisz się na berberysy orange rocket i do nich trawy ML?,...albo proso-ma wąski i wzniesiony pokrój...do tego może jeżówki-ta zwykła odmiana- proso powinno trzymać je w ryzach...taka moja luźna, na szybkiego propozycja..
chyba że bardziej minimalistycznie i stonowane kolory to tylko same trawy...ja zakochałam się w Grackach

pozdr
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Mala_Mi 17:14, 30 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Klimat śródziemnomorski.. tego mi potrzeba
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
yolka 17:27, 30 lis 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Ola na foty przyszłam, dawaj coś choćby zimowego
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies