Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

beata_m 15:32, 11 mar 2015


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
Witaj Oleńko
cieszę się, że wróciłaś piękna wiosna u Ciebie, życzę żeby energia szybko wróciła wiosna dopiero się zaczęła także spokojnie wszystko zdążysz. Ja właśnie werbenę mam w lodówce ale dziś biorę się za wysianie .... zobaczymy czy się uda.
A co do różaneczników mój też wygląda podobnie....nie mam pojęcia co to
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
babka 15:45, 11 mar 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Dzięki za podpowiedź w sprawie róż, paniki nie ma bo ja niewiele potrzebuję więc pewnie coś się znajdzie
Rh wcześniej rósł na poziomie 0 i też chorował, kory też nie ma grubo a korzenie nie za głęboko. Przy letniej przeprowadzce sprawdziłam korzenie i grzyba też nie zauważyłam a plamy na grzybicze mi wyglądają Już sił na niego nie mam.
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Luki 15:50, 11 mar 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Olu różanecznik zdecydowanie ma za wysokie ph i prawdopodobnie cierpi na chloroze, ale specjalistą nie jestem. Prawdopodobnie nie jest w stanie pobierać składników odżywczych. Plamy najprawdopodobniej są grzybicze, chociaż moga to być też poparzenia od słońca.
Musisz koniecznie przesadzić różanecznika w nowe podłoże z dobrym kwaśnym torfem i co najważniejsze zdjąć mu z korzeni te kamienie bo różaneczniki mają płytki, ale szeroki system korzeniowy i takie zaspanie ziemi w okół niego kamieniami jest złe.

Dla pewności zapytaj Bogdzię o opinie, ale wydaje mi się, że powie to samo.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
babka 15:55, 11 mar 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
beata_m napisał(a)
Witaj Oleńko
cieszę się, że wróciłaś piękna wiosna u Ciebie, życzę żeby energia szybko wróciła wiosna dopiero się zaczęła także spokojnie wszystko zdążysz. Ja właśnie werbenę mam w lodówce ale dziś biorę się za wysianie .... zobaczymy czy się uda.
A co do różaneczników mój też wygląda podobnie....nie mam pojęcia co to :
(

Cześć Beciu, jak miło że mnie jeszcze pamiętasz U Ciebie widziałam już postępy, kanciki się robią, piknie będzie !
Też tak myślę, że zdążę cokolwiek zrobić choć wiadomo nie tyle co chciałam ... Za werbenę zabiorę się jutro w takim razie, zobaczymy co z tego wyrośnie
Rh będzie wysadzony z tego miejsca, może w nowym poczuje się lepiej ale tak czy siak coś mu dolega
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 16:04, 11 mar 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Luki napisał(a)
Olu różanecznik zdecydowanie ma za wysokie ph i prawdopodobnie cierpi na chloroze, ale specjalistą nie jestem. Prawdopodobnie nie jest w stanie pobierać składników odżywczych. Plamy najprawdopodobniej są grzybicze, chociaż moga to być też poparzenia od słońca.
Musisz koniecznie przesadzić różanecznika w nowe podłoże z dobrym kwaśnym torfem i co najważniejsze zdjąć mu z korzeni te kamienie bo różaneczniki mają płytki, ale szeroki system korzeniowy i takie zaspanie ziemi w okół niego kamieniami jest złe.

Dla pewności zapytaj Bogdzię o opinie, ale wydaje mi się, że powie to samo.


Też podejrzewałam chlorozę ale nie przypuszczałam że może mieć zbyt wysokie Ph Korzeni nie ma przysypanych kamieniami, wokół są korą wyłożone i kilka kamieni tylko zabezpiecza przed grzebaniem czworonogów. Ale być może i tak jest ich za dużo. Idę zaraz je wyciepnąć. Poprzednie lata nie miał kamieni wokół i zachowywał się podobnie
Dzięki wielkie za rady Będę działać !

Edit:
kamienie z kory już wyrzuciłam
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 17:33, 11 mar 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Różyczki The Fairy zakupione
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
jazzy 18:01, 11 mar 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
babka napisał(a)

Gdzieś czytałam że nasiona werbeny dobrze jest wsadzić do lodówki na czas jakiś, na jaki i kiedy i kiedy je wysiewać ??

Ja trzymam swoje w lodówce ok 4-6 tygodni ponoć
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
babka 18:06, 11 mar 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
łoj to nieźle przespałam, u mnie się chłodzą od dwóch dni Kiedy siejesz ?
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Bogdzia 19:21, 11 mar 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
babka napisał(a)
Jak dziś nieprzyjemnie, szro, mokro i zimno brrr :/
Przed południem wyszłam coś podłubać ale nie wytrzymałam zbyt długo, deszczyk mnie wygonił. Ale zdążyłam poprzycinać hortensje i troszkę posprzątać. Może jutro też się trochę uda skubnąć tu i tam
Coraz bardziej martwi mnie mój Rh, zobaczcie Co mu jest ?? Glebę ma kwaśną, podścółkowany korą, zakwaszany i odżywiany zgodnie z zaleceniami a z roku na rok coraz gorzej wygląda




Niestety wygląda na to że ma chlorozę i to dużą.Jak widze kamyki pod rh to mam ochote powiedziec ,, wykop i wyrzuc bo nic z niego nie bedzie". Rh potrzebuja dostepu powietrza do korzeni , nie powinno sie ich głęboko sadzic ani przysypywac. Jest wyraźnie nie napity i nie nakarmiony. Po pierwsze powinien miec kwasną ziemie , czy ma nie da sie ze zdjecia powiedziec. To podstawowy i najważniejszy warunek , bez tego nigdy się nie uda .Powinien byc nakarmiony nawozami i podlewany tak by zawsze miał lekką wilgoc w korzeniach. Tu tego wszystkiego zabraklo. Co teraz zrobic? Bedzie trudno bo jest w bardzo złym stanie. Jesli nie mial kwasnej ziemi to musisz posadzic od nowa.Nie dawac przy sadzeniu nawozów doglebowych a jedynie kilka razy opryskac nawozami dolistnymi i czekac a co jakis czas podlewac. Nawóz doglebowy dopiero za rok.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
babka 19:43, 11 mar 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Dziękuję Bogdziu za wizytę i odpowiedź. Smutna ale prawdziwa. Ziemię kwaśną dostał przy sadzeniu ale fakt nie sprawdzałam ph Zastosuję się do Twoich wskazówek, przesadzę w inne miejsce i będę postępować zgodnie z zaleceniami. Szkoda że tak go zmarnowałam Kamyki dostał niedawno a już wcześniej tak wyglądał
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies