Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

Bogdzia 20:35, 11 mar 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
babka napisał(a)
Dziękuję Bogdziu za wizytę i odpowiedź. Smutna ale prawdziwa. Ziemię kwaśną dostał przy sadzeniu ale fakt nie sprawdzałam ph Zastosuję się do Twoich wskazówek, przesadzę w inne miejsce i będę postępować zgodnie z zaleceniami. Szkoda że tak go zmarnowałam Kamyki dostał niedawno a już wcześniej tak wyglądał


Nie dawaj również kory i posadz koniecznie na tym samym poziomie na jakim rośnie teraz absolutnie nie głębiej.Nie bedzie łatwo ale warto spróbowac.Tak jeszcze patrzę ze pod murem rośnie moze miec za gorąco , posadz bardziej w cieniu ale nie takim całkowitym.Najlepiej jesli już przesadzisz.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
eda 20:38, 11 mar 2015


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
babka napisał(a)
Hej w moim ogrodzie bez zmian ale widzę, że wszystko ładnie przeżyło bo zimy właściwie nie było !
Mam mętlik w głowie co kupić, co robić. Musze zajrzeć do kajeta z zapiskami co ja tam miałam ..... ?
Nie wiem czy już pomału zamawiać róże ?
Gdzieś czytałam że nasiona werbeny dobrze jest wsadzić do lodówki na czas jakiś, na jaki i kiedy i kiedy je wysiewać ??
I kiedy należy przycinać wrzosy? widzę że ładnie mi przetrwały w gruncie
Wpadam w panikę, nie wiem gdzie szukac informacji, jestem cała dzika

A to na dowód że i do mnie wiosna przyszła



Piękna Twoja wiosna Olu fajnie że jesteś my też po mału zaczynamy jeszcze nie tniemy wszystkiego tak doczytałam ale ja już chlasłam tawułki i dziurawce bo puszczają listki i podziwiam wschody tulipanów i innych cudów natury Buziam serdecznie
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
babka 20:51, 11 mar 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Bogdzia napisał(a)


Nie dawaj również kory i posadz koniecznie na tym samym poziomie na jakim rośnie teraz absolutnie nie głębiej.Nie bedzie łatwo ale warto spróbowac.Tak jeszcze patrzę ze pod murem rośnie moze miec za gorąco , posadz bardziej w cieniu ale nie takim całkowitym.Najlepiej jesli już przesadzisz.


Przesadzanie zaplanowane na sobotę. Myślę, że dotychczasowe stanowisko nie było odpowiednie, za dużo cienia. W tym miejscu słońca miał mało, dopiero popołudniami promienie docierały. Od muru też miał daleko więc przegrzanie mu nigdy nie groziło. Mam dla niego przygotowane bardziej widne miejsce ale i cienia będzie wystarczajaco dużo no i sąsiedztwo lepsze. Powalczę i oby się udało
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Magda70 21:33, 11 mar 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Mam nadzieję, że się uda i rh da radę
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
jazzy 00:12, 12 mar 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
babka napisał(a)
łoj to nieźle przespałam, u mnie się chłodzą od dwóch dni Kiedy siejesz ?

Sorki, miało być 3-4 tygodnie. Wysiewac można też w lecie, także jest czas
U mnie wypada koniec marca Inspekty dostalam od eM na dzień kobiet hihihi
ps. Trzymam kciuki za rh Uda się!
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
babka 16:05, 12 mar 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Jasne że się uda a jeśli nie uda to będę mądrzejsza na przyszłość !

Inspekty dostałaś ? lecę obejrzeć bo chyba przeoczyłam
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 16:12, 12 mar 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Wczoraj poszalałam na zimnie i dziś już odczuwam skutki :/
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
yolka 20:06, 12 mar 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Zaglądam i pozdrowienia wiosenne zostawiam. Ja też jednemu z moich rododendronów w sobotą ziemię wymienię bo ma niestety prawie obojetną
- ph ok 5-6. Trzy lata temu przy sadzeniu dostał kwaśny torf, ale pewnie zbyt mało, wtedy nie miałam tej wiedzy co teraz.
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Magda_ 09:28, 13 mar 2015


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
babka napisał(a)








Witam, bardzo Wam gratuluję, tego ile udało się osiągnąć
Mam jeszcze pytanko - co to za trawki na tej rabacie ?
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
babka 13:18, 13 mar 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Dziękuję za miłe słowa i za odwiedziny Cieszę się, że Ci się podoba, to mnie motywuje bo ostatnio coś zapał opadł.Chciałoby się więcej i ładniej ale możliwości i miejętności niestety u mnie ograniczone
Ta trawka na pierwszym planie (w narożniku) to Ever Gold
Przed żurawkami są goździki, które nota bene zostaną raczej wyeksmitowane stąd i zastąpione kostrzewą siną.
Za żurawkami to Carex Phoenix Green a te na samym końcu to tatarak Acons Ogon
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies