Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja działka na Dębowym Lesie

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja działka na Dębowym Lesie

Mala_Mi 23:08, 01 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
W kropelkach najbardziej podoba mi sie to , że tam świat jest zawsze do góry nogami
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
anabuko1 12:21, 02 lis 2014


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Janina napisał(a)
Piękne zdjęcia robisz.

Dziękuję, staram się

Monika76 napisał(a)
Ależ ty masz cudną okolicę do wypoczynku. I ten drewniany dom- cudownie.)))

Dziękuję za wszelkie miłe słowa.
Faktycznie okolica jest cicha,bardzo urokliwa, sama natura
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 12:26, 02 lis 2014


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Kindzia napisał(a)
Trochę zdjęciowych zaległości nadrobiłam, u Ciebie na prawdę warto!

Dla jeżówki hot papaya przemeblowywałam całą różową rabatę...teraz mam w związku z tym jedną czerwono-żółtą

Tak bardzo lubisz różę Augusta Luise? Może moja jakaś podrobiona...najwcześniej dostaje plamistości, praktycznie goła u mnie szybko zostaje...i każda profilaktyka zawodzi...

Chippendale...dla mnie to też cudo


Hot papaya jest cudnie czerwona.Polecam.Ja już mam chyba z 10 jeżówek .Ale nie mówię im koniec.Cos tam na pewno jeszcze dokupię.
Na Alohę jeszcze choruję.
Augusta Luise dla mnie jest cudna,i pięknie pachnie.Chippendale też śliczna,ale zapachu już takiego jak Augusta to nie ma.
W tym tygodniu jeszcze przyjdą nowe róże czeka mnie jeszcze posadzenie ich.
Znowu kawałek trawnika zniknie.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
zawitka 13:41, 02 lis 2014


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14065
Witaj Aniu ale cudowne zdjęcia robisz te owady na kwiatkach Bomba Pozdrawiam
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Ewa777 15:31, 02 lis 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Aniu, wyczytałam, że dynie można przechowywać w całości nawet 6 miesięcy, po warunkiem, żemamy dostęp do chłodnego (10-15'C), ciemnego i przewiewnego miejsca. Może to być piwnica, spiżarka lub garaż. Dynia musi mieć zdrową skórkę, nienaruszona i koniecznie z ogonkiem. Można też ją zamrozić. Przed mrożeniem trzeba ją obrać i usunąć pestki, miąższ pokroić w kostkę.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
anabuko1 20:05, 02 lis 2014


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Bogdzia napisał(a)


Szkoda ze to koniec sezonu bo takich cudnych zdjęć chętnie bym więcej zobaczyła.

To prawda sezon był w tym roku długi,ale też się kończy.
Ale zima też długa.To coś na wspomnienia zawsze się znajdzie
Dla ciebie
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Ewkakonewka 20:12, 02 lis 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
Dobrze móc trawnik podgryzać nie
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
anabuko1 20:24, 02 lis 2014


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
ewsyg napisał(a)
aniu, nie umię opisać mojego zachwytu Twoimi zdjęciami. Owady na marcinkach i różach imponujące. Jaki masz aparat fotograficzny ? Przydałby mi się nowy

Dziękuję za miłe słowa.
Tak jak i kwiatuszki, roślinki lubię , tak i owady, które odwiedzają mój ogród.
Ja mam już kilkuletnią lustrzankę Canona EOS 450D. dobrą ma rozdzielczość.ale same też się zdjątka nie zrobią,Od ubiegłego roku uczę się właśnie tych ogrodowo - kwiatowych. Nigdy wcześniej takich obiektów nie fotografowałam.

Mala_Mi napisał(a)
W kropelkach najbardziej podoba mi sie to , że tam świat jest zawsze do góry nogami

To taki prawdziwy obraz świata.

____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 20:34, 02 lis 2014


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
zawitka napisał(a)
Witaj Aniu ale cudowne zdjęcia robisz te owady na kwiatkach Bomba Pozdrawiam

Dziękuję
Dla ciebie takie tam letnie, niedawne wspomnienie owadzie


Ewa777 napisał(a)
Aniu, wyczytałam, że dynie można przechowywać w całości nawet 6 miesięcy, po warunkiem, żemamy dostęp do chłodnego (10-15'C), ciemnego i przewiewnego miejsca. Może to być piwnica, spiżarka lub garaż. Dynia musi mieć zdrową skórkę, nienaruszona i koniecznie z ogonkiem. Można też ją zamrozić. Przed mrożeniem trzeba ją obrać i usunąć pestki, miąższ pokroić w kostkę.

W ubiegły roku zużyłam kulinarnie oczywiście moją dynie w styczniu.
Początkowo były w garażu.( garaż zupełnie nie ocieplany)ale jak duże mrozy przyszły to pod koniec grudnia zabrałam ja w obawie przymarznięcia do domu.Ale była jedna.Teraz w razie czego zabiorę potem do piwnicy.ale piwnica ciepła, chociaż i tak mam temperaturę niższa niż w mieszkaniu.
Zobaczymy ,może w tym roku na przywitanie wiosny uda się zupką z dyni sezon wiosenny zacząć
Mrozić nie będę.Bo w zamrażarce brak miejsca.Mój mąż to wędkarz.Jedna szuflada ryb.Druga grzybami założona, a trzecia dopiero mięsna

____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 20:43, 02 lis 2014


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Ewkakonewka napisał(a)
Dobrze móc trawnik podgryzać nie

Nie ma wyjścia, jak ciągle się coś nowego chce i brak miejsca.To tylko zostaje sukcesywnie usuwanie po kawałeczku trawnika
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies