Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród wyrozumiały

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wyrozumiały

iwka 08:52, 21 maj 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
o masz ci los, mam ciemnego berberysa, takie same żurawki i nie wpadłam na pomysł aby go nimi podsadzić, a tu taki piękny gotowiec
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
agniecha973 09:36, 21 maj 2015


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Iza, dziś przy okazji zmierzyłam odległości między tawułami - 70 cm wychodzi średnio.
Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
LewOgrodowy 20:34, 22 maj 2015


Dołączył: 31 sty 2015
Posty: 493
Śliczne połączenie, bardzo energetyczne.
Edit: a robaczek to może omomiłek? Ponoć nieszkodliwy dla roślin, zjada mszyce i inne robaki. Ale czy na zdjęciu to on faktycznie, to nie wiem do końca.
____________________
Monika
Mala_Mi 09:13, 23 maj 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
LewOgrodowy napisał(a)
Śliczne połączenie, bardzo energetyczne.
Edit: a robaczek to może omomiłek? Ponoć nieszkodliwy dla roślin, zjada mszyce i inne robaki. Ale czy na zdjęciu to on faktycznie, to nie wiem do końca.

Chyba masz rację
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Olili 12:02, 23 maj 2015

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Beatka - berberys z żurawkami mi się podoba ,ale to jest tylko fragment rabaty a w całości to do niczego nie podobne . Nie chcę się jednak tym martwić tylko powoli sobie przemieniać i póki co działać na tej co tworzona prawie od zera czyli ta z platanem.Na niej też jest trochę pomieszania z poplątaniem i stopniowo muszę to jakoś poukładać.

Ania - chyba faktycznie to omomiłek tak jak Monika napisała.

Borbetka - dziękuję za informację ,ale coś dochodzę do wniosku ,że muszę mieć ten powyżej 5cm....

Lindsay80
- fajnie,że Ci się podoba ,samopoczucie ...bardzo różnie,bywa ciężko ,ale pojawiają się też i piękniejsze dni.

iwka - gotowiec powiadasz

Agnieszka - dzięki za fatygę i że wpadłaś tu

Moniu
- skąd masz taką wiedzę ??!! Zadziwiasz mnie . Faktycznie chyba to ten robaczek

Ogrodowo u mnie wiele się nie dzieje,choć byłoby co działać .
Na rabacie z platanem w dalszej części mam posadzonych 19 liliowców i muszę je poprzesadzać,bo są źle...Udało mi się wysadzić cisa elegantissima stamtąd, ale muszę też zabrać golden tuffety,bo nie pasują.
Przesadziłam też jednego z buków ..drugi również do przesadzenia...
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Olili 12:16, 23 maj 2015

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
W międzyczasie wyrzuciłam parę rzeczy z mojego trójkąta,kierując się podpowiedziami Magdah,a właściwie idąc za wizualizacją ,którą mi zrobiła.
Nie przesadziłam tylko jednej kuli bukszpanowej,bo zrobię to jesienią i obwódkę zrobiłam nie z trzmieliny żółtej tylko biało zielonej,bo wydawało mi się ,że przy żółtej to byłoby to zbyt duże odcięcie kolorystyczne jak dla mnie (chyba )
Nie potrafię robić dobrych zdjęć ale wklejam dla zobrazowania



Kula bukszpanowa na prawo od bzu będzie przeprowadzona dalej w prawo ,na lewo od brzozy,widoczny tam bordowy krzaczek też pewnie zaliczy przeprowadzkę ,bzy też stąd zabiorę ,bo tu i tak mają zbyt mało słońca.
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
LewOgrodowy 00:07, 24 maj 2015


Dołączył: 31 sty 2015
Posty: 493
A taką mam pamięć, że jak coś wpadnie, to zostaje. : )
Po zdjęciach wnoszę, że forma zwyżkuje? Kiss! :*
____________________
Monika
szemusia 13:07, 25 maj 2015


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Działasz widzę
A jaki masz trawnik ładny. No, zazdroszczę
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
lindsay80 13:15, 25 maj 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
trawnik pierwsza klasa, mój aktualnie wygląda fatalnie, bo odchorowuje nierówne posianie nawozu... eM testował siewnik i okazuje się, że coś kiepsko on był wyregulowany.... oczywiście siewnik był źle wyregulowany
____________________
Tu ma być ogród :)
Olili 14:20, 25 maj 2015

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
szemusia

lindsay80 - dziewczyny,bo to jest taka specjalna mieszanka : chwastnica ,koniczyna, perz. Uśmiałam się ,jednak w zdjęciach jest magia ! Trawnik mam straszny !!!!! Ale co tam nie będę Was przekonywać
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies